škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb bi xenon sorunu

Leca · 52 · 15600

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar,

Geçtiğimiz hafta aracımda bir sorun oluştu. Sol far araç hareket ettikten sonra kendini sola alıyor ve görüşü son derece olumsuz etkiliyor bu durum. Hatta sorunumu videoya da çektim. Bu hafta içi aracımı servise bırakacağım, bakalım netice ne olacak.:confused:

Gerçekten çok ilginç bir durum; araç durunca da kendini eski konumuna alıyor. Bu durum sizlerde de oldu mu ?

http://www.youtube.com/watch?v=SgpjQr3oB3s
« Son Düzenleme: 19 Mart 2017, 00:36:05 Gönderen: Leca »

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Octavia dada öyle sürüş anında aynı şeyleri yapıyor servis sıkıntı yok deyip gondericek tahminimce. ALS sisteminin bir modu bu.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olan olay adaptif olayından bambaşka ama. Sol far kafasına göre sola çekiyor sağ sabit. Allah'tan videoya çektim de servise bunu da gosterecegim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Vag grubu adaptif bi-xenon farlarının bir modudur bu, şehir içi düşük hızlarda daha geniş açıyı aydınlatmak için sol far belli bir açıyla sola bakar. 2012-2016 arası Superb 2'mizde de böyleydi, 2016 Superb 3'ümüzde de aynen böyle. Yani bir problem yok içiniz rahat edebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cektiginiz videoyu biraz montajlarsak cok guzel bi adaptif bixenon ozellik tanitim videosu olur :)

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;611251
Vag grubu adaptif bi-xenon farlarının bir modudur bu, şehir içi düşük hızlarda daha geniş açıyı aydınlatmak için sol far belli bir açıyla sola bakar. 2012-2016 arası Superb 2'mizde de böyleydi, 2016 Superb 3'ümüzde de aynen böyle. Yani bir problem yok içiniz rahat edebilir

Bende işte tam tersi oluyor. Araç hızlanınca sol far sola aciliyor. Durunca ortaya cekiyor. Bunun tam tersi olsa evet  haklisiniz. Ancak karanlık yolda giderken far solu aydınlattığı için sorun oluyor. Hatta normal seyir halinde iken virajlarda  sağ far dönüş yönüne göre kendini ayarlıyor ancak sol hep sola çakılı şekilde sabit duruyor.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Leca;611265
Bende işte tam tersi oluyor. Araç hızlanınca sol far sola aciliyor. Durunca ortaya cekiyor. Bunun tam tersi olsa evet  haklisiniz. Ancak karanlık yolda giderken far solu aydınlattığı için sorun oluyor. Hatta normal seyir halinde iken virajlarda  sağ far dönüş yönüne göre kendini ayarlıyor ancak sol hep sola çakılı şekilde sabit duruyor.

Valla 5 yıllık adaptif bi-xenon tecrübemde hep böyleydi, sol far sola açılıyor, durunca da düze çekiyor kendini.

Ama direksiyon tepkisine göre iki farın da sağa-sola dönmesi lazım, tek farın değil

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste far ayarınızı tekrar kontrol ettirin, özellikle sağ sol ayarına baksınlar, belki olması gerekenden daha sola ayarlanmıştır, araç da şehiriçinde geniş açıyı aydınlatmak için daha da solu aydınlatıyordur yanlışlıkla. Direksiyon düz, düz zeminde vs far ayarınızı makineyle hassas bir şekilde tekrar ayarlasınlar.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı ya da farlarınızı Eco modda kullanıyorsunuz gibi geldi, performans modunda dener misiniz?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eco da degil. Normal sürüşte duruyor hep.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turist ışığı modu seçilmiş olabilir mi? Trafiği soldan akan ülkelerde kullanılmak için konulan bir özellik...

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Videoyu izledim bence bir sorun yok adaptif farın ozelligi bu zaten. Ben bayiden aldiimdan beri boyle durdugunuzda veya hizlandikca isik ortada odaklaniyor, bunu karanlık bir yolda cok guzel gozlemleyebilirsiniz. Daha bugun uzun yoldan geldim gece oyle bir yolda anlamasi daha kolay. Ve normal trafikte isiklardaykende farkediyorum bunu diger araclarin arkasina vuruyor farim ve durdugumda ortada toplaniyor. Eger boyle olmasindan rahatsizsaniz farin donmesini istemiyorsaniz auto modda degil de direkt kısa farlari yakarak kullanin o zaman adaptif ozelligi aktif olmuyor

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;611420
Videoyu izledim bence bir sorun yok adaptif farın ozelligi bu zaten. Ben bayiden aldiimdan beri boyle durdugunuzda veya hizlandikca isik ortada odaklaniyor, bunu karanlık bir yolda cok guzel gozlemleyebilirsiniz. Daha bugun uzun yoldan geldim gece oyle bir yolda anlamasi daha kolay. Ve normal trafikte isiklardaykende farkediyorum bunu diger araclarin arkasina vuruyor farim ve durdugumda ortada toplaniyor. Eger boyle olmasindan rahatsizsaniz farin donmesini istemiyorsaniz auto modda degil de direkt kısa farlari yakarak kullanin o zaman adaptif ozelligi aktif olmuyor

Bu xenon çalışma prensibi nasıl şimdi ? Benim iyice kafam karıştı :confused: Hızlanınca aracın önüne odaklaması gerekmiyor mu? Benim araç hızlanınca sadece soldaki farı sol açıya çekiyor. Durunca vs ortaya geri çekiyor.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hızlanmaktan kastım tam deger bilmiyorum ama en az bi 60 km/h ın üstü

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok mudur su afs li bi xenon un çalışma şekli tam olarak izah edecek. Ona göre servise gideyim diyorum.