škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon Sorunu Vag-Com Hataları.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Faboct;431155
Direksiyon pompasını taktırdıktan sonra adaptasyon gerekiyormuş sanırım. Bunu yetkili servis harici bir yerde yaptırmak mümkün müdür.

Özeller de yapar, yazılıma bağlayarak

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar A4 kasa octavia'larda ön camları kumanda'da kapatma özelliği yok mu ? mesela caddy'de var anahtardaki kilit düğmesine uzun basınca camları kapatabiliyorsunuz , octi'de yok sanırım ya da bu özellik kazandırılabilir mi ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: veracocha;431158
Arkadaşlar A4 kasa octavia'larda ön camları kumanda'da kapatma özelliği yok mu ? mesela caddy'de var anahtardaki kilit düğmesine uzun basınca camları kapatabiliyorsunuz , octi'de yok sanırım ya da bu özellik kazandırılabilir mi ?

2010 yılında geldi o özellik, öncesinde yok

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Faboct;431155
Direksiyon pompasını taktırdıktan sonra adaptasyon gerekiyormuş sanırım. Bunu yetkili servis harici bir yerde yaptırmak mümkün müdür.

Aracınızın farlarında ve iç aydınlatmada kararma oluyor mu ?

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;431163
Aracınızın farlarında ve iç aydınlatmada kararma oluyor mu ?

Dikkat etmedim ama olmuyor sanırım.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Faboct;431173
Dikkat etmedim ama olmuyor sanırım.

Pompayı değiştirmeden önce ,sorunun gerçekten pompadan olduğuna emin olmanızı öneririm. Bu arıza her zaman direksiyon pompasından kaynaklanmıyor. Aracınızda bulunun ve pompadaki yağ basıncını ayarlayan açı sensörü de arızalı olabilir.

Bilgisayarda görünen hata kodları çok sağlıklı sonuç vermeyebilir!

Daha önce bu arıza ile karşılaşmış Skoda'dan anlayan bir serviste işlem yaptırdığınızdan emin olmanız faydanıza olacakatır.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Faboct;431118
Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Bu hafta çıkma pompa alıp değiştirecem
@Faboct,
Çıkma pompanın sağlam olduğundan nasıl emin olacaksanız.Ancak perte çıkmış araçtan sağlam bulunuır. Bunun dışında mutlaka sorunludur.
Bir diğer konu direksiyonla ilgili sıkıntıların neredeyse %70 şi açı sensörünün arızasından kaynaklanıyor.Pompadan kaynaklandığından %100 eminmisiniz?

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;431278
@Faboct,
Çıkma pompanın sağlam olduğundan nasıl emin olacaksanız.Ancak perte çıkmış araçtan sağlam bulunuır. Bunun dışında mutlaka sorunludur.
Bir diğer konu direksiyonla ilgili sıkıntıların neredeyse %70 şi açı sensörünün arızasından kaynaklanıyor.Pompadan kaynaklandığından %100 eminmisiniz?

%100 emin değilim. Zaten konuyu açma nedenim bir türlü emin olamamam.
Alacağım yer pompanın tamirli/açılmamış olduğuna dair garanti verdi. Pompayı değiştirdiğimde sorun çözülmezse servisin başına ekşirim artık.:D:D

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;431197
Pompayı değiştirmeden önce ,sorunun gerçekten pompadan olduğuna emin olmanızı öneririm. Bu arıza her zaman direksiyon pompasından kaynaklanmıyor. Aracınızda bulunun ve pompadaki yağ basıncını ayarlayan açı sensörü de arızalı olabilir.

Bilgisayarda görünen hata kodları çok sağlıklı sonuç vermeyebilir!

Daha önce bu arıza ile karşılaşmış Skoda'dan anlayan bir serviste işlem yaptırdığınızdan emin olmanız faydanıza olacakatır.

Yaptıracağım usta Skoda mekatronik elemanı bir arkadaşım. Başka bir yerede aracımı elletmek istemiyorum. O yüzden onun tecrübesine güvendim biraz da.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Faboct;431283
Yaptıracağım usta Skoda mekatronik elemanı bir arkadaşım. Başka bir yerede aracımı elletmek istemiyorum. O yüzden onun tecrübesine güvendim biraz da.

Hayırlısı olsun hocam :) Sonucu burada da paylaşırsanız sevinirim, bizde faydalanmış oluruz arızanın çözümünden.