škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

TSİ LPG uyumu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ecanpolat_44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.4 TSİ süperb me LPG taktırmak istedim ve netten araştırdım hiçbir bilgi bulamadım... Daha sonra bulunduğum gaziantep ilde güvendiğim LPG ustama aracını bıraktım ve LPG taktırdım atıker in TSİ için yaptığı 2300 TL ye bağlattım... Önceleri kararsız olmama rağmen benzinin pahalı olması ve LPG nin uyumu sayesinde pişman olmadım... Lpg de  en önemli olan iyi ustalıktır... Lpg ustası kendi işçiliğine güveniyorsa sıkıntı yoktur.... Yakıt tüketimi ise şehir içi LPG (2.99) LPG + BENZİN(5.30)benzin.  SONUÇ:365 krş..... Bu ölçümü çok kez yaptım  Bu kit benzin de çok az tüketiyor....
 BUNU YAZMAMIN NEDENİ BENİM GİBİ KARARSİZ OLANLARA IŞIK OLSUN....

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi ye lpdi sistei oluyor oda 6binliraya takiliyor  hesabi yapin ben yapmistim benim kullanmamla 7 yilda tolere ediyordu ariza vermezse hic gerek yok benzine devam pahallandikca az binecez demektir.

Tapatakla gönderildi

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ecanpolat_44;606321
Arkadaşlar 1.4 TSİ süperb me LPG taktırmak istedim ve netten araştırdım hiçbir bilgi bulamadım... Daha sonra bulunduğum gaziantep ilde güvendiğim LPG ustama aracını bıraktım ve LPG taktırdım atıker in TSİ için yaptığı 2300 TL ye bağlattım... Önceleri kararsız olmama rağmen benzinin pahalı olması ve LPG nin uyumu sayesinde pişman olmadım... Lpg de  en önemli olan iyi ustalıktır... Lpg ustası kendi işçiliğine güveniyorsa sıkıntı yoktur.... Yakıt tüketimi ise şehir içi LPG (2.99) LPG + BENZİN(5.30)benzin.  SONUÇ:365 krş..... Bu ölçümü çok kez yaptım  Bu kit benzin de çok az tüketiyor....
 BUNU YAZMAMIN NEDENİ BENİM GİBİ KARARSİZ OLANLARA IŞIK OLSUN....

Cevabınız için çok tşkler msj ınızı görmeden özel msj gönderdim. Bobin masrafınız ne kadar oldu ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;606346
Tsi ye lpdi sistei oluyor oda 6binliraya takiliyor  hesabi yapin ben yapmistim benim kullanmamla 7 yilda tolere ediyordu ariza vermezse hic gerek yok benzine devam pahallandikca az binecez demektir.

Tapatakla gönderildi

Şu an Prins ya da Vialle ₺ 8,000 altına fiyat görmedim ben ki liste fiyatı da € 2,250. ₺ 6,000'e varsa fiyat çok iyi.

Bu arada forumlardan takip ettiğim kadarıyla Lpdi olmayan sistemler TSI motorlar için çok verimli değil. Açıkçası km'de ne kadar yaktığınızı merak ediyorum [MENTION=14895]Ecanpolat_44[/MENTION] ?

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;606388
Şu an Prins ya da Vialle ₺ 8,000 altına fiyat görmedim ben ki liste fiyatı da € 2,250. ₺ 6,000'e varsa fiyat çok iyi.

Bu arada forumlardan takip ettiğim kadarıyla Lpdi olmayan sistemler TSI motorlar için çok verimli değil. Açıkçası km'de ne kadar yaktığınızı merak ediyorum [MENTION=14895]Ecanpolat_44[/MENTION] ?

8 bin mi :confused: abi ne kadar az yakacakki tlere etsin :/
Benim duyduğum benzinde 10lt yakıyorsa gaz da 13 -14 lt yakıyormuş

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;606388

Arkadaşlar yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.Sıvı sistemde tasarruf oranı %45 civarı iken sıralı sistemde %35 civarı. Sıvı sistem 7000 tl civarı iken atiker atikfast di sıralı sistem 2200 tl civarı.Sıralı sistemlerden çok memnun olan arkadaşlar var düzgün montaj önemli diyorlar.Tek sorun bence atiker e güvenebilirmiyiz ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;606434
Arkadaşlar yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.Sıvı sistemde tasarruf oranı %45 civarı iken sıralı sistemde %35 civarı. Sıvı sistem 7000 tl civarı iken atiker atikfast di sıralı sistem 2200 tl civarı.Sıralı sistemlerden çok memnun olan arkadaşlar var düzgün montaj önemli diyorlar.Tek sorun bence atiker e güvenebilirmiyiz ?

Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar tek tek anlatıyorlar ;)

http://www.sekizsilindir.com/2016/12/sivi-lpg-maliyet-direkt-enjeksiyon.html

Sıvı sistemde araca müdahele minimum düzeyde oluyor. Supap başları delinmiyor vs. Sıralı sistemde ise benzin+LPG çalışıyor ve supap başları delinerek sistem kuruluyor. Yani sıralı sistemde aracın motoruna müdahale var. Bunu göz önünde bulundurmak lazım.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 17:00:22 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14419]a_beyda_06[/MENTION]

Hocam atikeri daha önceki aracıma taktirdim hic sorunsuz uzun sure kullandim.Dunde 1.0 mpi fabiama atiker atikfast obdII taktirdim atikermis brc imis cok bir sey ifade etmiyor.Atikeri güzel takan usta brc yi kötü takan ustadan iyidir.(Brc yi kaliteli markaya bir misal vermek amacli diyorum )
 [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]
Lpdi sistem bu iş icin bulunmaz hint kumaşı dogru ama arada cok fazla fark var işini iyi yapan bir ustaya güvenip yaptirirsanız arada ki 5-6 bin lira cebinize kalır.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 19:00:16 Gönderen: SKODAFABIANJ2015 »

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;606449
[MENTION=14419]a_beyda_06[/MENTION]

Hocam atikeri daha önceki aracıma taktirdim hic sorunsuz uzun sure kullandim.Dunde 1.0 mpi fabiama atiker atikfast obdII taktirdim atikermis brc imis cok bir sey ifade etmiyor.Atikeri güzel takan usta brc yi kötü takan ustadan iyidir.(Brc yi kaliteli markaya bir misal vermek amacli diyorum )
 [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]
Lpdi sistem bu iş icin bulunmaz hint kumaşı dogru ama arada cok fazla fark var işini iyi yapan bir ustaya güvenip yaptirirsanız arada ki 5-6 bin lira cebinize kalır.

Ankaradayım ve ankarada iyi bir lpg ustası arıyorum.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 Ocakta mesaj atmış başka hiçbir mesajı yok ve ortadan kaybolmuş. Reklam kokan hareketler bunlar. İtibar edip aldanmayın, kendiniz iyice araştırın arkadaşlar. Benim tavsiyem yaptıracaksanız LPG değil LPDi sistemi tercih edin ya da boşverin gidin dizel alın o kadar çok km yapıyorsanız.