škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

seramik kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar seramik kaplamanın gerçekten faydalı olduğunu dün anladım tatildeydim izmir bodrum yalavo ya gittim artık hangi yolda olduysa arabayı yıkayım dedim suyu vurdum bir gördüm çok aracımın sağ tarafı komple zift sıçraması olmuş nokta nokta camlara kadar var tabi arka tampon bagaj kapağında dahada çok deli oldum meguars ın şampuanı ve eldiveniyle yıkıyorum bastırarak silince baktım çıkıyor oh dedim ama okadar çok ki nasıl uğraşcam diye nette bi bakayım dedim mazot falan yazmışlar bi tanesi ilginç geldi sana yağ bildiğin sana yağ aldım sürdüm aracın ziftli yerine sürdüm ama güneşte olması gerekiyormuş güneşte yağ eriyor hemen 10 - 15 dakika bekledikten sonra ütsübü ile sabnlu su ile bir sildim hiç birşey yok süper ve kolay bi yöntem bu sıcakta bayağı uğtaştırdı karayolları beni

Çevrimdışı meister78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
acaba kaça yaptırdınız bu seramik kaplamayı?

Çevrimdışı Deltaeagle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;518205

Çok harika olmuş, acaba tavan kaplamasını ve cam filmlerini ne kadara ve nereden yaptığınızı öğrenebilir miyim? Birde tavan kaplaması sıcakta aracın boyasına zarar verir mi?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Son yaptıran arkadaşlar seramik kaplamanın fiyatını söyleyebilir mi rica etsem?
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2015, 11:51:14 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;527842
Merhaba arkadaşlar seramik kaplamanın gerçekten faydalı olduğunu dün anladım tatildeydim izmir bodrum yalavo ya gittim artık hangi yolda olduysa arabayı yıkayım dedim suyu vurdum bir gördüm çok aracımın sağ tarafı komple zift sıçraması olmuş nokta nokta camlara kadar var tabi arka tampon bagaj kapağında dahada çok deli oldum meguars ın şampuanı ve eldiveniyle yıkıyorum bastırarak silince baktım çıkıyor oh dedim ama okadar çok ki nasıl uğraşcam diye nette bi bakayım dedim mazot falan yazmışlar bi tanesi ilginç geldi sana yağ bildiğin sana yağ aldım sürdüm aracın ziftli yerine sürdüm ama güneşte olması gerekiyormuş güneşte yağ eriyor hemen 10 - 15 dakika bekledikten sonra ütsübü ile sabnlu su ile bir sildim hiç birşey yok süper ve kolay bi yöntem bu sıcakta bayağı uğtaştırdı karayolları beni

sana yağının tek faydası da kanıtlanmış oldu böylece.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;527941
Son yaptıran arkadaşlar seramik kaplamanın fiyatını söyleyebilir mi rica etsem?

bende çok merak ediyorum ama tahminim 1000 tl den aşağı değildir.

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Williams car care den fiyat almıştım. Oldukça iyi bir markadır. 1300 lira fiyat vermişlerdi. Seramik boya koruma icin

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ürün satış fiyatlarını diğer forumdan dolayı çok iyi biliyorum.

Nasiol ZR53 gibi 120 TL'den başlayıp MOHS gibi 1500 TL'lere kadar değişiyor. Fiyatlara etken ürün kalınlığı, sertliği vs.

Bir de öncesinde çizik giderme ve cerrahi düzeyde temizlik için işçiliği katarsak  :)  :wax:

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Deltaeagle;527937
Çok harika olmuş, acaba tavan kaplamasını ve cam filmlerini ne kadara ve nereden yaptığınızı öğrenebilir miyim? Birde tavan kaplaması sıcakta aracın boyasına zarar verir mi?

Merhaba benim tavan kaplama değil cam tavan cam filimlerini meguars merter de yaptırdım seramik kaplama cam filmi döşeme koruma motor koruma ve pleksi plakalık hepsine 1500 tl verdim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, benim düldül 2 ay sonra iki yaşını bitirecek. Araba şu anda çok kirli :D ama, boyada hiçbir çizik yok. Durum böyleyken, yani 22 aylık arabaya seramik kaplama yapılabilir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;528081
Arkadaşlar, benim düldül 2 ay sonra iki yaşını bitirecek. Araba şu anda çok kirli :D ama, boyada hiçbir çizik yok. Durum böyleyken, yani 22 aylık arabaya seramik kaplama yapılabilir mi?

Her araca yapılır, zaten öncesinde dairesel çizik-hare giderme işlemi standart olarak uygulanıyor

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;517659
arakadaşlar ilk siparişim kırmızıydı ve seramik kaplama yapıldıktan sonra teslim alıcaktım sonradan araç siparişim beyaz ile değişti acaba beyazda seramik kaplamaya gerek varmı ?

bence beyaza yaptırabilirsniz çünkü beyaz biraz ham boya gibi metalikten daha hassastır ama metalik renk alanlar süngerle yıkadığı süerece kaplamaaya gerek yok bence . fırça vurmayacaksın arabaya o zaman ilk günkü gibi kalır. bide yeni boya üzerinde boncuk boncuk su tutar az da onun zevkini çıkaralm seramik yaptrırıp eski boya gibi fırt fırt sular kaysın mı şimdi ? :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renk ne olursa olsun bence boya korunmalı  ;)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;528089
Her araca yapılır, zaten öncesinde dairesel çizik-hare giderme işlemi standart olarak uygulanıyor

İrfan Bey merhaba. Siz bu konuda hayli deneyimlisiniz. Bu iş(seramik kaplama) için hangi firmayı önerirsiniz(sonax, meguiars, vs...)?