škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fsi lara lpg uygulanabiliyormu

hamasi · 100 · 33625

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;170114
O araba 140 beygirse bende bi başıma beygirim :D
katılıyorum sana...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;170114
O araba 140 beygirse bende bi başıma beygirim :D
:++::++:peki hakan bu araca lpg takılması konusuna ne diyorsun adam anormal bi para vermiş hakikaten ve sorunsuz diyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;170168
Hayırlısı diyorum hocam :D
hayırlısı olan ne?:bnn:lpg mi?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Şaka o espri.

Görüldüğü kadarıyla anlamsız bir arayış içindesiniz. Para miktarınız ve istediğiniz araç sınıfı belli. Demek ki o paraya istediğiniz sınıfın ikinci elleri tam sınırda araçlar, mükemmel durumda olanları değil. E benzinde pahalı ama o sınıf aracın dizelide. Bildiğim kadarı ilede imamsınız ve yanılmıyorsam tek çocuğunuz var.

Büyük sınıf ve biz memur ayarı insanlara yakıt ve fiyat olarak tam sınırda olan araçlarla ilgilenmek yerine gidip alt sınıf tertemiz dizel bir sedan alır keyfime bakarım. Az yakar, hemde parama daha temiz ama daha küçük bir araç almış olurum.

Aman yanlış anlaşılma olmasın, bütün bunlar benim fikirlerim. Dahası olarak octaviayı pert ettiğinizden beri açmış olduğunuz tüm otomobil arayışı topiklerine başka verecek cevabım yok.

Benim LPG ile "işim olmaz" :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;170177
Şaka o espri.

Görüldüğü kadarıyla anlamsız bir arayış içindesiniz. Para miktarınız ve istediğiniz araç sınıfı belli. Demek ki o paraya istediğiniz sınıfın ikinci elleri tam sınırda araçlar, mükemmel durumda olanları değil. E benzinde pahalı ama o sınıf aracın dizelide. Bildiğim kadarı ilede imamsınız ve yanılmıyorsam tek çocuğunuz var.

Büyük sınıf ve biz memur ayarı insanlara yakıt ve fiyat olarak tam sınırda olan araçlarla ilgilenmek yerine gidip alt sınıf tertemiz dizel bir sedan alır keyfime bakarım. Az yakar, hemde parama daha temiz ama daha küçük bir araç almış olurum.

Aman yanlış anlaşılma olmasın, bütün bunlar benim fikirlerim. Dahası olarak octaviayı pert ettiğinizden beri açmış olduğunuz tüm otomobil arayışı topiklerine başka verecek cevabım yok.

Benim LPG ile "işim olmaz" :)
eyvallah dediklerinin çoğuna hak veriyorum.araç arayışları dediğine.c-max ve c4 cıtroen arayışım hem konfor hem ekonomi oluşundandır.ama bunlar zaten aynı kulvarda araçlardır.yani octi a4 ile c4 aynı segment araçlardır diye biliyorum.kaldı ki birde octi arayışlarım içerisinde olduğu için bu fsi motorlu araçların bazılarınada uygulandığını gördüm en az 3 tane.ama verimli olup olmadığı zaten tartışılıyor burada.verimli oloduğu kanaati ağır basmış olsa ve deneyimlerin başarılı olsa neden tercih edilmesin ki.octavia beni daha önce hiç üzmedi ve masraf çıkartmadı.
Dizel seçenekleri tercihlerim arasına girmesine gelince sadece ekonomi odaklı oluşudur doğrudur,ama bu tercihlerim o araçların compak sınıfta olmalarına rağmen gerek sessizlik,gerek kalite hissi,gerekse yabancı olduğum araçlar olması,dizel olmasında dolayı kmlerinin yüksek oluşları beni kedilerinden soğutmaya başladı.çok temiz performansı hayli ikna edici bir c-maxı elbette tercih ederdim.ama test etme şansımında olmayışı veya ihtimali zor oluşu beni eski modele yönlendirdi diyebilirim.
E zatende burası bunların kouşulduğu yerler.forumlar bunun için vardırlar.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
seat sitesinde cesur bir abimiz seat leon fr 2.0 tfsi makineye taktırdı elde ettiği ekonomi %15- 20 ve daha ne masraf açabilir hiç belli değil ki kit içinde binlerce lira ödedi. yapanlar var ama bunu uzun süre anahtar vurmadan kullanan henüz yok. bu makineler zaten uygun kullanımda az yakar birazda özen gösterirseniz üzmez. arkadaşımın gti bile 270 bg falan şuan 9 10 lt yakıyor daha ne olsn allah bin bereket versin.

