škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım Kalem Fiyatları Güncel

Arai · 21 · 3737

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aydoğanlar 15 bin bakım kalem fiyatları şuan Ankara'da ki iki servisden birisi aydoğanlar. Diğeri daha pahalı fiyat vermişti burası daha uygun. Bu uygun olan servis arkadaşlar. :D

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herşeye eyvallah da o yağın fiyatı yok muuu.... !

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla bende ona şaşırdım Şuan piyasadaki en pahalı yağların fiyatlarına bakıyorum 5 litresi 150 lira civarında adamlar fıçıyla aldıkları yağın 4.6 litresine 232 lira yazmışlar helal olsun valla. Bazı forumlarda yetkili servisdeki periyodik bakımlara motor yağını dışarıdan kendilerinin götürebildiklerini yazmışlar. Yarın Yüce oto yu arayıp bu durumu soracağım bundan sonraki bakımlarda yağımı kendim götüreceğim. Enazından markasını bildiğim bir yağ olur ve hiç yoktan 100 lira fark eder bakımda. 100 lira yarım depo yakıtım benim. Enayi miyim neden boş yere fıçı yağa vereyim o parayı

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14287]Arai[/MENTION]

Arkadaşım arayıp sormana gerek yok ben 3 yıldır kendim götürüyorum ve forumda çoğu konuda yağı kendiniz götürün diye bilgilendirdim herhalde size hiç denk gelmedi, kısmetse bundan sonraki bakımlarda uygularsınız.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki bu nedir falan diye ters yapan oldu mu? Ben biraz çekingenim. Mesela servisden aracı teslim alırken serviste arabayı benden teslim alan ve teslim eden arkadaşa ayrıca para vermem lazımmı falan diye debelenip durdum.

Cimrilikten değil üstelik. Şimdi çıkarıp para verirsin garsonmuyuz biz der ayıp olur, yok çıkarıp vermezsin, cimri herif der ayıp olur. Cidden siz bu bakımlarda falan servis sorumlunuza yani aracı teslim alan ve teslim eden arkadaşa para veriyor musunuz aracı teslim alırken geri?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çekinecek bir şey yok sonuçta bedava yaptırmıyorsun araç senin istediğini yaptırırsın istediğin malzemeyi kullanırsın servis ister yapsın ister yapmasın, servise gitme zorunluluğun da yok kalkıp sana neden gelmiyorsun diye ceza kesecek değiller :).
Bahşiş verilecekse aracı tamir eden kişiye verilmeli getirene değil.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609230
Peki hangi yağı alıyorsunuz?

Ben şu an Petronas 3000AV 5-40 kullanıyorum.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609234
ama bakımda 5-30 koymuşlar

Sizin araca 5-30 kullanılması gerekiyor, benim 5-30 da oluyor 5-40 da. Yıllık 15.000 km geçmediğim için 5-40 kullanabiliyorum, 15.000 km nin üzerinde yıllık bir kullanım olsa 5-30 kullanmam gerekiyor.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;609210
Aydoğanlar 15 bin bakım kalem fiyatları şuan Ankara'da ki iki servisden birisi aydoğanlar. Diğeri daha pahalı fiyat vermişti burası daha uygun. Bu uygun olan servis arkadaşlar. :D

Şu bakım ücretleri tüm servislerde neden aynı değil? Anlamak mümkün değil. Sonuçta hepsi aynı parça, aynı işi yapıyor.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sışarıdan yağ getirme olayını sordum. Bakım formuna not düşeriz müşteri motor yağını kendi getirdi diye. Motorda bir sorun olursa garantiye girmez dediler. Ben de 100tl için riske atmadım. Ayrıca servisin kullandığı yağ castrol professional serisiydi yanlış hatırlamıyorsam ve dışarda satılmıyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;609242
Ben sışarıdan yağ getirme olayını sordum. Bakım formuna not düşeriz müşteri motor yağını kendi getirdi diye. Motorda bir sorun olursa garantiye girmez dediler. Ben de 100tl için riske atmadım. Ayrıca servisin kullandığı yağ castrol professional serisiydi yanlış hatırlamıyorsam ve dışarda satılmıyor.

Servislerde çok fazla fırıldak döndüğünden ben etikete ve söylenenlere pek inanmam benim götürdüğüm bidon yağ onların fıçı yağlarından temizlik olarak 10 kat daha iyidir.

Yağ götürme konusuna gelirsek biraz servisle samimiyetinize bağlı bir durum.

Fiyatlar € ile orantılı olduğundan sürekli oynaması normal parça fiyatlarında fırıldak yapmaları zor ama işçilik ve sarf malzemelerden faturayı çok rahat şişirebiliyorlar.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Merhaba,
Mirrorlinki sorabildiniz mi?

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;609241
Şu bakım ücretleri tüm servislerde neden aynı değil? Anlamak mümkün değil. Sonuçta hepsi aynı parça, aynı işi yapıyor.

Faturanızdaki karekodu okutunca bilgileriniz ifşa oluyor bilginize.