škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 araç alimi hakkinda yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Focus 2018 başında yenilenecek kesin bilgi.
Octavia bu kasayla 2020'ye kadar gider.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;615143
Merhaba,
Şu an bende Octavia 1.2 TSI var. Arkadaşımın Octavia 1.6 TDI var. Arkadaşımın aracını uzun yolda kullanıp beğendiğim için 1.2 TSI aldım. Daha sonra iş için Elazığa gittim. 1 hafta kiralık ford focus 1.6 kullandım. Yakın zamanda da çalıştığım şirket araçları yeniledi ve yeni megan 1.5 sedan geldi. Geçen hafta uzun ve bozuk yolda megan'ı test etme şansım oldu.
Görüşüm:
Motor performansı olarak kesinlikle ford ve megan derim. Kullanım keyfi bana ford daha iyi geldi.
Bozuk yolda da meganı çok kullandım. Kesinlikle octavia'ya göre daha konforlu.
İç tasarım olarak octavia güzel.

Size tavsiyem 4 arabayı da kiralayıp kendinizin test etmesi. Yorumlara göre alım kararı vermeyin (ki ben 1.2 TSI için öyle yaptım ve memnun değilim)

Renault megane Kullanmış birisi olarak kalite intibası nasıl, araçta tirim sesleri nasıl var mı var ise rahatsızlık boyutu ve hangi yollarda vardır.Teşekkürler

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;615159
Memnun olmadığınız konu yada konular nelerdir yakıt çekiş mi neler yazabilirseniz sevinirim. Sebebi alacağım araç dizel olacağı için objektif karşılaştırmak isterim. Teşekkürler

Merhaba,
Benim arabada sorunlar bitmek bilmiyor. Belki benim şansızlığım. Aracım 2016 model 1.2 TSI DSG. 5400 km'de. Son 3 gündür yaşadığım sorun: klimayı açtığımda aracı masaj koltuğunda oturuyormuşum gibi titretiyor. Ve arabayı çalıştırdığımda turbo patlamış gibi ses çıkarıyor.
Daha önce yaşadığım sıkıntılar:
-Bolero ekranın sık resetlenmesi,
-120 km geçtiğimde aracın savurması
-Düşük vites geçişlerinde klatch seslerin çok gelmesi.
-1500 devirde turbodan ıslık sesi gelmesi.

Bence forumda aracın iyi ve kötü yanlarını çok iyi okuyun. Ve mutlaka uzun mesafe test sürüşü yapmadan almayın.
Bunuda unutmayın. Volkswagen'in kendi araçlarında ki konfor ve sürüş kalitesi bu araçta yok. Ben yeni araba alıyor olsam golf tercih ederdim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;615131
golf 7 dsg mi yoksa manuel mi

dsg....

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;615169
Merhaba,
Benim arabada sorunlar bitmek bilmiyor. Belki benim şansızlığım. Aracım 2016 model 1.2 TSI DSG. 5400 km'de. Son 3 gündür yaşadığım sorun: klimayı açtığımda aracı masaj koltuğunda oturuyormuşum gibi titretiyor. Ve arabayı çalıştırdığımda turbo patlamış gibi ses çıkarıyor.
Daha önce yaşadığım sıkıntılar:
-Bolero ekranın sık resetlenmesi,
-120 km geçtiğimde aracın savurması
-Düşük vites geçişlerinde klatch seslerin çok gelmesi.
-1500 devirde turbodan ıslık sesi gelmesi.

Bence forumda aracın iyi ve kötü yanlarını çok iyi okuyun. Ve mutlaka uzun mesafe test sürüşü yapmadan almayın.
Bunuda unutmayın. Volkswagen'in kendi araçlarında ki konfor ve sürüş kalitesi bu araçta yok. Ben yeni araba alıyor olsam golf tercih ederdim.

Saydığınız sorunları yaşadığınız için üzüldüm. Fakat araç 120 den sonra savruluyor demek pek doğru değil ben o savrulma olayını daha üst limitlerde gözlemledim. Onun dışında turbo ıslığı çok normal ( hatta ben keyif alıyorum). Diğer saydığınız problemleri ise hiç yaşamadım/duymadım; yani çok genel sorunlar değil. Amacım konuyu açan kişiyi doğru yönlendirmek, ne eksik ne fazla...

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2016 tdı dsg ve bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Sizin adınıza üzüldüm büyük şanssızlık olmuş. Ancak 2013 jettası olan arkadaşım aracıma bindiğimde keşke bende octavia alsaydım dedi. Ayrıca iş arabası olarak 2014 focus kullanıyorum ve octavia bence daha kaliteli bir araç. Uzun yolda otobanlarda 170-180 li hızlarda kullanırım ve aracımda en ufak güvensizlik hissi yok. 17 jant var aracımda onunda etkisi olabilir ama ben son derece memnunum aracımdan.

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sık sık şehir dışına çıktığımdan havalimanlarında araç kiraliyorum. genelde ford focus , arada accent, egea, fluence kiraladığımda oldu. son zamanlarda ise astra veriyorlar.

şuan kullandığım araç octavia 2014 model 1.6 tdi dsg., bir önceki aracım ise 2007 model manuel clio 1.5 di.

