škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia1 rs

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, şimdiye kadar 30-40 aralığında piyasası olan ve her yeri kurcalanmış rs ler, neden birden 60 üzerine fırladı.... 30-40ı bile etmez diye düşünürken  bu rakamlar daha saçma değil mi?

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence saçma....eski ve  motoru dışında bir artısı olmayan bir arabaya bu para çok..

Tabii konuyu açtığım tarihte 6 adet satılık varken bu başlık anlamlıydı, şimdi dumanın üstünde baş kabağı durumu oldu... neyse..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 17:20:36 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@Fabyacı,
1.0 MPI 75 PS Green Tec motorlu ve taban modelli bir Fabia'nın 51.900 TL peşin paraya satıldığı bir ortamda,ehliyetini 2 ay önce yeni alan kızımın bir test sürüşü sırasında Çankırı yolu Pursak'lara çıkan yokuşta "Baba bu araç gitmiyor bayılıyor" derken(3. viteste) (Benim araçla kızım 1.4 74BG combiyi 5. vitesle aynı şartlarda sıyırırken(Tork meselesi ! 3 silindire rağmen  95 Nm)) elbette eskiye rahbet artacaktır.
Ha, RS hangi model kaç km de olan bir Fabia'yı konu ediyorsunuz bilmiyorum orası açık değil ama bu araçlar Fabia I 'e göreyse 50-60.000 TL fiyatta bana görede mantıksız o ayrı konu. O zaman, adeta sıfır gibi olan benim 51.000 km deki 2006 model combiye 50.000 desem, ne kadar gerçekçi olur?
Aşağıdaki linke bakarak mı böyle düşündünüz?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-araba-konyada-algit-temiz-dostagitcek-araba-432723387/detay
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2017, 10:16:52 Gönderen: bipekkan »

Çevrimdışı BahaEs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim görüşüm şu insanlar 1.9 tdi'ları yüklemeye başladılar. 1.9 tdi'dan 400 beygir+ alınca şaka makinesi tarzında ilgi arttı. Aynı olay bildigim kadarıyla seat ibizalar içinde geçerli.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tum 2. Eller icin gecerli. 30-35 arasi degisen Astra GTC ler   simdi 40 45 arasi fiyatlarda.

0km ye zam geldikce 2. El de zamlaniyor. Cok uyanik milletiz cook

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;616916
Tum 2. Eller icin gecerli. 30-35 arasi degisen Astra GTC ler   simdi 40 45 arasi fiyatlarda.

0km ye zam geldikce 2. El de zamlaniyor. Cok uyanik milletiz cook
@viperking,
2006 da ~ 26.000 TL'ye aldığım araç şu an Combi yok yine ithal edilmiyor anlaşılan, ~ 60.000 TL 3 sene önce bir ara satmaya kalktım 39.000 km deki araca 26.000 TL vermediler.Benzer sıfır model 39.000 TL idi.
Herhalde 2. elinde yerinde saymasını bekleyemezsiniz.
Yine geçen sene ağustos ayında göz sorunum nedeniyle satmaya kalktım kızıma 2. elde Honda jazz veya benzeri otomatik birşeyler alayım dedim 140.000 km de CVT oto.vites olayı bitmiş araca  40.000 TL istediler.Evet darbesiz boyasız ama vites kısa sürede en az 10.000 TL masraf isteyecek. Diğer markalarda benzer şekilde.Kısacası kızımızı 4 depo benzini harcayarak mevcuda iyice alıştırdık.Bu sene birlikte kullanacağız.Benim gördüğüm özellikle Fabia I ler piyasada değerini bulmuyor. Ama bir çok marka ki VW Polo 2006 bile bana göre bu modelde bizim fabia ile neredeyse aynı,Benim extralarım var, 100.000 km devirmiş araçlar bile 32-36.000 bandında.