škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüncüler otoda sonradan yaşadıklarım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar burada daha önce bahsetmiştim yüncüler oto tekirdağ'da aracıma ön park sensörü taktırdığımı ve bütün lambaları led yaptığımı. Geçenlerde bir iki tana lamba tam yanmıyordu ve servisteki ilgilenen kişiyi aradım. Yoktu bana başka biri ile konuştum dedim ki lambaların modeli nedir onu öğrenmek için aramıştım dedim verilen cevap bilmiyorum birazdan arayın oldu. Tamam dedim unuttum birkaç gün sonra tekrar aradım dedim benim birkaç led ampülüm arıza yaptı değiştirmek istiyorum modeli nedir dedim.ustaya verelim o cevaplasın dedi ustayla konuşuyorum usta açın bakın ampül modeli neymiş aynısından takın dedi ve benim daha ya bu ampülü heryerde bulamam bulup ustaya gideceğim dememe fırsat verilmeden telefon kapandı. bende açıkcası sürekli orayı söktür tekrar taktır buna karşı olan bir insanım.Şimdi soruyorum bir soruya cevap vermek bu kadar mı zor? İşi yaptırırken iyiyiz de iş bittiken sonra sorun için aradığım da neden kötüyüz? Anlamadığım bir nokta da ağustos ayında yapılan işlem de bu kadar hızlı nasıl hata çıkabilir? Amasya'da olduğum için Tekirdağ'a gitme imkanım yok. Kusura da bakmayın konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun.

Ledler tamamen şans işi; bunu sis farı hariç aracının tüm lambalarını lede çevirmiş biri olarak söylüyorum. Photon markaydı iç mekandakiler, çok çok kısa sürede işi biten de oldu, hala sorunsuz çalışan da var. Hele bir tanesi neredeyse yuvayı yakıyordu, son anda tespit ettik ki zırt pırt sigorta attırması da cabası. 1 yıl sorunsuz kullandığım gündüz ledlerimden biri de 2 ay kadar önce mefta oldu. Parklar çok daha kısa sürede gitti. Son çare olarak ben aliexpress'ten çoklu olarak farklı çeşitlerde led aldım. Bedava zaten neredeyse, en son parklar iptal olunca oradan aldıklarımı taktık son buluşmada. Şimdilik sorun yok.

Beklerim derseniz siz de aliexpress'ten alabilirsiniz. Çok şanssız değilseniz ortalama 1 ayda geliyor. LED için Tekirdağ'a gitmeyin zaten, herhangi bir elektrikçi hatta siz bile rahatlıkla değiştirebilirsiniz ledleri.

Not: Yazmayı unutmuşum; almanız gereken led t10 5w5 dipsiz diye tabir ettiğimiz leddir.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 22:12:42 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;552586
Arkadaşlar burada daha önce bahsetmiştim yüncüler oto tekirdağ'da aracıma ön park sensörü taktırdığımı ve bütün lambaları led yaptığımı. Geçenlerde bir iki tana lamba tam yanmıyordu ve servisteki ilgilenen kişiyi aradım. Yoktu bana başka biri ile konuştum dedim ki lambaların modeli nedir onu öğrenmek için aramıştım dedim verilen cevap bilmiyorum birazdan arayın oldu. Tamam dedim unuttum birkaç gün sonra tekrar aradım dedim benim birkaç led ampülüm arıza yaptı değiştirmek istiyorum modeli nedir dedim.ustaya verelim o cevaplasın dedi ustayla konuşuyorum usta açın bakın ampül modeli neymiş aynısından takın dedi ve benim daha ya bu ampülü heryerde bulamam bulup ustaya gideceğim dememe fırsat verilmeden telefon kapandı. bende açıkcası sürekli orayı söktür tekrar taktır buna karşı olan bir insanım.Şimdi soruyorum bir soruya cevap vermek bu kadar mı zor? İşi yaptırırken iyiyiz de iş bittiken sonra sorun için aradığım da neden kötüyüz? Anlamadığım bir nokta da ağustos ayında yapılan işlem de bu kadar hızlı nasıl hata çıkabilir? Amasya'da olduğum için Tekirdağ'a gitme imkanım yok. Kusura da bakmayın konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Arkadaşımız neden bu LED'ler patladı diye sormamış zaten. LED'ler Hangi model sorusuna cevap bile alamadığı için konu açmıış.
Bence mesele; kurumsal şirket olmak veya küçük esnaf olmak da değil. Mesele dürüstlükte.
Yüncüler de farkında işin bu iş yetkili servisin yapacağı iş değil.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dürüstlüğü de geçtik, insanın suratına telefon kapatılır mı!!!!?? :mad:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faris;552670
Arkadaşımız neden bu LED'ler patladı diye sormamış zaten. LED'ler Hangi model sorusuna cevap bile alamadığı için konu açmıış.
Bence mesele; kurumsal şirket olmak veya küçük esnaf olmak da değil. Mesele dürüstlükte.
Yüncüler de farkında işin bu iş yetkili servisin yapacağı iş değil.

