škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ, Eksiltme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akinaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracım 2016 superb tdi. Araç ilk iki yıl düzenli olarak aydoğanlar servis bakıma girdi. Sonrasında da yıllardır tanıdığım ustam ıle yola devem ettik. Aracın son bakımını 105.000 km yaptırdık. Çevreden hep yağ eksittiğini duyuyordum. Şayet başıma gelmemişti. Araç 115.680 Km de uzun yoldaydım yağ eksikliği uyarısı verdi. Yarım litre ekledim ve devam ettim. Sonrasında 119.300 Km de tekrar verdi ve ustamı arayıp sordum yarım litre daha ekle dedi. Bu hafta triger ve devridaimin de değişeceği 120.000 bakımına gireceğim. Böylesi bir olay yaşayan var mı? Yağ eksiltme normal mi? Sürekli uzun yol yapıyorum ve bugüne kadar hiç yaşamadım. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek veya bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de sizin gibi, 90000'den sonra 15.000 bakımları arası 1 litreye yakın ekleme yapmaya başladım düzenli olarak, servis TDI motorlar için olağan bir durum olduğunu iletiyor. Uyarı veriyor ben de de yağ seviyesi kontrolü için.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadasimiz ayni benzer bir konu basliginda segmanlarin asindigi ve kacirdigindan bahsetmisti bu sorun icin. En alt ve en ust muydu yoksa her ikisimiydi neydi ortadakilere birsey olmuyormus. Insallah gorur de daha detayli yazar o konu basligina vakif arkadaslar.

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;650916
Ben de sizin gibi, 90000'den sonra 15.000 bakımları arası 1 litreye yakın ekleme yapmaya başladım düzenli olarak, servis TDI motorlar için olağan bir durum olduğunu iletiyor. Uyarı veriyor ben de de yağ seviyesi kontrolü için.

bu durum nasıl normal oluyor ? açıkçası doğuş grubu arabaların forumlarında denk gelmedim de . akrabamda bulunan 230 bin km'de bulunan  93 model corolla bu uyarıyı vermiyor . bence aracın sekmanlarında bir sorun var.
detaylı baktırmak lazım . yağ eksiltme ihmale gelmeyen bir konu .

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;651076
bu durum nasıl normal oluyor ? açıkçası doğuş grubu arabaların forumlarında denk gelmedim de . akrabamda bulunan 230 bin km'de bulunan  93 model corolla bu uyarıyı vermiyor . bence aracın sekmanlarında bir sorun var.
detaylı baktırmak lazım . yağ eksiltme ihmale gelmeyen bir konu .

Bu motor emsalinde yaşadığımı aktarıyorum zaten. Aracımızı emanet ettiğimiz ustanın görüşü bu yönde. Bakım sonrası 15.000 km'nin sonlarına doğru oluyor bu.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motordaki yağın eksilebilecegi konusu aracın kitapçığında da geçiyor. Hatta bazı markalarda uçuk miktarlar yazıyor kitapçıkta. Yanlış bilmiyorsam karterdeki yağ, turboyu da soğutuyor ve yağ kaybı burdan dolayı da olabiliyor. Iyi ustalar yağ kayıpların nereden olabileceğini anlayabiliyor.
Umarım sizin aracınızda çok masraf çıkmaz.
Çok ünlü bir japon markasının dizel araçları uzun yıllardır bu sorun ile başedemedi. Tr de bir çok kişi dava etti bu durumu. 10k 20k km deki arabaların yağ yaktığını okudum internette.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yeni nesil dizel motorlar eskiye göre problemli...2013 yılında sattığım Doblo 1.9 JTD motoru 215 000 km kullandım,bir defa olsun yağ eksilttiğine şahit olmadım.Eur 4 Motor.Yeni nesil Eur 6 motorların herbirinde ayrı sıkıntılar