škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır aracı teslim almadan yapılan uygulamalar.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alihaydarvardar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar.

Ay sonu 1.2 tsi dsg Skoda Fabia aracım gelicek kısmetse.

Servis sıfır araçlara yapılan bi hizmetten bahsetti.

1) Cam filmi

2) Boya koruma

3) Araç içi döşeme koruma

5) Davlumbazları falan ses yalıtımı gibi bişey ile kaplıyorlarmış

6) Kaput filmi

Tüm bu işlemler için benden 2 bin TL istediler. Bende pahalı bulduğum için yaptımak istemediğimi söyledim. Pazarlığada yanaşmıyorlar hiç bir şekilde. 3 ay önce kuzenim superb aldı onada 2bin tl ye yaptılar. Küçücük Fabia'ma da 2bin Tl istiyorlar. Sizden ricam bu işlemleri dışarıda daha uygun fiyata yapabileceğim Bursa içi güvenilir yer önermeniz. Bu ses yalıtımı olayı önerilir mi ? Faydalı bişey midir?

Ve gizli özellikleri açabileceğim bi yer arıyorum Bursa içi.

Şimdiden teşekkür ederim.

frknkpt

• Ziyaretçi
Sakın gerek yok aracın zaten sesi 0 arkadaşım neyin ses yalıtımı bu resmen yalan.

Sakın yaptırma. Aracını alınca paspasını koy bin.
Kaput filmini cam filmini uygun yapan yerde yaptırır binersin ya.
Döşeme koruma diye birşey yok bu arada tamamen yalan. Boya korumada ne alaka sıfır araçta ? Sen acaba o araçta bir sıkıntımı var diye git görüş hatta. Niye bu kadar sağına soluna koruma yapmak istemişler ?

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587414
Sakın gerek yok aracın zaten sesi 0 arkadaşım neyin ses yalıtımı bu resmen yalan.

Sakın yaptırma. Aracını alınca paspasını koy bin.
Kaput filmini cam filmini uygun yapan yerde yaptırır binersin ya.
Döşeme koruma diye birşey yok bu arada tamamen yalan. Boya korumada ne alaka sıfır araçta ? Sen acaba o araçta bir sıkıntımı var diye git görüş hatta. Niye bu kadar sağına soluna koruma yapmak istemişler ?

Nasıl yani, 0 araca boya koruma olmaz? Öğle şey mi olur hocam boya cortladıktan sonra koruma yaptırsanız ne işe yarayacak? Döşeme koruma nasıl işe yaramıyor. Kulaktan dolma bilgiler bunlar. [MENTION=13817]Alihaydarvardar[/MENTION] hayırlı olsun aracınız, hepsi için bence fiyat uygun. Yaptırmak zorunda değilsiniz ama iyi olur sonuçta.En önemlisi hangi ürünleri kullandıklarını sorun.Kaç yıl garanti veriyorlar, koruma süreleri ne zamana kadar? Borusan bana sadece kaput filmi için 6.000 Tl den 3.000 TL' indiğini söyleyip fiyat vermişti. :D :D

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açıkçası 2bin Tl yi duyduktan sonra koruma süreleri ile ilgilenmedim. Çünkü benim için gerçekten yüksek bi rakam. Umarım dışarıda kaput filmi ve boya koruma yapan aklıma yatan bir yer bulurum.

Ses yalıtım nedir. Faydası ne kadardır ?

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587423
Açıkçası 2bin Tl yi duyduktan sonra koruma süreleri ile ilgilenmedim. Çünkü benim için gerçekten yüksek bi rakam. Umarım dışarıda kaput filmi ve boya koruma yapan aklıma yatan bir yer bulurum.

Ses yalıtım nedir. Faydası ne kadardır ?

