škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kararsizlik???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1) skoda superb 1.6 tdi dsg prestige

2) renault talisman 1.6 tdi edc icon

3) opel insignia gs 1.6 tdi at elite

4) volkswagen passat 1.6 tdi dsg comfortline

arkadaşlar hepside '0' km olmak şartiyla siz hangisini tercih ederdiniz ve sebebiniz ne olurdu?

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
slm hocam ben  oraların hepsini test ettim  eger opel insigniayı flexi ride iadeli alacaksan hepsine fark atar sürmesi ve darbe e işi mükemmel 19 cant olmasına katsın eger düz insigniayı alacaksan bulaşma  talisman donanım olarak güzel eğer 160 lık alırsan Bi turbolu güzel malzeme olarak biraz   tirim sesi gelebilir 10000 km test aracını kullandım arkadan  tirim sesleri geliyordu ben 1.4 prestij otomatik super b aldım  sunroflu  2016 model araç 30000 km sunroofdan acayip bir tirim sesi geliyor  5 aydır araç bende inanki parasının arabası degil alman çakması bence en mantıklısı passat hocam yada  sana tavsiye  ede eğim tek araç mazda 3  yeni kasa 2017 powersense donanım sürüş hissiyat ve darbe e işi mükemmel

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yorumun için teşekkürler ama 4 kişilik aile için mazda 3 küçük kalacaktır aslında aklımdan mazda 6 geçmiyor değil ancak hem yakıtı hem 2. el piyasasından dolayı çekiniyorum talisman bana yakın geliyor ama skoda dan vazgeçmek istemiyorum

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavia'ya binip insignia alırsanız mezara girmiş gibi olursunuz. talismanı bilmem ama superb aşırı büyük, sırf bu yüzden octavia aldım. passat alırsanız donanımı zayıf kalır, o kadar para verip sarı ışıkla dolaşmak istemezdim. sunroof trim sesi vw de alsanız aynı sunroof olduğu için hepsinde var, arkadaşın abarttığı kadar değil bence.
ayrıca mevcut aracınızdan memnunsanız o kadar parayı arabaya gömmek yerine yatırımda kullanmak daha iyi olurdu bence.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
balla hocam eski  kasa  octaviagıda sürdüm yeni kasayıda sürdüm söyle söyleyim kronik olarak  super b daha sıkıntılı skoda  pctavia sport  daha mantıklı   passat confort o kadar para verilecek  bir araç degil bol araç  yine dediğim gibii alırsa   mazda al  kullan hocam çünkü garanti bittiğinde dsg sanzimanın ne zaman arızalanacak  korkun olmayacak alman alacaksan harbi almanyada üretilen araç al Akman görünümlü araç alma

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
opel eger flexi  iadeli olarak alacaksan   yüzde yüz  memnun  kalacaksın mercedesin ucan halı gibi gidiyor hatta çogu mercedesin bile iyi

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benimde  iki çoçugum var  bagaj önemli dedim  bu nedenden dolayı super b aldım ama alacağıma bin  pişmanım şuanki aklım olsa kesinlikle mazda 3 alırdım bagaj  magaj için gidip skoda almazdım  adamlar 5 yıl garanti veriyor vag lar 2 yıl  veriyor gerisini ücretli bence sırf  buyuzden  alınmaz

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cevaplar için teşekkürler mazda 3'ü tercih etmek için çok neden var ancak tercih etmemek için de nedenler var
1) 2. el piyasası vasat
2) otavia'dan sonra daha dar bir araç olması
3) servis bulma zorluğu (mesela bulunduğum şehirde yok)

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
40+ değilseniz Superb yanlış tercih, Passat çok daha sportif. Aradaki donanım akıl çekiyor işin açığı, ölçüp tartın, en önemlisi Superble test sürüşü yapın. Hoşunuza giderse zaten alırsınız.

En mantıklı olanı Superb almak bu şıklarda ama ben Passat alırdım şu anki aklımla.

Talisman a bakmaya bile gerek yok, Insignia olabilir hoşunuza gidiyorsa.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
43 yaşındayım hocam talismana baktım çok heybetli durmasına karşın içi biraz sıkıcı geldi superb baya konforlu ve geniş o yüzden superbe kaymadım desem yalan olur passat fiyatını hak etmeyecek diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Birader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;639448
1) skoda superb 1.6 tdi dsg prestige

2) renault talisman 1.6 tdi edc icon

3) opel insignia gs 1.6 tdi at elite

4) volkswagen passat 1.6 tdi dsg comfortline

arkadaşlar hepside '0' km olmak şartiyla siz hangisini tercih ederdiniz ve sebebiniz ne olurdu?

Merhaba,  
 Aynı seçenekler üzerinde yoğunlaşıp, geçtiğimiz ay Skoda Superb Prestige 1.6 TDİ DSG + ek opsiyonlar ile satın aldım.

Her seçeneğin avantaj ve dezavantajları var doğal olarak. Burada belirleyici olan sizin araçtan beklentileriniz. Sonuçta seçenekler arasında çok aman aman farklar yok.

Ben Renault seçeneğine çok sıcak bakmıyorum. Talismanın yine Latitude ile benzer kaderi yaşayacağını sanıyorum. Özellikle uzun süreli kullanımda kesinlikle kalite sorunu yaşanacağını düşünüyorum.