Cevabı bana veriyorsanız ki öyle gorünüyor; beni alıntılayın öncelikle.

"Anlamadığım bir nokta da ağustos ayında yapılan işlemde bu kadar hızlı nasıl hata çıkabilir?" Bu soru firmaya mı soruluyor foruma mı? Bu ifade ne oluyor peki? Bahsettiği hata ne peki? İki işlem yapıldığına ve sorun ön park sensörü olmadığına göre sorun ledlerle alakalı oluyor değil mi? Biz de kendisine ledlerde sorun çıkabildiğini başımızdan geçen tecrübelerle birlikte anlattık. Firmaya bunu sorup sormadığıyla ilgili bir şey yazmış mıyım? Ya da bunu eleştiren? Amaç üzüm mü yemek bağcıyı mı dövmek? Ledlerin nasıl temin edileceğini, değiştirmenin de basit bir iş olduğunu yazmışım değil mi? Yani ortada bir sorun var ben de buna çözüm önerisi sundum. Sizdense bir çözüm önerisi göremedim...
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 22:20:28 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552675
Cevabı bana veriyorsanız ki öyle gorünüyor; beni alıntılayın öncelikle.

"Anlamadığım bir nokta da ağustos ayında yapılan işlemde bu kadar hızlı nasıl hata çıkabilir?" Bu soru firmaya mı soruluyor foruma mı? Bu ifade ne oluyor peki? Bahsettiği hata ne peki? İki işlem yapıldığına ve sorun ön park sensörü olmadığına göre sorun ledlerle alakalı oluyor değil mi? Biz de kendisine ledlerde sorun çıkabildiğini başımızdan geçen tecrübelerle birlikte anlattık. Firmaya bunu sorup sormadığıyla ilgili bir şey yazmış mıyım? Ya da bunu eleştiren? Amaç üzüm mü yemek bağcıyı mı dövmek? Ledlerin nasıl temin edileceğini, değiştirmenin de basit bir iş olduğunu yazmışım değil mi? Yani ortada bir sorun var ben de buna çözüm önerisi sundum. Sizden bir çözüm önerisi göremedim, daha çok yangına körükle gitmişsiniz ki şu aşamada arkadaşımıza bir faydası yok. Umarım anlaşılmıştır.

Forum'un amacı; insaların yaşadığı iyi yahut kötü tecrübelerini paylaşmak ve bilgi talebinde ve paylaşımında bulunmak.
Siz arkadaşımızın onca yazsından sadece LED'lerin neden patladığını ve Nasıl değişeceğini anlayıp gayette iyi cevap yazmışınız.
Bilgim olmadığı için ben yazmadım ama benim değinmek istediğim konu yüncülerin arkadaşın aracının aydınlatmalarını LED yapmasının para kazanmaktan başka bir kaygı gütmediğidir çünkü böyle orijinal Bi işlem yoktur yapılan işlem gayri resmidir.
Madem yapıyorlar arkasında durup en azından nezaketende olsa marka ve model söylemeleri gerekmektedir.
Sizin söyledikleriniz yanlış değil eksiktir. Her mekanik parçanın bir ömrü vardır tabiki.
Saygılarımla umarım doğru anlaşılmışımdır.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi benim sorunun 1. Olarak cevap alamamakta. Bu işi eğer yapıyorsa bir firma tam anlamı ile yapması gerektiğini söylüyorum. Mesela eski Toyotamda bir sorunum olmuştu gece 12:30 da genel merkezi aradım dedim bana Çorum'daki nöbetçi ustanın telefonu lazım diye adamlar biz sizi arattırıyoruz dedi ve 10 dk sonra aradı. Sorunumu anlattım o saatte sabırla dinledi ve şundan olabilir yarın servise götürün genede sesi ve dediği gibi çıktı. Açıkça söyleyeyim LED'ler şans işi olabilir ama bu kadar da çabuk arıza vereceğini tahmin etmiyordum.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552618
Öncelikle geçmiş olsun.

Ledler tamamen şans işi; bunu sis farı hariç aracının tüm lambalarını lede çevirmiş biri olarak söylüyorum. Photon markaydı iç mekandakiler, çok çok kısa sürede işi biten de oldu, hala sorunsuz çalışan da var. Hele bir tanesi neredeyse yuvayı yakıyordu, son anda tespit ettik ki zırt pırt sigorta attırması da cabası. 1 yıl sorunsuz kullandığım gündüz ledlerimden biri de 2 ay kadar önce mefta oldu. Parklar çok daha kısa sürede gitti. Son çare olarak ben aliexpress'ten çoklu olarak farklı çeşitlerde led aldım. Bedava zaten neredeyse, en son parklar iptal olunca oradan aldıklarımı taktık son buluşmada. Şimdilik sorun yok.

Beklerim derseniz siz de aliexpress'ten alabilirsiniz. Çok şanssız değilseniz ortalama 1 ayda geliyor. LED için Tekirdağ'a gitmeyin zaten, herhangi bir elektrikçi hatta siz bile rahatlıkla değiştirebilirsiniz ledleri.