İyi bir kaput filmi yaptırmakta fayda var aksi halde kaput filminiz hem motorun hemde güneşin ısısı ile çatlar sökmeye kalktığınızda aracınızın boyasına zarar verir. Eğer aracınız koyu renk ise bu kaçınılmaz denilebilir. Forumda genelde kaput filmi olarak Llumar önerilmektedir. Yanılmıyorsam bu markanın kaput filmi fiyatı 750 TL civarında olmalıydı. Tabi kaput filmi dışında alternatif şeylerde yapılabilir. Boya korumaya gelince eğer eliniz yatkınsa bu işi kendiniz çok uygun fiyatlara dahi getirerek yapabilirsiniz. Ses yalıtımı hiç yaptırmadım ama forumlarda yaptıran arkadaşlar çok faydasını gördüğünü söylüyorlar. Mesela aracın altına pütür atıyorlar, davlumbaz içlerini, taban halısının içini ve aracın direklerini içeriden özel yalıtım malzemesi ile kaplıyorlar. Eğer yol sesinden çokta rahatsız olmuyorsanız hiç gerek yok aslında.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Araç geldiğinde bir kez daha konuşucam bayi ile. fiyatta anlaşırsak yaptırabilirim. Benim belimi büken kaskonun 1800 lira çıkması oldu. Onun için bazı şeylerden feragat etmem gerebilir

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587428
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Araç geldiğinde bir kez daha konuşucam bayi ile. fiyatta anlaşırsak yaptırabilirim. Benim belimi büken kaskonun 1800 lira çıkması oldu. Onun için bazı şeylerden feragat etmem gerebilir

Rica ederim. Hayırlısı olsun. Masraflı işler hep. Aracınızın fotolarını bekliyoruz... :)

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servisi tanımam etmem işçiliği de bilemem ama bu tür işlerin en dandik malzeme ile yapildigi yerler olarak yetkili servis olarak bilirim. O yüzden bence;
Bu işleri servise yaptırmayın.
Boya koruma  yaptiracaksaniz aracı alınca araştırın memnun olacağınız bir yerde hemen araç yeni iken yaptırın.
Kaput koruma daha çok taş sekmesine karşı yapılıyor. Bu konuda yaptırmak veya yaptırmamak size kalmış. Ben yaptirmadim.
Cam filmini istediğiniz zaman yaptirabilirsiniz. Bütçe uygun olduğunda mesala. Llumar tavsiye ederim tabi iscilik önemli.
Ses yalıtımı da istediğin zaman yaptırirsin bütçe şimdi musait değilse.
Ben sadece cam filmi yaptırdım. Bunu da  arac 3 yaş olunca yaptim. Keşke önce yapsaydim dedim.
Diğerlerini yaptırmayı düşünmüyorum.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587428

Daha kaskosu-sigortası var tabi birde sıfır fiyatının üstüne.
Kalitesiz bir araç olsa dicemki yaptır 1 taş gelince boyası kalkar ama sağlam araba  boyasıda yeterli seviyede.

2000 TL verilmez diye düşünüyorum ve yaptırsanda yaptırmasanda fark görmezsin ses hissetmezsin.Aracın kendi yalıtımı zaten başarılı,koltukları zaten kaliteli korumaya gerek görmedim açıkcası.
O paraya kışlık lastik bagaj havuzu 3d paspas alman daha mantıklı en azından gördüğün kullandığın malzemeler olur.Kışlık zincir + yangın tüpüde alabilirsin. Çıkmıyor sıfır araçta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence de ya. Ben en iyisi dışarıda boya koruma yaptırayım sadece. Bursa dan olan arkadaşların önerebileceği yer varsa memnun olurum. Yapıcakları koltuk korumanın en fazla 2 3 ay gideceğini düşünüyorum. Zaten aracı genel olarak tek başıma kullanıyorum. Diğerlerini yaptırmasamda olur.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz uygulamaları serviste yaptırmayın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587443
Bence de ya. Ben en iyisi dışarıda boya koruma yaptırayım sadece. Bursa dan olan arkadaşların önerebileceği yer varsa memnun olurum. Yapıcakları koltuk korumanın en fazla 2 3 ay gideceğini düşünüyorum. Zaten aracı genel olarak tek başıma kullanıyorum. Diğerlerini yaptırmasamda olur.