Insignia aralarında en çekici ve sportif araç. Ben Grand Sport 1.6 Dizel Otomatik  Exclusive ile ilgilenmiştim. Donanım olarak Superb Prestige ile çok yakın. Ama mesela bu düzeyde bir donanımda halen yolcu koltuğunun elektrik kontrollü olmaması ilginç gelmişti. Ayrıca koca bagaj kapağını elle manuel kapatmak da pek hoş değil. Bir diğer problem yakıt tüketimi. Maalesef 136 HP'lik gücü yola kayıpsız aktaramadığı gibi (tork konventörlü şanzuman nedeniyle) buna değecek bir yakıt performansı da sunmuyor. Diğer yandan henüz çok yeni bir kasa olduğundan, muhtemel kronik sorunlar da cabası. Tüm bunlara rağmen Superb Prestige'den 24000 TL daha yüksek fiyatı vardı. Bu seçeneği de eledim...

Passat için söylenecek pek bir şey yok. Zaten Comfortline düzeyinde araçta pek bir şey de yok :) Ben Highline deri ve R line paket, Verona jant takımı ile 245000 TL fiyat almıştım ki, kendi aracımı ekstra donanımlarla 208000 TL'ye maletmiştim. Arada çok ciddi donanım ve fiyat farkı var. Ama tabii Türkiye koşullarında marka fanatizmini göz ardı edemediğimiz için bu araç her türlü satılabiliyor.

Nihayetinde 48 yaşında biri olarak, hem fiyat, hem donanım, hem prestij hem de beklentilerimi dikkate alarak Superb yönünde karar kıldım.

Umarım keyifle kullanacağınız bir araca sahip olursunuz.

Selamlar...

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'i kesinlikle sportif olmayan bir araç olarak görmüyorum. Genç yaşlı herkesin yolda hatta park yerinde dahi dikkatini çeken bir araç. Oldukça dinamik hatlara sahip, yakışıklı bir araç olduğu görüşündeyim. Bir önceki superb kesinlikle dinamik bir araç değildi. Yuvarlak hatlarıyla görünümünü beğenmediğim bir araç ama Superb 3 görüntüsünden çok memnunum. Tabi bu kavram göreceli. Herkese göre farklılık gösterebilir. Ben aracımdan çok memnunum. Geniş, güçlü (150HP), sessiz, konforlu bir araç. Kısacası her beklentiyi karşılayabiliyor. Kronik sorunlar her araçta olduğu gibi bunda da var. Ama halledilemeyecek şeyler değil. Benim başıma gelen kronik sorunlar trim sesi ile ilgili ve bunlar da çözüldü. Ayrıca bu kronik sorunlar kesinlikle Superbe mahsus bir olay değil. Passat forumlarını okuduğunuzda türlü trim sesleri, kronik sorunlardan bahsediliyor.

Seçenekleriniz arasında Talisman'ı direkt olarak eleyebilirsiniz. Kesinlikle görüntüsünün hakkını iç mekanda, sürüşte vermeyen bir araç.

Passat highline olmadığı sürece o kadar para verip halojen farlı bir arabaya binmek (daha birçok eksi donanımı var superbe göre) bana mantıklı gelmiyor.

Yeni insignia kiralık olarak 2 gün kullandım. Dizel motoru aynı fakat 200 kg hafiflediği için kesinlikle önceki nesline göre ve vw grubu dizel araçlara göre daha atik bir araç olmuş. Ben yine de diğer özelliklerine bakarak Superb Prestige tercih ederdim :)

Mazda 3 kesinlikle çok başarılı bir araba. Fakat ülkemiz şartlarında ikinci el piyasası, servis azlığı gibi konular beni uzaklaştırmıştı Superb tercih ederken.

Kısacası kendi aracım olduğundan, 17 bin km dir çok memnun kaldığımdan dolayı ben size Superb tavsiye ederim. Sormak istediğiniz başka bir konu olursa cevaplayabilirim. Şimdiden hayırlı olsun seçeceğiniz araç :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- Insignia
2- Passat
3- Superb
4- Talisman

bence sıralama budur.

Insignia özellikle Flexi ile birlikte çok çok iyi. Yalıtımı da diğerlerinin bir tık üstünde bir araçtır. Biraz BMW tarzında size has sürüş zevki verir. Tek olumsuz yönü easytronic aktarma DSG kadar başarılı değildir. Ama DSG kadar da sorunlu değildir.

Superb dış tasarım olarak ilgi çekse de iç tasarım olarak bildiğiniz octavia. İç mekan kalitesi açısından ben Passat'ı Superb den daha başarılı buluyorum. Ayrca passat ın kullanımı Superb den daha sportif ve dinamiktir.

Talisman ise malzeme kalitesi bakımından istenilen fiyatları hiç hakketmeyen bir araç.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda alma. Boyasız Fabia yı 2 aydır satamıyorum

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;639571
Skoda alma. Boyasız Fabia yı 2 aydır satamıyorum

bahsettiğiniz sorun fabia da olarabilir. Trabzonda octavia peynir ekmek gibi gidiyor.