škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

zincir önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
 Malum kış geldi ben de 1.6 tdi dsg 16 inch oktavia var malum trakyadatız. Lastık olarak goodyear ultragrip 9 aldım 210 tl ye serviste de 50 tl ye taktılar ama zincir ihtiyacı olacak. Ne al alıyım nelere dikkat edeyım alırken cevaplardanız sevinirim

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiğinize göre zincir No:9'dur. Bunun dışında yerli olması şartı ile istediğinizi alabilirsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileği ile.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yerli mali yurdun mali. Yerli malina onem gosterelim

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
12 ya da 13 yazıyor cogunda oblar başka birşey mi

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim tavsiyem atlı patinaj zinciri olur.hele hele Trakya gibi karlı buzlu bölgede takmatik iki adım gitmez ama atlı patinaj zinciri ile deniz buz tutsun üzerinde git gram patinaja düşmez biraz pahalıdır ama teker yere değdiği sürece gitmem demez..2004 yılında broadway la istanbul alemdağa gitmiştim kar arabanın altına kitlediği halde teker hiç ama hiç boşa dönmedi hala duruyor o zincirim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zincir şart mıdır?

bildiğim kadarıyla buz için üzerine istediğiniz zaman çivi geçirilibilen kış lastikleri de var

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bunları da izlemenizi tavsiye ederim, ben Bursa da fuarda görüp almıştım, takıp sökmesi çok kolay ve pratik, çok zor durumlarda sizi kurtarmak için yeterli olabilir..

http://www.youtube.com/watch?v=5D5YAXJwImE

http://www.youtube.com/watch?v=A1mFUxge1ww

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar bir süre sonra kırılıyor bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;490214
Bunlar bir süre sonra kırılıyor bildiğim kadarıyla

Bunlar insanı anlık zor durumlardan (kara saplanma, çamura saplanma vs.)  kurtarmak için faydalı aslında, kesinlikle zincirin yerini hiç bir şey tutmaz ama benim gibi zincir takmaya üşenen ve olası bi zincir koparma durumunda arabaya vereceği zararlardan korkanlar için kısa süreli kurtarıcı bi çözüm gibi..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'mizde lastiklere çivi takıp çıkarmak pek mantıklı değil. Belki Erzurum, Kars veya Ağrı'da kullanılabilir ama, Batı bölgeleri için aynı şey söylenemez. Ayrıca, yurdumuzda çivili lastiğin yasak olduğunu sanıyorum. Ha bir de son yıllarda iyice sapıtan mevsimler yaşadığımızı unutmayalım. Örneğin geçen yıl Batı bölgelerinde yaşadığımız kurak ve sıcak bir kış...

Kullanımı zahmetli ve pis olmasına rağmen bagajda patinaj zinciri bulundurmak en iyisi. Arkadaşların dediği gibi Atlı'nın zincirleri epey kaliteli. Şahsen çok beğendiğim İsviçre malı kar paletleri de düşünülebilir ama fiyatı çok tuzlu.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende biraz detay vereyim.Kesinlikle aracınıza kar paleti yada lastiğin dişlerine tutunan zincirler veya paletimsi şeyleri almayın.Neden diyeceksiniz bu tarz ürünler lastiğin dişlerine veya oluk kanallarına tutunuyor ve herhangi bir zorlanma durumunda lastiğiniz paletin içinde patinaja düşüyor ve o tutunduğu dişleri olurları parçalıyor yıpratıyor.Bu durumu bir çok kişinin aracında gördüm ve güzelim daha 1 yıllık lastiklerin dişleri berbat bir durumdaydı.Lastiğe verdiğiniz paraya yazık.Çok zorda kalmadıkça kış lastikleri sizi yolda bırakmaz ben en son 6-7 sene önce kullanmıştım zinciri ama sürekli bagajımda taşırım her an lazım olabilir en kötü ceza yemekten kurtarır.

Yerli kaliteli zincir markaları mevcut metal olsun bizim olsun ama jantı çizdirmemeye bakın mümkünse işiniz bitince hemen çıkarın :)

Dikkat edilmesi gereken hususlar belli zaten TSE onayı ve TÜV onayına bakılabilir.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Marka ve satış için link verebilir misiniz en azından fikir oluşur. Tekirdağda oturutorym ve ankaraya gidiyorum otobanda lazım olnaz ama şehir içi bazen gerekebiliyor

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası zincir takmak bana da zor geliyor. Kar paletlerini bir ara araştırdım ama karar veremedim. Arkın Bey in eklediği videodaki kar paletini ilk kez görüyorum. Pratik birşeye benziyor.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2014, 21:08:52 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunların dışında zincir kullanmaya karar verirseniz sanayide her zincir için 4-5 tane iç lastiği kestirip ucuna kanca taktırın zinciri gerdirmek için. Oldukça yararlı oluyor. Ben 15 yıldır bu şekilde kullanıyorum kopma dışında gevşemeyi engelliyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;490262
Marka ve satış için link verebilir misiniz en azından fikir oluşur. Tekirdağda oturutorym ve ankaraya gidiyorum otobanda lazım olnaz ama şehir içi bazen gerekebiliyor

http://www.artvinticaret.com/Atli-Serme-Otomobil-20555R16-Kar-Zinciri-Grup320-BM-Merdiven-Tipi-Mahmuzlu,PR-22115.html

http://www.artvinticaret.com/Atli-Takmatik-20555R16-Otomobil-Kar-Zinciri-Grup8-Super-X,PR-22112.html