hakanın dediği gibi ben,mde lpg ile işim olmaz o hatayı 1 kez yaptım :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170255
seat sitesinde cesur bir abimiz seat leon fr 2.0 tfsi makineye taktırdı elde ettiği ekonomi %15- 20 ve daha ne masraf açabilir hiç belli değil ki kit içinde binlerce lira ödedi. yapanlar var ama bunu uzun süre anahtar vurmadan kullanan henüz yok. bu makineler zaten uygun kullanımda az yakar birazda özen gösterirseniz üzmez. arkadaşımın gti bile 270 bg falan şuan 9 10 lt yakıyor daha ne olsn allah bin bereket versin.

hakanın dediği gibi ben,mde lpg ile işim olmaz o hatayı 1 kez yaptım :)
fsı lere taktırmak iş olmaz ama lpg bir dünya gerçeği.4x4 jıplere,2.0 motorlara vede lüks araçlara,adam sıfır araç alıyor passat alıyor 70 milyara 1.4 tsi motorun sıfırına takıyor.yani lpg gerçeği diye bişi vardır.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o gerçeği bir kere tattım benden uzak düşmanıma yakın olsn diyorum sadece :)

ha kalkıpta 70 bin lira verip aldığı tsi passata lpg takan adamada kimse alınmasn ama saplantılı ve kalın kafalı derim. git o paraya dizelini al arkadaş ne işin var o kadar para verip birde üstüne lpg taktırmakta.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2010, 11:31:35 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170269
o gerçeği bir kere tattım benden uzak düşmanıma yakın olsn diyorum sadece :)

ha kalkıpta 70 bin lira verip aldığı tsi passata lpg takan adamada kimse alınmasn ama saplantılı ve kalın kafalı derim. git o paraya dizelini al arkadaş ne işin var o kadar para verip birde üstüne lpg taktırmakta.
evet o konuda tamamen haklısın,ben olsam o kadar param varsa durumumda iyiyse zaten benzine bakmam bile.insanlarda şöyle bir kanı yerleşmiş bunu atmakda epey zor;
dizel dedinmiydi insan hemen bi duraksıyor,bakımları,kotrolleri,benzin kadar km yapmıyacak kaygıları,bakım maliyetlerinin benzine oranla yüksek oluyor kaygısı,motor aksamı parçalarının pahalı olması kaygısı v.b..
     Bana gelince,son gelen zamlardan sonra ilk aklıma düşen şey dizeldi.Cıtroen c4,ford c-max,polo 1.4 tdi ilk aklıma gelenler.cordoba 1.4 tdi de vardı.polo ile cordoba b sııfı olması nedeniyle yani octiyi ararım kaygısı nedeniyle eledim.ama c4 cıtroeni çok sevdim ve hatta cillop gibi bir cıtroen bulmuştum dizel ama ses yalıtımı ve arka amortisörlerinde seslerin dermansız oluşu bunu elememe sebeb oldu.Haliyle eski aracın formatında bir araca doğru kaymaya başladım.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi şuan istanbuldayım geldiğimden beride arkadaşımın annesinin 1.9 tdi 110 bg leonu ile geziyoruz. dün tüm gün dur kalk ortalamam (köprü trafiği falan dahil) 6.4 idi akşam sıfırladım temde dolandık ara ara gazladık ara ara arabayı esnettik falan ortalama 4.3 dü eve döndüğümüzde.

bu araç 210 bin kmde daha üzerinde orjinal turbosu olan filtre gibi sarf malzemeleri haricinde hiç bir değişen masraf açmamış çekişide nice benzinlileri ağlatan bir makine :)

böyle makineler varken ille eko istiorm deyipte lpg ile falan uğraşmanın hiç anlamı yok. yok ben benzinli arabanın konforunu tadacam diorsanda lpg takma az yakanını al 5 gün binme 3 gün bin tadını al.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"böyle makineler varken ille eko istiorm deyipte lpg ile falan uğraşmanın hiç anlamı yok. yok ben benzinli arabanın konforunu tadacam diorsanda lpg takma az yakanını al 5 gün binme 3 gün bin tadını al."
bu bağlamda hem konfor hem yol tutuş bağlamında tavsiyelerin nedir?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford tdci makineler olsun vw 1.9 tdi beni üzmez dersen birz düşük model olsn golf olur jetta olur. 38 lere falan gelebilirsen çok temiz bir mk V 2.0 tdi dsg vardı geçenlerde. 30 35 arasına zibillen 1.9 leon var tertemiz. vergi kasar dersen ford derim ikinci seçenek. konforu yol tutuşu (ki bu konuda vw lerden daha iyidir ) fiyat faydası asla üzmez seni.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170307
ford tdci makineler olsun vw 1.9 tdi beni üzmez dersen birz düşük model olsn golf olur jetta olur. 38 lere falan gelebilirsen çok temiz bir mk V 2.0 tdi dsg vardı geçenlerde. 30 35 arasına zibillen 1.9 leon var tertemiz. vergi kasar dersen ford derim ikinci seçenek. konforu yol tutuşu (ki bu konuda vw lerden daha iyidir ) fiyat faydası asla üzmez seni.
fiyat limiti şimdilik 25milyar olacak:ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle