škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda fabia elegance 101 hp hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma yeni üye oldum herkese merhabalar.

15.000 16.000 Civarı alabileceğim bir araba arıyordum tabikide arkadaslarıma danıstım. Herkesin agızda bir laf polo diyorum saçmalama alınırmı o araç ford focus al kimi der opel corsa al kimi der honda civic al kimi der fiat punto al herkesinde kendine göre bir açıklaması var tabiki ; Ancak uzun araştırmalarımdan sonra bir araba o kadaR çok dikkatimi çekti ki ;
SKODA FABİA ELEGANCE 1.4 16V 101 HP :

Sağlamlık dersen sağlamlık, Motor dersen motor, Donanım dersen alası bu arabada.

Anladım ki ne corsa ne fiesta ne civic ne punto nede polo bu arabanın yanından gecemiyorlar. (Tabiki 2001 2002 modellerinden bahsediyorum)

Herneyse almaya karar verdim Ankarada oturuyorum ve Antalyda 121.000 km de ilk sahibinden birtane buldum 17.250 den pazarlıkla 16.000 e kadar anlaştık ve anlattıgına göre araba temizdi ancak ne hikmetse kredi işlerim tamamlandıktan sonra adam ben vazgeçtim dedi rengide sevdiğim limon sarısıydı.

Sizden ricam bildiğiniz tandıgınız fabia elegancısını satacak varsa alıcıyım. 1.4 101 hp olanından ve 2001 veya 2002 modelinden istiyorum ön koltuklar ısıtmalı oldugu için.
Düşük km ve kazasız olan tercihimdir tabikide.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Arkadaşlar birde şunu sormak istiyorum fabia alacaksam sizce hangi modeli daha uygun olur ?

Özellikle şehir içinde az yakmasını istiyorum ama 1.2 motorlar daha çok yakar diyorlar beygir olarak 101 beygir daha mı fazla yakar sizce ?
Birde sarı rengi çok hoşuma gidiyor sizce satarken ileride bu renkten doayı zorluk yaşarmıyım ?

Çevrimdışı oxmoxtox

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bana sorarsan ben 1.4 tdi 55 kw veya üzeri bir 2004 model üzeri bir araba al derim.ben kullanıyorum bu modeli yakıt tutumluluğu konusunda 10 üzerinden 9.100 km de 100 km hızı çok geçmeden 4.6-5 lt yakıt tüketiyor oldukça tutumlu.sadece tdi olduğu için biraz gürültülü.merak etme 1. vites hariç çok gürültü vermez 5.viteste ses tamamen kesilir.ben lpgli alma derim lpg arabayı mahvediyor kim ne derse desin hiç yanaşmam.bir kez yanaştım dilim yandı.şöyle sana 60000-70000 km arası bir tdi iyi gider.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi kullanımında ki sarfiyatı sizin için önemli bir kriterse yanlış motora bakıyorsunuz. 101 HP'ler şehiriçinde diğer motorlara göre az daha fazla yakarlar, bunda daha güçlü olmasının yanında 101'lerin vites oranları diğer motora sahip olanlardan yüksektir, daha çok performansa yönelik olduğundan üst devirlere ayarlı bir motor, devir çevirmenizi ister, alt devirleri diğer motorlara göre cansızdır. 1.2 şehiriçinde çok daha makuldur, aynı zamanda uzun yolda da sizi üzmez, üstelik vergi dilimide bir alt olduğu için düşük ödersiniz. Yok 1.2 içinize sinmezse o zaman 75 HP'lik benzinlilere bakın, alt devirleri daha canlıdır, şehiriçi kullanımına 101'den daha uygundur. 101'i sadece salt performans ve uzun yol beklentiniz varsa tercih edeceksiniz. 2001-2002 modele kadar 2004 ve sonrası makyajlı kasa 1.2 tercih edin en sağlıklısı olur bütcenize göre bence. Dizelde bakın derim ama o bütceye pek sanmıyorum ki düzgün temiz dizel olsun, üzerine biraz daha çıkmanız sanırım ki gerekir.

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Görüştügüm bir kişi şuanda şunu iddaa ediyor 1.4 101 hp olan aracım suan lpgde 10 TL lik gaz ile 50 km gidiyor yani km de 20 kurus yakıyor demektir bu.
Ama diğer 101 beygirler bu sekilde yakarmı bilemiyorum tabikide...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101'ler şehiriçinde 30 liralık benzinle yaklaşık 100 km gidebiliyor.

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;347632
101'ler şehiriçinde 30 liralık benzinle yaklaşık 100 km gidebiliyor.

Siz ciddimisiniz ? Bu oran eger gerçekse süper...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kudrret_19;347635
Siz ciddimisiniz ? Bu oran eger gerçekse süper...

Evet, şehiriçi 7-7.5 yakar en fazla :) şu andaki ortalamam 7'nin bile altı hatta :)

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;347640
Evet, şehiriçi 7-7.5 yakar en fazla :) şu andaki ortalamam 7'nin bile altı hatta :)

Sizde hangi model fabia var

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
evet gerçek.çok yakıyor diyorlar ama ben yıllardır çok yaktıgını görmedim.benzinli araca göre az yakıyor bence.bende 101 bg special kullanıcısıyım
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;347642
2005 model HB Special 101 HP var.
 peki öneririmisniz bu modeli yoksa cohice yada elegance daha mı iyidir ?

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 2002 model fabia 1.4 101 hp var benzide yakiyor arkadaslar malum benzin cok pahali ama gazda su an 180 tl ile 200 tl arasinda oynuyor temiz bir elegans bulursan kaçirma derim sürüş keyfi mükemmel arabadan hiç inmek istemezsin ses yalitimida cok iyi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kudrret_19;347652
peki öneririmisniz bu modeli yoksa cohice yada elegance daha mı iyidir ?

101 HP'de "makyajlı" olarak ne Choice var ne Elegance, makyajda sadece görüntü değil teknik anlamda da değişiklikler geldi, kullanılan bazı önemli parçalar yeni revizyonludur, hatta motor bile önceki 101'lerden farklıdır. Ufak tefek birkaç özellik içinde en azından ben eski model tercih etmem, benim için performans önemli olduğundan makyajlı 101 her zaman tercihim olur/oldu. Special'ler çok az geldi, zaten 101'lerin sonudur, ben bile alırken çok şans eseri Yüce'den temin edip alabilmiştim. Daha iyi diye birşey yok, tercih durumu var sadece, hepsi iyi araba yoksa.

Çevrimdışı Kudrret_19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok hocam ya gerçekten kafayı yiyeceğim inanılmaz şekilde herkes elegancına 19.000-20.000 fiyat cekiyor..
ben ise 15.000-16.000 civarı arıyorum ve sanırım ben samanlıkta iğne arıyorum..