škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siyah Opak VW POLO 0 araç kılcal çizikler.

Trex · 14 · 5996

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar su sıralar 0 bir Polo 1.6 tdi Arac alma arifesindeyim, bugün bir bayide bir Arac buldum, satış temsilcisiyle parka gidip aracı görmek istedim. Arac Opak siyah ki ben daha önce Opak boya kullanmamıştım, aracı parkta gördüğümde sag camurluk üstünde kuş pisliği gördüm hemen söyle elimle temizledigimde altta yanık izi gibi bir iz cikiverdi. Ve ilginçtir iyi ışık oldugundan elimle silerken bile kılcal çizik yaratmayı başardım. Sonrasında  satış temsilcisine kaporta ustanız bir baksın,giderebilirlerse gidersinler yoksa başka arac bakarız dedim. Usta geldi ve çıkarabiliriz dedi. 3 saat sonra tekrar uğradığımda gercektende sorun giderilmişti ama telefonun led isijgiyla baktığımda,kaporta ustasının bayağı bir kılcal çizik yarattığını gördüm. 2 sorum var 1 VW Opak boyada üst katmanda vernik kullanıyormu yoksa boyamamı karıştırıyor, ve bu kalcallardan kurtulmak kolaymıdır ( yeterli  seviye polisaj bildiğimi ve tüm malzemelerimin olduğunu ama daha önce Opak boya bakımı yapmadığımı göz önünde bulundurarak.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siyah boyalar genellikle metalik olur .kılcalları makina ile sorunsuz giderebilirsin sorun olmaz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
VW grubunda opaklarda ayrıca vernik katmanı olmuyor boyanın üzerinde. Siyah Poloya polisaj yapmıştım, ped arap olmuştu  :)

Çevrimdışı Trex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;410641
VW grubunda opaklarda ayrıca vernik katmanı olmuyor boyanın üzerinde. Siyah Poloya polisaj yapmıştım, ped arap olmuştu  :)

İrfan hocam cevabınız icin cok teşekkürler. Vw Opak siyah boyanın, metalik olanlara karsı başka dezavantajını gördünüz mü? Şuan araç almak uzereyim Pololarda metalik boya farkı 800 tl. Ve tecrübe ettigim kadarıyla elimle sırf silmek suretiyle gozlegorulur mikro çizikler yaratabiliyorum, yani boya cidden yumuşak ,buda boya Opak olursa üstüne dayanıklı bir mekanik koruma yapacak malzeme lazım demek oluyor,yoksa standart kimyasal korumalar opakta iş görmez gibime geliyor ne dersiniz? Metalik için kassammı biraz?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bütün markaların boya sertliğini test etmiş biri olarak, opak boyanın genel olarak çabuk çizildiğini söyleyebilirim. Ama bu çizikleri metaliğe göre daha çabuk yokedebiliyorsunuz.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mavi opak boyalı Skodam olmuştu. Çok sıkıntı oluyordu. Çizik hemen belli oluyordu.
Kaldı ki siyah çok daha sıkıntı.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Trex;410825
İrfan hocam cevabınız icin cok teşekkürler. Vw Opak siyah boyanın, metalik olanlara karsı başka dezavantajını gördünüz mü? Şuan araç almak uzereyim Pololarda metalik boya farkı 800 tl. Ve tecrübe ettigim kadarıyla elimle sırf silmek suretiyle gozlegorulur mikro çizikler yaratabiliyorum, yani boya cidden yumuşak ,buda boya Opak olursa üstüne dayanıklı bir mekanik koruma yapacak malzeme lazım demek oluyor,yoksa standart kimyasal korumalar opakta iş görmez gibime geliyor ne dersiniz? Metalik için kassammı biraz?

Çizikleri giderip Aquartz yapmak iyi bir çözüm olabilir. Benim aracım da opak boyalı Mayıs'ta polisaj yapmıştım, daha dairesel çizik yok kaputta  ;)

Çevrimdışı Gearbox

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akifgul;411126
Bu araçta vernik tabakası vardı:)

Metalik Derin Siyahtır bu araç.

Çevrimdışı Trex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm arkadaslara değerli yorumları için teşekkürler :)

Çevrimdışı Trex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle doğru, derin siyah. sedefli boya bu. Hatta Akif buna bir polisaj yapmıştı yorum yazmıştım :)

Çevrimdışı umutd07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Opak boya bakımı çookkkkk zor bir boyadır. Kendi aracımda opak siyah bir kere fırca ile yıkayın hayal kırıklığına uğrayım. Ama birde çiziksiz oldumu Off görün parlaklığı :D

Çevrimdışı Trex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutd07;411945
Opak boya bakımı çookkkkk zor bir boyadır. Kendi aracımda opak siyah bir kere fırca ile yıkayın hayal kırıklığına uğrayım. Ama birde çiziksiz oldumu Off görün parlaklığı :D

Katiliyorum. Opak siyah almaktan kesin olarak vazgeçtim zaten :) koyu opaklar bizim gibi detaycilara ve titiz yıkayanlara göre(Bu arac esimin olacak) Alınırsa artık derin siyah olacak. Zaten fark 800 tlydi, şimdi olmak olsa ona ben kendimi biliyorum, üzerine film tabakası gibi boya koruma yapacagım diye en az 500 tl harcardim, en güzeli siyahı opak almamak, korumayıda orijinal vw yaptırmış olmak :) tabii kendim boya koruma yapacagım o ayrı :)