škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA MFA Pro & SmartGate

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda yeni duyurduğu MFA Pro mobil uygulamasıyla OBDII işlevlerinin Android ya da IOS tabanlı sistemler tarafından okunabilmesini sağlıyor. Sistem Octavia III ve  Fabia III gibi yeni nesil araçlarla gelecek SmartGate adındaki bağlantı teknolojisini kullanarak OBD işlevlerini, yolculuk bilgileri ve tüketim istatistikleri, performans gibi birçok işlevin telefondaki uygulamayla görüntülenmesini ve saklanmasını sağlıyor. Arayüz Wi-fi ya da kablo teknolojisiyle araca bağlanıyor ve bilgi transferlerini gerçekleştirirken, araç içinde headunit için internet servisleri, mirrorlink ve bluetooth servisleriyle aracınız telefonunuzla tamamen bütünleşmiş oluyor.

Teknoloji meraklıları için Skoda farklı uygulamalar üretmeye devam edecek gibi görünüyor.

http://www.skoda-news.cz/takhle-funguje-aplikace-mfa-pro-ve-spojeni-se-skodou-fabia-iii/

[YOUTUBE]xi_xeJyGzgU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]5az5vWUA5sA[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2015, 09:28:41 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;494008
Skoda yeni duyurduğu MFA Pro mobil uygulamasıyla OBDII işlevlerinin Android ya da IOS tabanlı sistemler tarafından okunabilmesini sağlıyor. Sistem Octavia III ve  Fabia III gibi yeni nesil araçlarla gelecek SmartGate adındaki bağlantı teknolojisini kullanarak OBD işlevlerini, yolculuk bilgileri ve tüketim istatistikleri, performans gibi birçok işlevin telefondaki uygulamayla görüntülenmesini ve saklanmasını sağlıyor. Arayüz Wi-fi ya da kablo teknolojisiyle araca bağlanıyor ve bilgi transferlerini gerçekleştirirken, araç içinde headunit için internet servisleri, mirrorlink ve bluetooth servisleriyle aracınız telefonunuzla tamamen bütünleşmiş oluyor.

Teknoloji meraklıları için Skoda farklı uygulamalar üretmeye devam edecek gibi görünüyor.

http://www.skoda-news.cz/takhle-funguje-aplikace-mfa-pro-ve-spojeni-se-skodou-fabia-iii/

[YOUTUBE]xi_xeJyGzgU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]5az5vWUA5sA[/YOUTUBE]

Faruk abi bizim arabalara güncelleme mi gelecek yoksa bu halde de aktif olarak kullanılbilecek mi ?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SmartGate sanırım wifi ve Mirrorlink özellikli headunit olan cihazlarda çalışacak gibi bence. Bu yüzden belirli bir üretim haftasından sonra muhtemelen bu özellik gelebilir. Yeni nesil headunitler (orta konsoldaki) Octavia'da gelmeye yakında başlar bence. Her halde bilgisi gelir hangi araçlarda olacağına dair.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;494018
SmartGate sanırım wifi ve Mirrorlink özellikli headunit olan cihazlarda çalışacak gibi bence. Bu yüzden belirli bir üretim haftasından sonra muhtemelen bu özellik gelebilir. Yeni nesil headunitler (orta konsoldaki) Octavia'da gelmeye yakında başlar bence. Her halde bilgisi gelir hangi araçlarda olacağına dair.

Bi hevesle indirdim uygulamaları ancak muhtemelen söylediğiniz gibi çünkü direk wi-fi bağlantısı bekliyor uygulamalar :(

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bu uygulamayı servise sordum ancak servis çalışanları da bu konudan bi haber. Yüce auto dan bilgi edinmelerini rica ettim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncelleme paylaşayım arkadaşlar, Bu özellikler ve Miirrorlink eklentisi Kasım 2014 sonrası fabrika çıkışlı araçlar için http://updateportal.skoda-auto.com/ adresinden şasi no ile girilip güncelleme dosyası edinilebiliyor. SmartGate de yine bu tarihten sonraki üretimlerde opsiyon olarak sipariş edilebiliyor (yurtdışında) Cihazınızın bu güncellemeleri edinebilmesi için bu tarihten sonra fabrikadan çıkmış ikinci nesil merkez üniteleri olması gerekiyor.

Siz hala böyle özellikleri servise ve Yüce'ye mi soruyorsunuz? Onlar sizin yapacağınız google'dan bakmayı bile yapmazlar hiç sanmam.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir özellik.Yeni passatta var mirrorlink ama daha kimse çözememişti ne işe yaradığını.Sanırım diğer mqb li araçlara da yüklemeye başlarlar.

Çevrimdışı ByNoKTa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yahu arkadaşlar benim araç 2017 de alındı 2016 aralık üretimi ama Wifi muhabbetini bulamadım varmı bilgisi olan

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu opsiyon. 800 tl falan istiyorlar serviste takılması için.