škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 fabrika çıkış lastik markaları

Anatolia · 133 · 40651

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar fabrika çıkış fabialarınızda hangi lastikler var bu konu altında toplasak fena olmaz herhalde :)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 185/60/r15 nexen n blue hd var korkutuyor lastik marka olmayışı tedirgin ediyor içimi elime para geçince değiştirmeyi düşünüyorum açıkçası hemen :D

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 185/60/r15 Dunlop sport var, çabuk abs çalışıyor muhtemelen yol tutuşu zayıf.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;520155
Bende de 185/60/r15 Dunlop sport var, çabuk abs çalışıyor muhtemelen yol tutuşu zayıf.

Şahin abi sen dunlop sport zayıf  diyorsan birde gel benim nexen n blue hd ler ile kullan sözüm ona bridgeston un alt markasıymış para geçsin elime hemen yok edicem bu lastikleri.

Rodaj bittikten sonra eskihisar a doğru olan bir düzlü var orada 170 kapattım lastik basınçları herşeyi doğru şekilde araba Alaadinin sihirli halısı gibiydi :D Kuvvetli ihtimal lastikten

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi ben lastikleri suçluyorum ama abs nin çabuk devreye girmesi onla alaka değil galiba, çünkü virajlarda, ani kalkışlarda ve yüksek hızlarda hiç kayma, açılma vs. görmedim. Süleyman kardeşim sende lastikleri değiştirmeyi düşünüyorsan 16'' jant ve bi tık daha geniş lastik al, hem sürüş, hem yol tutuşu hem de duruşu değişir fabianın

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dunlop var. 2011 de polomu sıfır aldığımda ondada dunlop vardı, yazlar asfalt sesi yapardı birse susurluk virajında beni uçuruyordu o yüzden bize kakaladıkları çakma dunloplara güvenmeyin keşke nankang falan veya bridgestone olsaydı en azından

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;520201
Gerçi ben lastikleri suçluyorum ama abs nin çabuk devreye girmesi onla alaka değil galiba, çünkü virajlarda, ani kalkışlarda ve yüksek hızlarda hiç kayma, açılma vs. görmedim. Süleyman kardeşim sende lastikleri değiştirmeyi düşünüyorsan 16'' jant ve bi tık daha geniş lastik al, hem sürüş, hem yol tutuşu hem de duruşu değişir fabianın

Şahin abi frenler tuhaf evet bende daha önce leon vardı gerçekten  fabianın frenler tuhaf bazen çok duruyor bazen iyice yaklaşıp duruyorsun.

Ama Allah a şükür şu ana kadar 2400 kmdir hiç Abs girmedi devreye.

İkinci olarak jant alırsam abi parayı kıyıp zaten orjinal jantlarını alırım yine rock jantlar hoşuma gidiyordu 16 da araba bulup ta alamadık tabii olsun biraz daha aksesuar vs durumları otursun aracın illa bulurum jant ile harika olur.Zaten sahurdan önce otopark a indim bir plakalıkları söktüm yarında kısmetse temizleyip çift taraflı bant ile yapıştıracağım :)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;520202
Bende dunlop var. 2011 de polomu sıfır aldığımda ondada dunlop vardı, yazlar asfalt sesi yapardı birse susurluk virajında beni uçuruyordu o yüzden bize kakaladıkları çakma dunloplara güvenmeyin keşke nankang falan veya bridgestone olsaydı en azından

abi valla bir babamın octavia da geçen sene almıştık michelinler geldi onuda biz baskıyla aldık bayii den dediler tuhaf bir lastik vardı ama nexen değildi babam almam ben bu arabayı bu şekilde işte üretimden ne çıkarsa var o biz birşey yapamayız dediler babam cingar çıkardı orada depo da başka bir octavia daki michelinleri alıp buna taktılar valla seve seve yapıyorlar :D

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede 185/60/r15 nexen n blue hd var biraz kullandıktan sonra aksesuar listesi çıksın orj 16 jantla birlikte lastikleride yeniliycem

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dunlop SP Sport Maxx    215/45R16 90V XL

Lastikler ile ilgili görüşlerim.
+Virajlarda iyi yol tutuşu
+Kalkış kavraması çok iyi

-Gürültülü
-Yumuşak hamurlu çabuk eskiyecek gibi
-Yanakları inanılmaz yumuşak bu yüzden frenlemede lastiklerde bükülme oluyor. Abs devreye giriyor.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;520203
Şahin abi frenler tuhaf evet bende daha önce leon vardı gerçekten  fabianın frenler tuhaf bazen çok duruyor bazen iyice yaklaşıp duruyorsun.

Ama Allah a şükür şu ana kadar 2400 kmdir hiç Abs girmedi devreye.

İkinci olarak jant alırsam abi parayı kıyıp zaten orjinal jantlarını alırım yine rock jantlar hoşuma gidiyordu 16 da araba bulup ta alamadık tabii olsun biraz daha aksesuar vs durumları otursun aracın illa bulurum jant ile harika olur.Zaten sahurdan önce otopark a indim bir plakalıkları söktüm yarında kısmetse temizleyip çift taraflı bant ile yapıştıracağım :)

Aynen bende plakalıkları çıkardım, silikonla yapıştırdım + vida da attım 2 şer tane, vidaya gerek yok aslında ama köpeğe kediye çarpsan plaka düşebiliyor,
Tabi çerçevesiz çok daha hoş

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;520248
Dunlop SP Sport Maxx    215/45R16 90V XL

Lastikler ile ilgili görüşlerim.
+Virajlarda iyi yol tutuşu
+Kalkış kavraması çok iyi

-Gürültülü
-Yumuşak hamurlu çabuk eskiyecek gibi
-Yanakları inanılmaz yumuşak bu yüzden frenlemede lastiklerde bükülme oluyor. Abs devreye giriyor.

Kerem arkadaşımız tam benim demek istediklerimi demiş dunlop sportla ilgili, o yol sesi de lastikten geliyordu demek ki :gut:

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yazın sıcak illerde, izmirde özellikle çeşmeye falan giderken lastiklerden ciyaklama sesi çok gelir dunlopta

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bendede nexen nblue hd mevcut ancak seneye değişebilirim onları ..:(