škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 FSI ve MPI Yakıt Oranları

toGah · 12 · 7780

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
Selamlar Arkadaşlar,

Octavia A5 FSI veya MPI araç almayı düşünüyorum. şuanda Megane 1.6 Dynamic Aracım var benzinli kullanıyorum. ortalaması 7.5LT,

MPI lara LPG takılıyor FSI lara takılmıyor takılsada sorunlu oluyır diyebiliyorum.

% Kaç Tüketimleri var ortalamalar nedir paylaşırsanız sevinirim...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hamza bey ben fsi kullanıyorum a5 octavia,daha öncede a4 octavia mpi kullandım.yakıt değerlerine gelince a5 haliyle diğer a4 den daha ağır bunuda hesaba katmak gerek.
Fsi mpi motora göre 100km 1 lt daha az yakıyor fabrika verileri.Bende bunu bizzat gözlemledim.Özellikle 1800/2000 d aralığında kullandığım süre içerisinde ianılmaz yakıt rekorları kırdım ve burada bile paylaşmışımdır.Şu an hangi topikte hatırlayamıyorum.Mpi de lpg avantajı var,20-23 krş arası yakıyor ortalamada ve tabii ki bu arada benzinle çalıştığını ve sürekli benzinin bulunması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.sanırım toplamda lpg de düzen tutmama,extra bakımları,motor aşınmaları,yağ eksiltme sorunları,ayar sorunları v.s..
psikolojık olarak lpg uyumu olan mpi octilerin fsi ye göre satılabilirliği/elden çıkarma olasılığınıda unutmamak gerek.
Fsi araçda triger kayışı sorunu yok zincirli olması nedeniyle koptu kopacak sorunuda yoktur.sadece sabahları 3-5 sn gırrrr diye bi ses gelir o kadar yani ilk marşa basmada hazırlıksızsanız ürkebilirsiiz.Ama sessizlik konusunda anormal sessiz bir araçtır,geçenlerde araç çalıştığı halde sesini duyamadığım için çalışan aracta marşa bastım.
Fsi alt devirlerde isteksizdir hızlanmada,ama gerçek gücünü 3500-4000 devirde görürsünüz.
Yakıt konusunda eğer yıllık olarak 10bin km den fazla yapacaksanız lpg değer derim.Ama değilse benim gibi yıllık 7-8 bin km yol yapacaksanız fsi derim.cc kullanarak eco yapabilirsiniz.Ben memnunum fsi den.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
BİR NOTTA BEN DÜŞEYİM YANILMIYORSAM MPI 102 HP ,FSi 115 BEYGİR BELKİ KAĞIT ÜZERİNDE ÇOK FAZLA BİR ŞEY İFADE ETMEYEBİLİR ARADAKİ FARK AMA KULLANINCA  FARKI HİSSEDERSİNİZ.
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2008 a5 fsı kullanıcısıyım ve memnunum.bundan önceki aracım 2004 a4 kasa mpı motordu ve inanın şehir içinde yol bilgisayarında fsı motor 1-1.5 litre daha az yakıyo gösteriyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: raan;289968
bende 2008 a5 fsı kullanıcısıyım ve memnunum.bundan önceki aracım 2004 a4 kasa mpı motordu ve inanın şehir içinde yol bilgisayarında fsı motor 1-1.5 litre daha az yakıyo gösteriyor.
sende benim gibi octi ile devam ediyorsun o zaman.bir nevi hastalık halini almış.virüs gibi bulaşıcı bişi bu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bir tane daha octi alacak olsam yine fsi tercih ederdim. sürücüye keyif veren b,r motor yapmışlar ayrıca torku mpi göre biraz daha yüksek

Çevrimdışı raan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende bugün tekrar değiştirecek aracımı olsam fsı veya tsı tercih ederim...mpı benim için bitmiştir...

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim ilginiz için, bütceme göre bir araç bakacağım artık gönlümde gecen a5 fsi ama bütceye göre a4 te olabilir. kısmet artık, şubatı bekliyorum.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir fsi kullanıcısı olarak, cok km yapacaksanız ve tüp e sıcak bakıyorsanız mpi alın, cok binmeyecekseniz ve orijinal olsun diyorsanız fsi alın, sonucta yeni teknoloji tsi in turbosuz olanıdır, ayrıca fsi ler 6 ileri vites sehirlerarasında ekonomi saglar, sehiricindede diger 1,6 benzinlilerden fazla yakmadıgını düsünüyorum,

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aslında yılda ortalama 10.000km yol yapıyorum, şirket aracımda olduğu için kendi aracımı pek fazla kullanmamaya özen gösteriyorum.

megane 1.6 aracım vardı yakıt yönünde pek şikayetim yoktu. 7-8 litre arasında tüketimi vardı, bununda farklı olacağını sanmıyorum.

meganedan önce vectra 1.6 aracımm varda o 10lt  civarında yaktığı için lpg kullanıyordum, lpg ye alıştığım için bana daha tatlı geliyor tabiilki,

iki yöndende düşünüyorum :)

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com