škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

katalitik konverktör hakkinda yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba 2001 model 68hp skoda fabia var arkadaşlar. arkadaşlar geçen gün servise gittim birkaç işlem yaptırmak için arabayı ilk çalıştırırken sanki patlak egzos olur ses gelir ya öyle bir ses geliyor dedim orta kısımdan. life kaldırdılar. egzosun orda bir siyahlık vardı abi burdan kaçıyor olabilir dedi bir egzoscuya göster dedi servisten çıktım. egzoscuya gittim egzoscu baktı katalik konverktör arızalı dedi içinde seramik gibi mi dedi tuğla mı dedi anlamadım ama birşey vardır onlar kırılmış dedi. peki ne yapacaz dedim değişmesi lazım dedi fiyat ne olacak dedim çin mali 200tl dedi birde universal dedi ona da 300 tl dedi. aradaki 100tlik fark çok değil aslında ama bu universal dediği malzeme bizim araclara olur mu? durduk yere farklı bir malzeme kullanıp sıkıntı almak istemiyorum. Sizinde böyle bir tecrübeniz oldu mu bir de bu katalik konverktör yakıtı etkiler mi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim bayram gelmeden çözümünü bulup yaptırayım hemen diye düşünüyorum

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kat. konv. önemli tabi, Skoda servisten de fiyat al derim.

Zararlı, yanmamış gazları daha zararsız hale dönüştürüyor.

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Katalitik Konverter için verilen fiyat çok düşük, genel olarak piyasada otomobillerin orjinal  kat. kon. fiyatları 750TL-3000TL arasında değişiyor. Orjinal veya orjinal muadili taktırmanızı tavsiye ederim, üniversal taktırıp sonrasında arıza lambasının sık sık yanmasından müzdarip bir kaç arkadaşım var.

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kat ı iptal edip düz boru yap araban rahatlasın hiç uğraşma. ;)

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: flexamin;276092

Muayene ve Emisyon ölçümünde problem yaratmasın:)

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: flexamin;276092

aynen öyle yap ben 2004 meganemi aldıtan 3 yıl sonra aynı sorunla karşılaştım iptal ettirip düz boru daktırdım tek zararı çevreyi kirletmesi ayrıca öyle fazla yakıt tüketimi performans düşüklüğü gibi sorunlar hiç olmadı 4 yıl bu şekilde kullandım ne muaynede nede arıza lambasında sıkınyı yaşamadım 300 tl para verip yan sanayi ürünlerle uğraşacağına tak düz boruyu yola devam kafan rahat

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızda katalizör sonrası arıza teşhis sondası mevcut değil ise arıza lambasını yakmaz, eğer mevcut ise çok büyük bir ihtimalle arıza lambası yanacaktır. Yeni nesil araçların hemen hemen hepsinde 2 adet Lamda sondası mevcuttur biri katalizör öncesi diğeri katalizör sonrasında dır. Katalizör sonrasında olanın görevi katalizörün görevini yapıp yapmadığın kontrolüdür, dolayısıyla katalizör söküldüğünde emisyon değerleriniz çok iyi değilse lamba yanacaktır.
Ayrıca şuan TÜV tarafından yapılan Periyodik Araç Muayesinde katalitik konvertör kontrol edilen noktalardan biridir ve katalitik konvertör iptalinden geri çevrilen araçların olduğu biraz araştırma yapıldığında ortaya çıkacaktır.
Karar vermeden önce iyi araştırın derim.

Çevrimdışı pishkin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
akifgül ün söyledikleri tamamen doğru, senin aracında katalitik sonra bir lambda sensörü var ve o ışığın yanmasına neden olacaktır muhtemelen bunu çözebilirsen, katalitik iptali mümkün olabilir. ancak verdiğin fiyatlar, orjinalinin 5 te biri gibi fiyatlar yani, 300 le 200 lük mal arasındaki fark tan ziyede 300 lük malla orjinali olan 1500 lük mal arasındaki farkı düşünmen daha mantıklı olur. benim şahsi kanaatim iptalde yanadır.