Not: Yazmayı unutmuşum; almanız gereken led t10 5w5 dipsiz diye tabir ettiğimiz leddir.

Teşekkür ederim bir sorum da şu olacak aldığım LED'ler arıza lambası yakar mı acaba?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin davranışını, bu forum yanıtlayacak değil,
Ender, yapabileceğini yapmış ve gerekli bilgilerle,  nereden ne alması gerektiğini yazmış... Gidip ampul alıp, değiştirip, sorunu giderecek hali yok heralde.....
Diğerlerinin yapması gerekense teşekkür etmektir...kuru laf kalabalığı ve haksız tenkit etmek değil.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;552691
Ender, yapabileceğini yapmış ve gerekli bilgilerle,  nereden ne alması gerektiğini yazmış... Gidip ampul alıp, değiştirip, sorunu giderecek hali yok heralde.....
Diğerlerinin yapması gerekense teşekkür etmektir...kuru laf kalabalığı ve haksız tenkit etmek değil.
Kimsenin "servise bir yaptırım uygulayın" iddiası yok ki zaten. "Yaptıkları hoş değil" diyorlar hepsi bu be Enginim.:dede:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faris;552681
Forum'un amacı; insaların yaşadığı iyi yahut kötü tecrübelerini paylaşmak ve bilgi talebinde ve paylaşımında bulunmak.
Siz arkadaşımızın onca yazsından sadece LED'lerin neden patladığını ve Nasıl değişeceğini anlayıp gayette iyi cevap yazmışınız.
Bilgim olmadığı için ben yazmadım ama benim değinmek istediğim konu yüncülerin arkadaşın aracının aydınlatmalarını LED yapmasının para kazanmaktan başka bir kaygı gütmediğidir çünkü böyle orijinal Bi işlem yoktur yapılan işlem gayri resmidir.
Madem yapıyorlar arkasında durup en azından nezaketende olsa marka ve model söylemeleri gerekmektedir.
Sizin söyledikleriniz yanlış değil eksiktir. Her mekanik parçanın bir ömrü vardır tabiki.
Saygılarımla umarım doğru anlaşılmışımdır.

Arkadaşın onca yazısına ilaveten sizin gibi sadece firmaya veryansın etseydim size göre daha iyi olacaktı yani? Bense 5 yıldır bu forumda yaptığım gibi mümkün mertebe çözüm odaklı yaklaştım. Sorunun karşılaşılabilen bir durum olduğunu, ledleri nereden ucuza temin edilebileceğini, herhangi bir elektrikçinin ve hatta arkadaşımızın kendisinin bile değistirebileceğini yazdım. İlk etapta yazmayı unutsam da gerekli led tipini de yazdım. Ben size gore önemsiz ve koca yazıda ufacık yer tutan sorunun çozümune dönük tavsiyelerde bulunmanın daha faydalı olduğu kanaatindeyim. Sizin ya da başkasının sabaha kadar firmaya giydirmesininse arkadaşımıza ne faydası olur bilemiyorum. Yazdıklarımda neyin eksik olduğunu da yazın da onu da tamamlayayım.

Bu işlem tabiiki normal servis prosedürü içinde değildir. Hatta dışarıda yapılsa ve aracın elektrik aksamında bir sorun çıksa servis aracı garantiden çıkarmak için 10 takla atacaktır. Ancak herhalde arkadaşımızın durumunda servis de arkadaşımız da karşılıklı olarak bu işleme karar vermiştir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;552689
Teşekkür ederim bir sorum da şu olacak aldığım LED'ler arıza lambası yakar mı acaba?

Sorunlu ledler iç mekanda mı?

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;552691

Sorun buradaya. Servis bana nereden hangi ampülü alacağımı söylemesi açıp bakarsın aynısını alırsın dedi. Ben buna kızıyorum. Şu ampülü taktık demesi bu kadar mı zor? Bilgi vermediği için zaten sitemim. Açıklamam da şu ben ustaya usta şunu sök bakalım lamba neymiş ondan sipariş vereyim gelince takarız diyense kadar şu lambayı getirdim değiştirebilirmiyiz demem daha kolay olur düşüncesiyle aramıştım.

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yüncüler hala forum sponsorumu?
Şayet öyle ise bu gün, sponsorluk için harcadığı  parayı tamamen amorti etti.
Efe vs and başlığında kimseyi bu kadar savunmacı görmedim her ne olursa olsun forum candır ve öyle kalacaktır.
Bütün Skoda sahiplerine ve gönüllülerine iyi akşamlar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faris;552698
Yüncüler hala forum sponsorumu?
Şayet öyle ise bu gün, sponsorluk için harcadığı  parayı tamamen amorti etti.
Efe vs and başlığında kimseyi bu kadar savunmacı görmedim her ne olursa olsun forum candır ve öyle kalacaktır.
Bütün Skoda sahiplerine ve gönüllülerine iyi akşamlar.

Sen ne demek istediğini açık açık yazsana bir. Ona göre konuşalım.