škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-Stop Kullanılmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amacdeniz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba

Aracımda start-stop 2gündür kullanılmıyor. Bilgi ekranından baktığımda aracın enerji ihtiyacı çok yüksek diyor. Konu ile ilgili bilgisi olan veya daha önce başına bu durum gelmiş olan varsa yardımcı olabilir mi

Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37052

Bu link yardımcı olabilir

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: amacdeniz;602198
Arkadaşlar Merhaba

Aracımda start-stop 2gündür kullanılmıyor. Bilgi ekranından baktığımda aracın enerji ihtiyacı çok yüksek diyor. Konu ile ilgili bilgisi olan veya daha önce başına bu durum gelmiş olan varsa yardımcı olabilir mi

Şimdiden teşekkürler.

Hava soğuk olduğu zaman özellikle klima açık olduğunda kolay kolay devreye girmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;602209
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37052

Bu link yardımcı olabilir

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet, bu konuyu ben açmıştım. Gerekli tüm bilgileri arkadaşlar verdi. Özetle start-stop'un enerji ihtiyacı hatası vermemesi için şunlar gerekli:

1- Klima çalışmayacak.
2- Fan gücü(kademesi) ortanın üstünde olmayacak.
3- Kaloriferin sıcaklığı yüksek olmayacak. Örneğin 26 derecede ve düşük fan gücüyle motor duruyor, ancak 1 dakika sonra otomatik olarak tekrar çalışıyor araba kendiliğinden sıcaklığı koruyabilmek için.
4- Ekranda USB veya SD karttan resim slaytı oynarken start-stop'un çalışmıyor sanırım(1-2 kere denedim, diğer tüm şartlar tutmasına rağmen çalışmadığı için buna bağladım. Slaytı kapatınca çalıştı, açınca çalışmadı)
5- Farların açık olması, start-stop'un birkaç dakika sonra pasif duruma düşerek motorun otomatik çalışmasına yol açıyor.

Eğer bu şartların yerine getirilmesine rağmen sistem yine de çalışmıyorsa akü gücüne baktırmanızda fayda var.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
start stop aşağıdaki nedenlerden dolayı kullanılamaz
klimanın otomatik modda çalıştırılması
emniyet kemerenin takılı olmaması
kapı veya kaput açık bırakılmasından dolayı çalışmaz

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bu konuyla ilgili servise kadar gidip zamaninda akümü şarj ettirmiştim. Araç start stop yapınca üst üste bir daha o enerjiyi kısa sürede toparlayamiyor. Bol bol km veya fren yapınca tekrar aktif hale geliyor. Açıkçası s&s sistemlere artık iyi gözle bakmıyorum. Hem aküler pahalı ve ağır hem de sorun çıkartacak sistemler gibi geliyor bana.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: as8366;615073
start stop aşağıdaki nedenlerden dolayı kullanılamaz
klimanın otomatik modda çalıştırılması
emniyet kemerenin takılı olmaması
kapı veya kaput açık bırakılmasından dolayı çalışmaz

eğer ki araç bir müddet kullanılmışsa akü, yağ sıcaklığı vs. yeterince olması gereken kıvama gelmişse klima auto modda olsa bile start stop devreye girer. yani, ben klimayı sürekli auto'da kullanıyorum. devreye de giriyor. sadece ilk çalıştırmadan sonra 10-15 dakika araba kıvama gelene kadar olan sürede girmeyebiliyor.

benim tecrübem şu. gece vakti filan motor çalışmadan kontak açık, farlar, bolero ekran vs. bir süre açık kalmışsa doğal olarak akü yediğinden bu "enerji ihtiyacı yüksek" uyarısıyla s&s devreye girmiyor. biraz sürünce akü şarj oluyor tekrar devreye giriyor.