škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16288]MUZKENTLİ[/MENTION]

Ne güzel hocam çok sevindim inşallah birgün denk gelir sohbet ederiz :) Tarsus bu taraflardan sonra baya değişik gelmiştir oraların buralarla alakası yok çok karışık değişik buraya göre :) Allah yardımcınız olsun inşallah bir gün oturur sohbet ederiz :) Nerde çalıştınız hocam burda ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;632922
[MENTION=16288]MUZKENTLİ[/MENTION]

Nerde çalıştınız hocam burda ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lütfiye Keskin ilköğretim de çalıştım (gürlevik mah. ) inşallah görüşürüz. Dediğiniz gibi sohbet etme imkanımız olur

Çevrimdışı erdener6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.4 tsi 150 ps, henüz 800 km yol yapıldı. Yakıt tüketimi beni korkutuyor açıkçası. Araçta 2 kişi var ve hep aynı yolu kullanıyorum. Şehirde hiç soğuk yok denebilir. Gittiğim yol şu şekilde :

20 km kadar düz, bölünmemiş şehirlerarası yol. Arada sollama oluyor yani. Sonrasında 3-4 km dik ve virajlı rampa var. En son yine 3-4 km kadar yokuşlu dur kalklı şehir içi katediyorum. Dönüşte de aynı şekilde bu sefer yokuş aşağı geliyorum.

Yakıt tüketimi 7.5 litrenin altına inmek bilmiyor. 110 km'ye sabitliyorum sollamalar dışında, sakin de kullanıyorum. Dizel Accent Blue 'dan geçtim ve aracı çok zorlardım. Şimdi Superb alıp çok sakin kullanmama rağmen yakıtın bu şekilde olması rahatsız etti beni. Tecrübesi olan arkadaşlar belli bir kilometreden sonra yakıtın düşme durumu olup olmadığını söyleyebilir mi? Yoksa artık kabullenelim mi?

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Matematikçi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben aracımı alalı 8 gün oldu. Aracım 1.4 tsı 21 bin km de superb 125 beygir manüel vites.

Aracın değerleri ankara şehiriçinde elde edilmiştir. Sakin kullanım ile yaklaşık ortalama hız 44 km/h araçta hız sabitleyici yok ( active paket) toplam şehir ici yol 510 km ortalama 5.3 litre. Klima kapalı tek kişi.

Benim umduğumdan daha iyi yakıt değeri. Tahmin ediyorum 200 tl ile toplamda 680 km yapacağım.

Fotoğraf da atabilirim değerler için ama yeni u ye oldum nasıl atıldığını bilmiyorum. Bu değerler sakin kullanım ile hız kuralları ve vites tavsiyelerine uyularak elde edilmiştir.Yesil puanım sanırım 87.

https://hizliresim.com/OoD683
Bu resim 430 km 5.4 ortalama ama bu değer bugün 510 km 5.3 oldu biraz uzun kullanınca
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 14:52:50 Gönderen: Matematikçi »

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Matematikçi;633590
Merhaba ben aracımı alalı 8 gün oldu. Aracım 1.4 tsı 21 bin km de superb 125 beygir manüel vites.

Aracın değerleri ankara şehiriçinde elde edilmiştir. Sakin kullanım ile yaklaşık ortalama hız 44 km/h araçta hız sabitleyici yok ( active paket) toplam şehir ici yol 510 km ortalama 5.3 litre. Klima kapalı tek kişi.

Benim umduğumdan daha iyi yakıt değeri. Tahmin ediyorum 200 tl ile toplamda 680 km yapacağım.

Fotoğraf da atabilirim değerler için ama yeni u ye oldum nasıl atıldığını bilmiyorum. Bu değerler sakin kullanım ile hız kuralları ve vites tavsiyelerine uyularak elde edilmiştir.Yesil puanım sanırım 88.

https://hizliresim.com/OoD683
Bu resim 430 km 5.4 ortalama ama bu değer bugün 510 km 5.3 oldu biraz uzun kullanınca

hayırlı olsun aracınızda extra neler var kaça aldını

Çevrimdışı Matematikçi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;633595
hayırlı olsun aracınızda extra neler var kaça aldını
Teşekkür ederim aracımda ekstra bir donanım yok. Active paket olduğu gibi 86 ya geldi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015ten beri kullanıyorum. 1.4 tsi act prestij manuel. 19inç jantlarla. 33km/sa ortalama hızla 7.4 litre civarı yakıyor. fabrika değerlerini tutturacak bir sürüş tarzı için uğraşınca diğer araçların tacizine uğruyorsun. bir süre sonra da bırakıyorsun herşeyi akışına. gene de çok kötü değil değerleri. Hyundai accent gibi küçük bir araçtan d segmenti ve neredeyse a6 ve 5 serisi boyutlarında bir araca geçtin. Bence motorlar başarılı.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben Ankara dikmen de oturuyorum aracım 2017 style 1,6 dizel manuel. Evden işe giderken (göstergelerin olduğu ekranda ) kontak kapatmadan önce yazan değer sakin kullandıysam 6,4 oluyor, ancak işten eve giderken (indiğim yokuşları çıkıyorum :) asla 8 litrenin altında olmuyor.

