škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sol ön taraftan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 düz viteslerde sol önden (motor kulagından gelen ses oldugu söylendi) ses gelen varmı bende yavas giderken mahalle aralarında lıkırtı yapıyor servis kronik olduğunun motor kulagından geldiğini söyledi

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.2 TSI DSG var. Sol taraftan bir ses duymadim , zaten duymamda mümkün degil. DSG şıngırtısı hepsini bastırıyor heralde :D.. En azından tek ses duyuyorum bu açıdan iyi kafam rahat DSG dir diyorum geçiyorum :wax:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben böyle bi konu açmıştım daha önce.  Motordan değil o direk plastik aksamdan geliyor eğer ses gelirken sol ön taraftan plastik aksamı kendinize doğru çekerseniz sesin azaldığını görürsünüz .  Havaların ısınmasını bekleyin belki genleşir.  O sese çözüm yok ayrıca. Ayrıca daha bozuk bir yoldan geçerseniz sağdan da ses geldiğini duyabilirsiniz.  Sadece bozuk asvalt bile yeter düz yolda çıt çıkarmıyor. Ses gelmesi için araba titremeli  . Sağdan daha az geliyor sola göre. Buda arabayı sağlam hissettirmiyor keşke bin tl fazla verseydikte üst göğüs yumuşak malzeme olsaydı
« Son Düzenleme: 02 Mart 2016, 02:40:13 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;562747
ben böyle bi konu açmıştım daha önce.  Motordan değil o direk plastik aksamdan geliyor eğer ses gelirken sol ön taraftan plastik aksamı kendinize doğru çekerseniz sesin azaldığını görürsünüz .  Havaların ısınmasını bekleyin belki genleşir.  O sese çözüm yok ayrıca. Ayrıca daha bozuk bir yoldan geçerseniz sağdan da ses geldiğini duyabilirsiniz.  Sadece bozuk asvalt bile yeter düz yolda çıt çıkarmıyor. Ses gelmesi için araba titremeli  . Sağdan daha az geliyor sola göre. Buda arabayı sağlam hissettirmiyor keşke bin tl fazla verseydikte üst göğüs yumuşak malzeme olsaydı

sol ön taraftaki plastik aksamdan kasıtınız neresi anlamadım ama bendeki lıkırtı bariz kaput içerisinden geliyor zaten avekteki usta nereden geldiğini gösterdi kaputu açtıgınızda motorun sag tarafında kulak bağlantısının oldugu yerden geliyomuş bana söylenen bu 1 yıl bakımında bir daha sorucam bakalım nediyecekler

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;562747

Hocam bence sol ön tarafı kendine doğru çekersen sonunda ızgaranın sana doğru geldiğini görürsün :D

Bende öyle bir lakırtı yok şu an ancak basları yüksek parçada sesi çok açınca sol taraftaki hoparlör veya tweeter 'dan cızırtı var. Sert plastik problemleri işte!

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
siz bozuk yollara girmiyorsunuz  :)  sol ön taraftan kasıt ızgara kavsi varya cama yakın oradan bir çekin.   zaten Ankara yollarında bende ses almıyorum ama boluda kar çok yağar yollar he bozuktur çakıllı asvalttır  böyle zamanlarda tıngır tıngır ses geliyor.  :)

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda var likirti motor takozundan geliyor aldigimdan beridir duyuyorum sesi geçen hafta götürdüm servistekiler de sesi duydular onlarda motor takozu dediler emin olmak için başka araca ve dsg lisinide test ettik düzde ses var dsg de yok ben servise çözüm olmasada garantiden takozun değiştirmelerini istedim onlarda kabul ettiler

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde kaput menteşelerine vd40 sıkıp denermisiniz kaput menteşelerinden gelen ses sanki torpidodan geliyormuş gibi yanıltıyor ayrıca motor kaput fitillerinizi de wd40 yada sıvı sabun gibi bir şeyle silin.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nedense bana baya plastk sesi geliyor ya bilmiyorum . Kapılardan değil hocam yani gerçekten sol ve sağ önden geliyo

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bende yeni farkettiğim fakat önceden de olup olmadığına emin olmadığım bir konudan bahsetmek isterim aractan vites geçişleri esnasında hissettiğim elektrik telerinden gelen ses benzer tiz bir ses geliyor bu ses sizce normal mi bütün aynı modelerden geliyor mu ?
aracım 1.2 tsi dsg

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımdaki  ses motor takozunun degismesiyle kesilmiştir arkadaşlar ses olanlarin servisten garanti kapsamında değişim istemeleri sorunu çözecektir ama kesin çözüm olacakmı  bakacaz

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;565787
Benim aracımdaki  ses motor takozunun degismesiyle kesilmiştir arkadaşlar ses olanlarin servisten garanti kapsamında değişim istemeleri sorunu çözecektir ama kesin çözüm olacakmı  bakacaz

merhaba dostum sizin araçtan gelen ses nasıl bir ses benim araçtan da sürekli gaza basma esnasında elektrık tellerinin birbirine değmesine benzeyen bir ses geliyor motor sesi ile birlikte duyuluyor bu ses buna benzer bir sesmiydi sizinkide

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Harekete başladıktan hemen sonra vites değişimlerinde ve cukurlarda likirti şeklinde bir sesti takoz tespiti yapıldı

Çevrimdışı ozgurozdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;565806
Harekete başladıktan hemen sonra vites değişimlerinde ve cukurlarda likirti şeklinde bir sesti takoz tespiti yapıldı

Merhabalar bende aracı alalı bir ay oldu yeni fark ettim bozuk bir yola girdiğimde sol önden lıkırtı geliyor bir önceki aracımda da olmuştu buna benzer bir durum ve askı rotu değişmişti yanlış hatırlamıyorsam ciddi anlamda rahatsız edici sıfır araçta da takoz mantıksız geldi ama kronik olabilir servise göstericem en kısa zamanda

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kasisli yollarda aynı ses bende de söz konusu servise gittim sesi duyamadilar siz takozu değiştirdiğini problem cozuldumu