Bende kendim + bazen 1 arkadaş şeklinde kullanıyorum arka koltuklara henüz 1 kere binilmedi mesela :D:D Önemli olan parçalar senin hergün kullanacağın parçalar bence. mesela paspas çok önemli kaymamalı :gaz::gaz:

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587411
İyi günler arkadaşlar.

Ay sonu 1.2 tsi dsg Skoda Fabia aracım gelicek kısmetse.

Servis sıfır araçlara yapılan bi hizmetten bahsetti.

1) Cam filmi

2) Boya koruma

3) Araç içi döşeme koruma

5) Davlumbazları falan ses yalıtımı gibi bişey ile kaplıyorlarmış

6) Kaput filmi

Tüm bu işlemler için benden 2 bin TL istediler. Bende pahalı bulduğum için yaptımak istemediğimi söyledim. Pazarlığada yanaşmıyorlar hiç bir şekilde. 3 ay önce kuzenim superb aldı onada 2bin tl ye yaptılar. Küçücük Fabia'ma da 2bin Tl istiyorlar. Sizden ricam bu işlemleri dışarıda daha uygun fiyata yapabileceğim Bursa içi güvenilir yer önermeniz. Bu ses yalıtımı olayı önerilir mi ? Faydalı bişey midir?

Ve gizli özellikleri açabileceğim bi yer arıyorum Bursa içi.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun. Bu saydıklarınızın çoğunu servis yüzeysel yapıp geçecek, bence hiç gereği yok. Boya korumayı da seramik koruma gibi gayet iyi yapan yerler var. Ama ben boya korumadan yana da değilim.

Şahsi fikrim; hangisi gerekli diye sorarsanız cam filmi ve kaput filmi derim. Bunun da en iyilerini 1250 TL'ye dışarıda yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aynı işlemleri serviste 1000Tl'ye yaptırdım. Yalıtım bir nebze işe yarıyor, cam filmi de güzel. Kaput filmi çok beğenmedim kaliteli bez kullanmama rağmen hemen çiziliyor. ''Boya Koruma'' dedikleri şey de yalandan polisaj makinesiyle uyduruktan pasta cila yapıyorlar.  Yapılması gereken boya korumanın böyle olmaması gerek. Aracı aldığımda özellikle tavanın üstünde makine izleri vardı sonradan düzelttirdim. Şimdi sen niye yaptırdın o zaman diye düşünebilirsiniz. Şimdiki aklım olsa yaptırmazdım çünkü bu konulara çok hakim değildim araştırdım ve olması gerekenin bu olmadığını öğrendim. Hatta aracı serviste teslim alırken yıkamamalarını söyleyin. Teslim alıp bulduğunuz detailing merkezine bırakın adam akıllı güzel bir işlem yaptırın. O paraya seramik kaplama bile yaptırırsınız. Eminim Bursa'da iyi bir detailing firması vardır. İyi araştırmanızı tavsiye ederim. Bursa'da da şubesi olduğunu bildiğim Bekbars adlı firma var ama herhangi bir şey yaptırmadığım için direk oraya gidin diyemem tabi. Ama Facebook'da yaptıkları işlemleri inceleyebilirsiniz. Eğer aklınıza yatarsa görüşürsünüz. Bu arada aracınız hayırlı olsun :)
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 01:01:25 Gönderen: batuhanbugra »

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün gece epey araştırma yaptım. Seramik kaplama ile ilgili bir yerden fiyat aldım. 3 kat 1600tl şeklinde. Kullandığı model seramic pro diye bir markaymış. Konuya hakim olamadığım için kalitesini bilemiycem. Pazarlık sonucu 7 yıl garantili llumar cam filmi ile birlikte (ön cam dahil) 1700Tl ye anlaştım. Kredi kartına taksit te yapıcak. Şimdi bu fiyata çıktım. En azından gerçekten işinin hakkını veren bir yer olsun istiyorum. Yaklaşık 10 gün var aracın gelmesine. Umarım içime sinen bir yer bulurum.

Seramik kaplama ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Kapalı garajım yok ve sokakta çok fazla çocuk var. Çizilmelere karşı koruduğu söylendiği için aklıma yatıyor.