Focus ve Octavia yı kıyaslayabilirim, bahsettiğin diğer araçları kullanma fırsatım olmadı.

Focus ve Octavia 'yı yan yana getirdiğimde gene Octavia alırdım. arkadaşında dediği gibi süspansiyon olarak focus daha iyi, kabin içi sessizlik de öye ama Octavia nın bana verdiği hissiyat çok değişik. eşimin değimi ile her gün arabaya aşık oluyorum. oturup seyrettiğim oluyor :)

öncelikle kabin içi ve bagaj jhacmi çok büyük. zaten bu sebeple almıştım. kasası bana göre daha oturaklı, ve ön konsol göze daha hoş geliyor.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bugün bütün dediğim araçların incelemesi için önce efe ye honda ve skoda için ellerinde araç  yok honda yi beğenmedim ön  direk  birleşim noktaları  ve malzeme kalitesi , skoda octavia  ellerin de  araç  yok ilgilenmediler,  ford focus dizel otomatik  kullandım orta paket performans  güzel kabin benim için yeterli  deri koltuk vardı  o da aracı güzel  göstermiş. Ve en son mais renault megane  için gittim en çok beğendiğim araç  fakat fiyat yüksek  cikabilirsem  megane  yoksa  ford focus  olarak karar kılacak gibiyim  ford focus  bir ağırlık oturaklilik hissi verdi
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2017, 19:56:06 Gönderen: mavıcnc »

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun, aklınıza hangisi yatarsa onu alın.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;615478
Hayırlısı olsun, aklınıza hangisi yatarsa onu alın.[/QUOT
Sağ olun aslında Skoda octavia çok beğendiğim bir araçtı yol tutuşu vs hiçbir şeye takılmıyordum. ama fiyat politikası ve ilgisizlikleri , ellerinde araç yok inanır mısınız  test sürüşü bir tarafa araç ve fiyat hakkında ben soruyorum onlar söylüyor, hatta benimle konuşurken aynı zamanda başkaları ile konuşuyor.Ellerinde araç olmadığı için fiyat bile vermiyorlar, bırakın pazarlık etmeyi, bu arada manuel style baket opsiyonsuz gelecek bir aracım var diyor. 72.000 ötv siz.Ben 3 ay önce eski kasa aynı pakete 58.000 fiyat almıştım nerden nereye.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;615491
Alıntı yapılan: Mr.Mister;615478
Hayırlısı olsun, aklınıza hangisi yatarsa onu alın.[/QUOT
Sağ olun aslında Skoda octavia çok beğendiğim bir araçtı yol tutuşu vs hiçbir şeye takılmıyordum. ama fiyat politikası ve ilgisizlikleri , ellerinde araç yok inanır mısınız  test sürüşü bir tarafa araç ve fiyat hakkında ben soruyorum onlar söylüyor, hatta benimle konuşurken aynı zamanda başkaları ile konuşuyor.Ellerinde araç olmadığı için fiyat bile vermiyorlar, bırakın pazarlık etmeyi, bu arada manuel style baket opsiyonsuz gelecek bir aracım var diyor. 72.000 ötv siz.Ben 3 ay önce eski kasa aynı pakete 58.000 fiyat almıştım nerden nereye.

malesef müşteri çok araç az olunca böyle oluyor bayiler. çevre illere sorun, ben alırken çorum ve konyadan fiyat almıştım, telefonla görüşmeme rağmen özellikle çorum çok ilgiliydi.
tabi tercih meselesidir ancak sırf bayilerin şapşallığı yüzünden focus'a yönelmeniz doğru tercih olmayabilir. sonuçta aldığınız araca hergün uzun yıllar bineceksiniz.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9945]mavıcnc[/MENTION]

Son zamanlarda çok ilgisizler haklısınız; aklımda kalan bi tane iyi bayi yok. Aykan,Kavi,Efe,And,İnciroğlu hepsi aynı al birini vur ötekine. Doğuş Oto'daki istersen al tutumu Skoda'ya da sirayet etti maalesef.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;615493
Alıntı yapılan: mavıcnc;615491

malesef müşteri çok araç az olunca böyle oluyor bayiler. çevre illere sorun, ben alırken çorum ve konyadan fiyat almıştım, telefonla görüşmeme rağmen özellikle çorum çok ilgiliydi.
tabi tercih meselesidir ancak sırf bayilerin şapşallığı yüzünden focus'a yönelmeniz doğru tercih olmayabilir. sonuçta aldığınız araca hergün uzun yıllar bineceksiniz.

O konuda  sıkıntı  yok  focus  u da beğeniyorum  orta pakette  octavia  ile donanım  olarak karsilatirdigimda focus ta far,yağmur sensör, kararan ayna ve yan aynalar katlanır. Dedim  ya kendim 1.75 evde benden uzunu yok . Senede  bir uzun yolda ya kullanırım  ya kullanmam  ama özellikleri  işime  yarar octavia çoğu şey üst pakette. Eşya taşımak için babam ın pikap var.octavia da hoşuma giden en üst paket ama bence o kadar fark a değmez
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2017, 14:35:10 Gönderen: mavıcnc »