škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracım Yalpalıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Benim araç yol bozuksa veya  şerit gibi yol boyalarından geçerken çok yalpalama yapıyor. Sağa sola kayma değil de, sanki biri arabayı tutup sallıyormuş gibi. Bu da bana çok güvensiz geliyor. Sizin araçlarda durum nedir? Lastikler 19 inç Pirelli.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerden birinin havası inmiş olabilir mi ?

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;609737
Lastiklerden birinin havası inmiş olabilir mi ?

Sanmam, öyle olsa uyarı verirdi tahminimce. Ama kontrol edeceğim.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 01:23:24 Gönderen: namre3kutuk »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: namre3kutuk;609736
Merhaba,

Benim araç yol bozuksa veya  şerit gibi yol boyalarından geçerken çok yalpalama yapıyor. Sağa sola kayma değil de, sanki biri arabayı tutup sallıyormuş gibi. Bu da bana çok güvensiz geliyor. Sizin araçlarda durum nedir? Lastikler 19 inç Pirelli.
Bende öyle bişey yok,viraj denge uç lastiklerini kontrol edin,boşluk yapmış olabilir

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Süspansiyon çok yumuşak olduğu için bozuk yollarda beşik gibi sallanıyor araba. Aynı yollarda spor modda daha az sallanacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir önceki 18 inç aracımda aynı durum söz konusuydu, bu aracımda dikkat etmedim. normal sanırım.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede ayni durum var kislik lastiktede yazlik lastiktede. Tamamen suspansiyon kaynakli bence. Ama insan kendini gercekten guvensiz hissediyor

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Rot balans ayarı bozulmuş veya jant eğilmiş olabilir. Meganda jantın eğilmesi nedeniyle başıma gelmişti.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 20:10:41 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;609753
Bende öyle bişey yok,viraj denge uç lastiklerini kontrol edin,boşluk yapmış olabilir

Onu nasıl kontrol edebilirim?

Alıntı yapılan: dawn;609762
Süspansiyon çok yumuşak olduğu için bozuk yollarda beşik gibi sallanıyor araba. Aynı yollarda spor modda daha az sallanacağını düşünüyorum.

Benim aracımda DCC yok maalesef. Dolayısıyla sport mod amortisörlere etki etmeyecek.

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;609844
Rot balans ayarı bozulmuş veya jant eğilmiş olabilir. Meganda jantın eğilmesi nedeniyle başıma gelmişti.

Rot balansçıya gitmem lazım. Benim de aklımdaydı. :ok:

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu sorunun rottan balanstan veya janttan oldugunu dusunmuyorum. Onceki aracimin suspansiyonlari sert ve yol tutusu gayet basariliydi. Superb i daha ilk aldigimda bayiden cikigimda bu durumun boyle oldugunu farkettim ve artik mecbur alistim. Sadece lastikler bu durumu biraz daha arttirabilir veya azaltabilir diye dusunuyorum

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracı lıfe kaldırıp motor usta kontrol edebilir..

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlardan anladığım kadarıyla aracın genel karakteristiği bu. Ancak yine de rot balans ve [MENTION=4833]ringcep[/MENTION] Ali Bey'in söylediği kontrolleri yaptıracağım. İlginize teşekkürler.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 lik cpc5 ler var lastik olarak. ben aksine yol tutuş olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım, limitlerde kullanırım şehir dışı virajlı yollarda. 235 kmh ile 2 saat kadar yol gittiğim de oldu, hiç bir güvensizlik yaşatmadı bana. tabi ki karakteristik olarak konfor odaklı süspansiyonları var ama yol tutuş konusundan çok feragat edilmemiş bence

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Benim aracımda DCC yok maalesef. Dolayısıyla sport mod amortisörlere etki etmeyecek.
Bu özelliğin DCC'ye özgü olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Teşekkürler.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Lastik havalarınızı kontrol ettirin, 19 için 32 psi yeterli olur. 32 üstünde araç yoldaki en ufak yükseklik farkında sekiyor.
Ayrıca aracınızın kmsi yüksek değilse ve rot ayarını bozacak kadar bozuk yollarda kullanmadıysanız hiç rot ayarlarınıza dokundurmayın, sanayide yapmak yerine bozuyorlar, bir daha eski düzeni tutturamıyorsunuz.