Bazıları diyor şehir içi benim arabam 5 lt yakıyor, geçen bende dikmen den Keçiören e gittim konya yolu üzerinden ve bu yol sırf şehirin içinden gittiğim için şehir içi mantığına giriyorsa ( ki bence değil ) arabam o gün 4,2 lt gösterdi kontağı kapattıktan sonra göstergelerin orda çıkan ekranda

Tüm bu belirttiğim değerler haricinde de uzun süreli yakıt 8,2 lt
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 13:40:55 Gönderen: DOĞUSER »

Çevrimdışı Matematikçi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://hizliresim.com/gO6aP2

Aslında sadece anayollar değil. Şentepe keçiören dikmen birlik ve işyerim beytepe kampüs ici iş çıkışları  anadolu bulvarı trafiği bu yakıta dahil. . Bu arada tacize uğrayacak gibi değil ortalama yol boşsa 80 km nin altına düşmüyorum.
Ben bu değerleri aracın tasarruflu olduğunu göstermek için paylaştım.
Herkese tasarruflu sürüşler dilerim.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 14:54:37 Gönderen: Matematikçi »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Matematikçi;633623
https://hizliresim.com/gO6aP2

Aslında sadece anayollar değil. Şentepe keçiören dikmen birlik ve işyerim beytepe kampüs ici iş çıkışları  anadolu bulvarı trafiği bu yakıta dahil. . Bu arada tacize uğrayacak gibi değil ortalama yol boşsa 80 km nin altına düşmüyorum.
Ben bu değerleri aracın tasarruflu olduğunu göstermek için paylaştım.
Herkese tasarruflu sürüşler dilerim.

ortalama hız 44 ise benim için o artık şehir içi olmuyor. şehir içi ortalama hız 20-25 olur:)

Çevrimdışı Matematikçi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;633630
ortalama hız 44 ise benim için o artık şehir içi olmuyor. şehir içi ortalama hız 20-25 olur:)

haklısınız hocam öyle şehir içi de sayılmaz ama şehir dışı da değil, karma diyelim biz. gerçekten konya yolu eskişehir yolu boşken sakin kullanımda şehir dışı gibi tasarruf sağlanıyor. :))

şehir dışı tecrübelerimi de paylaşacağım. yılda 30 bin km yapan biriyim. bundan önceki aracım da benzinliydi, gerçekten tasarruf yapabilince çok üzülmüyor insan. zaten araba şahane, biraz yaksa bile zorumuza gitmez:))

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kısa bir alışveriş için dışarı çıktık. Araçta 4 yetişkin vardı. Ortalama hız 21km, mesafe 17km, ortalama tüketim 8.3lt

Yakıt tüketimi konusunda da bir paylaşım yapayım. Her ne kadar araç Tesla’da olsa nelerin tüketime ne kadar etki ettiğiyle alakalı olarak güzel bir örnek.
Sürücü öndeki tırı takip ederek kendisi açısından inanılmazı başarıyor :)
37.dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.
Selamlar

[YOUTUBE]https://youtu.be/m3ym-x_r56g[/YOUTUBE]

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu da benden olsun. 1.4 tsi active full şehir içi tüketim , aldığımızdan beri hep 7.5-7.6 arası değişiyor. Bir kere uzun yol denendi , çok kasmadan klima açık 5 litre/100km ortalama yakalandı. Şehir içi açık yolda 6.5 lt/100km oluyor normal kullanımda. Eğer ekonomi odaklı kullanırsa 5.5 ve 5.7 ortalamalar görülüyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oldukça başarılı. 150 likler sizden 1 litre fazla yakıyor.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Aracım manuel 1.4 tsi 150 hp. Bugün Ankamallden çıkıp iş trafiğine de takılarak, açık trafikte de ilerleyerek önce batıkent sonrasında eryamanda biten yolun dikkat etmeden elden ettiğim değeri bu. Genelde günlük kullanımımda normal modu tercih ediyorum. Bugün eco mod ile gitmek istedim. Dediğim gibi hiç dikkat etmeyerek bazen 120 li hızlara çıktığım bazen trafikte dur kalk yaptığım bir yolculuktu. Değer gayet memnun ediyor. 3000 küsür km lik uzun süreli değerim ise 7.1 litre. Yine şehir içi-açık trafik karması bir değer. Son derece memnunum aracımın tüketiminden anlayacağınız.