škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Farlar temizliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 aracımızın solmuş ön farlarını temizlettim yeni hali:

Çevrimdışı m.ugur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam kendimiz temizleyebilir miyiz acaba?

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.ugur;560581
Hocam kendimiz temizleyebilir miyiz acaba?

Evet  ama ben uğraşmadım 50tl ye temizlettim,
20-25 TL maliyet oluyor, zımpara,pasta,cila,sünger ve uğraşması; 2 far yaklaşık 1,5 saat sürüyormuş.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha pratik yollar da var tabi ki. standart bi diş macunu ve sert diş fırçası ile güzelce yedire yedire uygularsanız aracınıza profesyonel bi etki olmasa da güzel bi etki bırakacaktır. uygulama videoları nette mevcut

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Resimlerde pek temizlenmiş göremedim kusura bakmayın, ben Plastx ürünü ile zımparasız daha güzel sonuclar alıyorum üstelik 1.30 saat sürmüyor 10 dakikalık uygulama  1-2 ay tertemiz kalmasını sağlıyor.Uzun ömürlü olsun derseniz zımparalar 3-5 lira civarı.Önümüzde ki hafta sonu zımparalı uyulama yapacağım before after resmi atarım..:) Kazasız sürüşler
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 18:05:23 Gönderen: BerkayK »

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkayK;560639
Resimlerde pek temizlenmiş göremedim kusura bakmayın, ben Plastx ürünü ile zımparasız daha güzel sonuclar alıyorum üstelik 1.30 saat sürmüyor 10 dakikalık uygulama  1-2 ay tertemiz kalmasını sağlıyor.Uzun ömürlü olsun derseniz zımparalar 3-5 lira civarı.Önümüzde ki hafta sonu zımparalı uyulama yapacağım before after resmi atarım..:) Kazasız sürüşler

Biraz foto açısından kaynaklı yarın düzgününü yükleyeyim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece plastx dogru etkiyi vermez. Zimpara uygulanmadan surulen pasta ya da plastx malzemesinin etkisi cok minimal olur

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;560651
Sadece plastx dogru etkiyi vermez. Zimpara uygulanmadan surulen pasta ya da plastx malzemesinin etkisi cok minimal olur

Abi bende çizik yok güneş solması var ve uyguladıktan sonra inanılmaz temizleniyor.Konu sahibi beyefendinin farı benim fardan daha kötü bir durumda olabilir

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aradım bulamadım.Bir arkadaşın çok teferruatlı bir uygulaması forumda fotograflı vardı.Aynen uyguladım geçen sene.Fabrikasyon çıkışlı gibi olmadı ama hala aynı temizlikte kaldı.Neredeyse 1.5 yıl oldu.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki 1,5  2 ayda bir sadece plastx(zımpara fırça vb
 uygulamadan) ile far temizlemenin zararları \ sakıncaları nelerdir?
2010 model üstü farı sararmamış araçlara önlem amaçlı yapılabilir mi (plastx) ?
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2016, 12:24:13 Gönderen: srdr4270 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onlem amacli yapilmaz. Zira plastx asindiricidir.

Far cami plastigi solmasin diye uzerinde koruyucu bir tabaka vardir. Zamanla bu tabaka da gunes isinlarina dayanamaz solar gider. Zimpara ile bu tabaka kaldirilir ve plastx in de yardimiyla alttan temiz yuzey cikartilir.

Plastx ya da pasta tek basina bu koruyucu zirhi kaldirmaya yetmez. Bu yuzden zimpara sarttir.

Zimparadan sonra ise korumasiz kalan fara yaklasik alti ayda bir plastx vb. Bir urunle canlandirma islemi yapilmalidir

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;560913
Peki 1,5  2 ayda bir sadece plastx(zımpara fırça vb
 uygulamadan) ile far temizlemenin zararları \ sakıncaları nelerdir?
2010 model üstü farı sararmamış araçlara önlem amaçlı yapılabilir mi (plastx) ?

"Her türlü plastik şeffaf yüzeylerde etkinlik sağlamaktadır.
Kararan far camlarınız,torpido göstergeleri,tente camı,stop lambası vb tüzm yüzeylerde birebir etkilidir.
Kolay kullanım sağlayan zengin jel formülü sayesinde rijid ve elastik saydam plastik yüzeylerde optik berraklık sağlar.
Düşük dereceli oksitlenmeyi, kimyasal renk bozukluğunu, yapışkan kirleri, leke ve ince çizikleri kolaylıkla giderir.
Su itici polimerler oluşturduğundan uzun ömürlü ve dayanıklı bir koruma sağlayarak plastiğin saydamlığını ve güzelliğini güçlendirir. "

Koruma için Meguiars'ın far parlaklık koruyucu ürünü var onu araştırabilirsiniz, ben genel anlamda plastxden memnun kaldım resimleri bu hafta sonu ekleyeceğim.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ANTALYA da özel Mika boyasi ile boyattiriyorum 3 yıldır en ufak çatlama kararma bile olmadı yıkamadan sonra meguaris  plastx  ile cilalama yapiyorum mükemmel sonuç aliyorum
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2016, 08:30:20 Gönderen: fabia vrs »

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer eliniz yatkınsa kendiniz setini alıp yapın. aynı fiyata gelir ve malzemelerde elinizde kalır zamanla tekrar uygularsınız. eski fabiamda farlar sarı değil turuncuya dönmüştü setini alıp kendim parlattım. cilası da hala duruyor.
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/meguiars-plastx-far-temizleme-parlatma-seti-195044501