škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Boğulma - Yığılma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günler 101lik fabiamda  yaklaşık 1 aydır bir sıkıntı var. İlk başlar 101likler alt devirde hantal zaten diyip önemsememiştim.
Araba sıfır yükle 2600-2800 devre kadar sanki 5 kişi ile 30 derece rampayı klima açık çıkıyrmuşum gibi hantal oluyor, şöyle diyim ışıklarda arkamdaki arabalar korna basıyor öyle hantal
.(2800 den sonra sesi değişip normal gitmeye başlıyor ama öyle roket modunda flan değil. 1.4 85hp polo şu günlerde fabiaya göre 2.0 gibi hissettiriyor.)
Daha önce böyle sıkıntı yaşayanlar oldu mu? Veya sizlerin 101liklerde böyle mi? 1.0 atmosferik arabadan daha hantal olması normal mi düşük devirde?   Şimdiden teşekkürler İyi Geceler

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Azamî gücünü 101HP olarak 6600d/d' de, azamî torkunu da 126Nm olarak 4400d/d' de veriyor. Yüksek devir motoru biraz. Hele ki rampada düşük devirlerde çok çok fazla olmayan torkuyla biraz başarısız olabilir; ancak yine de güvenilir bir yerde titizlikle kontrollerini yaptırmanızı tavsiye ederim naçizane.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 101 lik var gayet seri hocam, Konya daysanız hafta sonu benim arabaya binip karşılaştırabilirsiniz .

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam  Çok teşekkürler nazik teklifiniz için en kolay test yöntemi :)

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;550703
Baskı Balata falan olmasın?

Ben inşallah bugün video çekip koyacağım.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;550711
Ben inşallah bugün video çekip koyacağım.

Bakalım inşallah sorun basittir. Egzoz falan olabilir

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akismetre olmasi muhtemel. Ya da bobinlerden birisi yaniktir ateslemiyodur. 3 silindir calisiyodur ;)

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550778
Akismetre olmasi muhtemel. Ya da bobinlerden birisi yaniktir ateslemiyodur. 3 silindir calisiyodur ;)

3 silindir çalışmada vuruntu yapar. Belli eder kendini.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;550983
3 silindir çalışmada vuruntu yapar. Belli eder kendini.

Vuruntu yoksa dogru atesliyodur tabi. Arac lpg li mi? Lpg-benzin ayni seyi yapiyor mu? Yakit beslemesi aklima geliyor ama o da daha cok yuke bindikce sikinti cikartir. Sizinki yuke binince sikintisiz. Bogaz-akis ikilisinde bir sensorun isi sanirsam bu

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550984
Vuruntu yoksa dogru atesliyodur tabi. Arac lpg li mi? Lpg-benzin ayni seyi yapiyor mu? Yakit beslemesi aklima geliyor ama o da daha cok yuke bindikce sikinti cikartir. Sizinki yuke binince sikintisiz. Bogaz-akis ikilisinde bir sensorun isi sanirsam bu

Kelebekten olabilir diyorsunuz bakmak lazım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tahmin sadece. Ilk kontrol edecegim yer orasi olurdu en azindan ;)

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün  EPC yandı.  
Çok şükür biraz daha düzgündü gidişi.
Haftasonu  uğrayacaz sanayiye bu gidişle.
Araba LPG li 95 binde debriyaj yukarda kavrıyor baskı balatadan şüpheleniyorum ama 90 bin bakımında triger deişti ve usta baskı blata hakkında bişe demedi
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 19:15:19 Gönderen: srdr4270 »

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu durumu herşeyden yapıyor bu aksi aracaç  malüm elimin degmedigi yeri kalmadı fabişin hava akıştan yapar bujilerden yapar hava filtresi ve lpg filtresinden yapar bobinlerin birinin omajı düşmüştür etkisiz ateşler ondan yapar bogaz kelebegi hava alır onda  yapar

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz araştırdım ve soguk havalarda böyle yaptığını duydum. Bugün Konya sıcaktı ve araba da bu sıkıntıyı hissetmedim. -8 -10 olduğu sıralarda çok hissedilirdi. Subap mekanizması ile ilgili bir sıkıntı olabilir diyor Onno usta