škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabiam Nasıl 16" JANT ve 205 45 Lastik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar resimlere bakarmısınız jant nasıl ??
Yeni Fabialarda kullanılan jant sanırım .
Daha önceki lastik 195/55/r15
şimdiki                 205/45/r16

eksi ve artıları nedir ?? yorumlarınızı merakla bekliyorum
Yapılan Yorumların Analizleri :
Yakıt Tüketimi %2,0 arttıgını hissettim  ( nasıl hesapladıgımı sormayın :D gittiğim yol km sinden :D hesapladım )
Araba otobanda yere yapışıyor bi bmw gibi değil ama yol tutuşu daha iyi oldu jant agırlıgından ve lastik çapından dolayı.
fren mesafesi süper oldu abs devreye girmeden durabiliyo artık lastik ebatları ile ilgili yine sanırım bu sorunun cevabı.

....... yapılan yorumlara göre analizleri değiştiriyorum ben ....

« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 15:40:47 Gönderen: sahintan »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel olmuş bence. güle güle kullanın. kullanımını da siz yorumlayın. yol tutuş performans yakı konfor açısından değişiklikler neler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hani hep frenden şikayetçiyiz ya o sorun kalktı cidden abs hiç devreye girmeden hemen duruyor otobanda hızlı gidince yola tutusu güzel yakıt durumu birazcık artı :/ ben seyi merak ettim eski jant ve lastikte 1cm oynuyor yuklesiği km yazması fazla mı olucak azmı ?**

arka kampana ve ön frenlerirenginiilk resimdeki gibi yesil mi yapsam kırmızı ? mı on tarafı yesil yaptık arkalarıda yesil yapimmi ..

birde yay derken ne yayı abi nereye takıyoruz ne işeyarıcak

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın helezon yaylarını biraz daha kısa olanlarla değiştirip aracı biraz daha yere yaklaştırmaktır yay. aracın görüntüsü biraz daha agresifleşir. beğenenler çok var.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Scout jantı değil mi bunlar.. orjinalin hali başka oluyor.. ikinci elini aramıştım bunlarında bulamamıştım.. hayırlı olsun

Bu arada Km fazla yazabilir..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 10:45:14 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;467958
Scout jantı değil mi bunlar.. orjinalin hali başka oluyor.. ikinci elini aramıştım bunlarında bulamamıştım.. hayırlı olsun

Bu arada Km fazla yazabilir..

evet scout janti cok hoş duruyor sıfır jant ama biraz dısa bombeli o yuzden cizilmesi kolay oluyor :D her yere yanasırken dikkat ediyorum km fazla yazıyor yani eski jantlarımı istiyeyim o zaman dimi.

irfan abi burdaysan bi yorum da sizden almak isterdim

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş, çok yay meraklısı değilim ama malesef Skoda'ların çamurluk açıklığı biraz fazla olduğundan özellikle 16" ve üzeri jantlarda 35mm yay istiyor. Hem görüntü hem de yol tutuşu olarak güzel sonuç alırsınız.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun... lastik çapı çok az da olsa küçüldü, aynı mesafeyi gitmesi için daha fazla dönmesi gerekir bu yüzden km daha göre fazla gösterir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: sahintan;467925
hani hep frenden şikayetçiyiz ya o sorun kalktı cidden abs hiç devreye girmeden hemen duruyor...

Belirtmeden geçemeyeceğim; ABS aracın durmasını sağlamaz. Sadece panik fren anında tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek sürücünün manevra yapabilmesine olanak tanır. Hatta kupkuru asfaltta devreye girdiğinde fren mesafesini uzatır.

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;468095
hayırlı olsun... lastik çapı çok az da olsa küçüldü, aynı mesafeyi gitmesi için daha fazla dönmesi gerekir bu yüzden km daha göre fazla gösterir.

peki bunu nasıl ayarlatabilirim aracın beynine girip bişi değiştirmek mi gerekiyor km fazla :D yazmasın

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
anladım ya işte hızlı gidince frene basıyoruz durmuyor sert basınca abs devreye giriyor arac hala gidiyor oldugu yerdedurmuyor simdi bu sekilde fren mesafem azaldı

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;468155
peki bunu nasıl ayarlatabilirim aracın beynine girip bişi değiştirmek mi gerekiyor km fazla :D yazmasın

teknik olarak böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ama bu konuda bilgisi fazla olan arkadaşlar yardım edebilir.ayrıca şimdi hesapladım aracınızın km farkı o kadar da çok olmayacak gibi duruyor sapma miktarı her bin km de  7,7 km fazla gösterir...

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;468179
teknik olarak böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ama bu konuda bilgisi fazla olan arkadaşlar yardım edebilir.ayrıca şimdi hesapladım aracınızın km farkı o kadar da çok olmayacak gibi duruyor sapma miktarı her bin km de  7,7 km fazla gösterir...

eywallah hocam biri araçın beyninden değiştiğini söylemişti bilgisayara baglarsan görürsün dedi oyle bi ayar varmıs bilgisini aldım ama gözümle görmedim :D