škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

zamansız yağ değişimi uyarısı

msy20 · 12 · 10030

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba 2014 mayıs ayında sıfır oktavia aldım aracımın 1 yılını doldurmasına 5 ay, 15000 km sini doldurmasına da en kötü ihtimalle 3-4 ay var gibi fakat ekranda 20 gün sonra yağ değişimi yapmam gerektiği uyarısı çıkıyor.
sorum şu; aracın bakım için 1 yıl süreci ne zaman başlıyor. şayet bakım için 2015 mayıs ayını veya 15000 km yi doldurmasını beklersem servis sorun çıkarır mı. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servis sorun çıkarmaz ama 20 gün sonra götürün derim hatta o kadar beklemenize bile gerek yok ne kadar erken o kadar iyi :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle servis size aracı teslim ederken yağ değişim tarihini güncellemedi ve fabrika çıkış tarihine göre size 20 gün kaldı uyarısı veriyordur :) Arayıp servisle irtibata geçin hata onlardan kaynaklanıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağ bakımında huzur ve ferahlık vardır yaptırın gitsin diyeceğimde yetkili servis de incir ağacı dikiyor adamın ocağına.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağınızı kendiniz götürün. ben öyle yapıyorum. AND oto kabul ediyor.
yarı fiyatına halledersiniz.

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende uyarının fabrika çıkışından kaynaklandığını düşünmüştüm cevaplarınızla da bu düşüncem pekişmiş oldu. bakım içinde zamanının gelmesini bekliycem. cevaplarınız için çok teşekkürler.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halil arkadaş, ekranda "20 gün sonra yağı değiştirin" mi yazıyor yoksa "Bakıma gidin" mi?

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mesela bu gün yağ değişimi için 18 gün kaldığı uyarısını veriyor

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum bazende satista ilk yag değişimi ucretsiz gibi durumlar sozkonusudur. Sizde de boyle bir durum olmasin?

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
satış sırasında öyle bi durumun bahsi geçmedi zannetmiyorum. Kadir arkadaşın da dediği gibi yağ değişim tarihini güncellemeyle ilgili olsa gerek. aracın trafiğe çıkışı 2014 mayıs sonu fakat fabrika çıkışı 2014 ocak galiba.

Çevrimdışı msy20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servisi aradım yağ değişimi sıfırlama ile ilgilidir dedi. bakım için 15000 km nin dolmasını veya aracın trafiğe çıkış tarihi üzerinden 1 yıl geçmesini bekleyebileceğimi söyledi.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 18:39:43 Gönderen: msy20 »