škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Add blue 1lt 1tl

saday · 24 · 5406

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar az önce opetten sigara alırken bir afiş gördüm, üstünde ADD BLUE 1lt 1tl yazıyordu, pompacıya sorma gafletinde bulundum, cevap:ağbey yeni arabaların egzoz dumanı için , diye bir cevap aldım, aklıma vw nin emisyon olayı geldi hemen, kendi kendime Türkiye'de çözüm bulunmuş dedim.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AdBlue kullanan araçlar var, Türklerin bulduğu bir çözüm değil yani. :) Birçok şehirlerarası otobüste bu sistem mevcut, tırlarda da mevcut. Vw grupta ise Audi'de yeni Q5'in 2.0 TDI versiyonunda adblue sistemi mevcut. DPF sisteminin yerine, yine egsoz sistemine eklenmiş bir filtre sistemi adblue. Enjektör vasıtasıyla adblue sıvısını püskürterek emisyon düşürüyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkçesi hafifletilmiş idrarda diyebiliriz :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
yıllardır satılan, daha çok ağır vasıtaların kullandığı bir üründü zaten. bence Türkiye'den ziyade siz yeni keşfetmişsiniz :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kamyoncuların kullanmasına gerek yok. zaten şişeye işeyip işeyip yollara atıyorlar. şimdi direkt depoya atarlar

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5-6 yıl sonra adblue da tüm araçlarda standart bir hale gelir artık.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;536385
...Birçok şehirlerarası otobüste bu sistem mevcut...
İstanbul şehiriçinde İETT' nin kullandığı ve ÖHO olarak sefer yapan araçlarda da hep görürüm araç içerisinde özel yerlerinde adblue bidonlarını.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi ben bilmiyordum, yeni çıkan vw araçlarda standart var ama eskilerde yok diye bu sıvıyı satıyorlar zannettim, hani emisyonu azaltmak için biz de kullanacağız falan gibi algıladım, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, bu konuda cahil kalmışız tamamlandık.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Passat 2.0 TDI SCR BMT 190 PS DSG

Burda gördüğümüz SCR ifadesi aracın adblue kullandığını gösteriyor.

http://www.karakurtltd.com/adblue%20aus%2032%20euro4%20euro5%20dizel%20scr%20li%20araclar%20i%C3%A7in/scrnedir

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karışım oranini bilip bizim arabalara koysak nasıl olurdu?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;536399
yıllardır satılan, daha çok ağır vasıtaların kullandığı bir üründü zaten. bence Türkiye'den ziyade siz yeni keşfetmişsiniz :)

Kardeş, sen neden biraz iğneli yazıyorsun?, 1.4 tdi stop konusunda da Korhan beye iğneleme yapmışsın, ben araçlar hakkında bir çok bilgiye sahibim ama bunu daha yeni gördüm ne olmuş yani! hiç de ilgimi çekmemişti daha önce, yakıt istasyonlarında da satıldığını görmemiştim, sonuçta ben sadece bir otomobil kullanıcısıyım her şeyi bilmeye bilirim, aşağılamak mı lazım insanı? 40 yaşında İnşaat mühendisi adamım bu tip şeyler bana ters geliyor, lütfen biraz dikkat.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;536474
Kardeş, sen neden biraz iğneli yazıyorsun?, 1.4 tdi stop konusunda da Korhan beye iğneleme yapmışsın, ben araçlar hakkında bir çok bilgiye sahibim ama bunu daha yeni gördüm ne olmuş yani! hiç de ilgimi çekmemişti daha önce, yakıt istasyonlarında da satıldığını görmemiştim, sonuçta ben sadece bir otomobil kullanıcısıyım her şeyi bilmeye bilirim, aşağılamak mı lazım insanı? 40 yaşında İnşaat mühendisi adamım bu tip şeyler bana ters geliyor, lütfen biraz dikkat.

Bende 27 yaşında inşaat mühendisi adamım. Sizin üstünüze alınasınız varmış bence, biraz daha sakin lütfen...

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;536476
Bende 27 yaşında inşaat mühendisi adamım. Sizin üstünüze alınasınız varmış bence, biraz daha sakin lütfen...

Cevabı başkasına yazmış olsan hiç üstüme alınmayacaktım ama direk alıntı ile yazınca da mecburen alınmış oldum, bak sen 27 yaşındasın ben 40, bir de meslektaşmışız, bence dediklerimi yabana atma lazım olur belki ileride, bir konu da bilgi lazım olur en azından soracak tecrübeli bir meslektaşın olur.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;536477
Cevabı başkasına yazmış olsan hiç üstüme alınmayacaktım ama direk alıntı ile yazınca da mecburen alınmış oldum, bak sen 27 yaşındasın ben 40, bir de meslektaşmışız, bence dediklerimi yabana atma lazım olur belki ileride, bir konu da bilgi lazım olur en azından soracak tecrübeli bir meslektaşın olur.

Ortaya söylemedim zaten, direk size söyledim siz bana söyleyince. Dedikleriniz aklımda olsun, sizin de yardıma ihtiyacınız olursa iletebilirsiniz, belki bi yararım olur

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;536463
Karışım oranini bilip bizim arabalara koysak nasıl olurdu?

Yakıta karıştırılmıyor diye biliyorum.Farklı bir dpf sistemi var direk içine enjekte ediliyor olması lazım.Tır,otobüs gibi büyük araçlarda 100 km de 1,4 lt ad blue tuketiyormuşş