škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bu ses sistemi hakkındaki fikirleriniz neler?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba aracıma ses sistemi yaptırmayı düşünüyorum. yaprıtmayı düşündüğüm işlemleri aşağıda sıralıyorum yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. ürünleri temsili koyuyorum bu fiyatlardan ve sitelerden almayacağım. ürünlerin hepsi 0 olacak ve aracım opel corsa 2009

ana ünite : http://www.sahibinden.com/corsa_d_opel_necvox_dva9806hdnavgsyon_multimedya-81WQQaXQQ21983449WQQpXQQdisplayitem

ön kapılara comp. : http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=7058&k_id=973&kn=FOCAL

arka kapılara coaxial : http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=7066&k_id=973&kn=FOCAL

anfi karar vermedim edison marka düşünüyorum

bu arada dynamat yalıtımda yaptıracağım kapılara

amacım sub woofer olmadan mümkün olduğunca temiz ve baslı ses almak her türlü yorum eleştiri ve tavsiyeye açığım :)
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2010, 22:48:56 Gönderen: byztckr31 »
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Necvox denilen şu ekranlı teyplerin ekranı gündüz pek net değil.Çok silik çalışıyor.

Komponent olarakta Hertz öneririm.Focal'de iyi diyorlar test etmedim..

Sistemde bütün parçaların önemi var temiz ses için..

Stepne çukuruna free air subwoofer takılıp derin bass elde edilebilir.

Kompnentlerde basslar çok güçlü çıkıyor.Aslında benimde pek fazla istemediğim bişey.Ben derinden arkalardan veya nerden geldiği belli olmayan bass hoşuma gidiyor.
Konuşma sesi ön konsoldan, enstrümanlardan yan kapılardan ve arkadan gelecek off of :)

Sonra DTS müzik kayıt edip CD'ye arabada konser dinleyeceksin :)

PEk bir bilgim yoktur oto ses sistemlerinde.Sadece home sinema sistemlerinin ses kısmı ile bir ara ilgilenmiştim.Gerçi halen gözüm takılıyor şu BOSE marka ses sistemlerine..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla hocam necvox kullanıcıları genel olarak memnun gündz ekran pek belli olmuyor da çok duydum ama kullananlardan böle bir şikayet duymadım
komp. keşke hertz olsa focalden 1 takım parasına hertzden 2 takım olıyorum bende ilk başta hertz dsk serisine bakmıştım ama focalin çok çok daha iyi olduğunu duydum

keşke imkan olsada bose harman kardon alabilsek :)

efe_38

• Ziyaretçi
beyazıt abi,vallaha bu işlerde markayı pek bilmem.alımım satımımda olmadı,onun için yorum yapmam doğru olmaz sen en güzeline karar verirsin :)

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
necvox un corolla için olanı kullanıyorum ışık vurunca görünürlük azalıyor ama yinede seçiliyor hersey  navigasyon ve radyo aynı anda çalışmıyor navigasyondayken yapılan her tıklamada cd çaların sesi kesilip geliyor

menülerde dolaşmak biraz ağır onun dısında memnunum

elif tuning piyasanın 2 katı olması ile meshurdur ordan almassınız herhalde

saydıgınız hoparlörleri amfisizmi kullanacaksınız?
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2010, 22:52:02 Gönderen: bugraGT »

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hoparlörleri anfili kullanacağım. anfi hakkında hiç fikrim yok jbl 75.4 tavsiye edilmişti oda çok kesme yapıyormuş. edison tavsiye edildi bu hoparlörlere biraz ayıp dendi daha kaliteli bir anfi seçmeliymişim.
necvoxtanda her an vazgeçebilirim. herkes aynı şekilde ışık vurduğunda ekranın pek seçilmediğini söylüyor necvoxtan vaz geçersem alacağım ana ünite :
http://dogubankshop.com.tr/?urun-detay_1026_OTO_TEYP_PIONEER_2_DIN_AVH-P3150DVD.html

benim için navigasyon pek önemli değil. menü hızı çok daha önemli :) birde pıoneer kalitesi olunca linkini verdiğim ürün aklımı çeldi.

bu arada tabiki eliftuningten almayacağım :)
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2010, 09:15:42 Gönderen: byztckr31 »

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ilk mesajınızda dikatt etmemişim amfiyi belirtmişsinz zaten:)

necvox un bi güzel yanıda aracın orjinali gibi durucak camlara en hafifinden film çekip kullanabilrisiniz

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet necvoxu tercih etmemn en büyük sebebi zaten orji gbi durması olacak. ama bunn yanında performansı düşük olursa daha ucuza pioneer alırım. varsın orji gibi durmasın. virde necvoxtaki tv çok ilgimi cezbediyor

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kompanent olarak focal tavsiye etmem kullandım memnun kalmadım süktüm.kicker yada hertz iyidir .kompanent lerden bas sesi duyamazsınız bir sub wofer da gerkir bence.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
75.4 iyi bir anfidir fazla yüklenmesseniz sorun olmaz yani kararınca bir  ayar yaptırınız bu anfi yeterince dahanıklı
component olarak  phonocar-jbl-morel kullandımve bunların içinde en güzeli ve en sağlam ses vereni morel marka idi focal jbl kicer ın piyasa serisine hiç bakma üst serilerde güzel ses alınır morel veya infinty tercihlerinden olsun. ekran konusunda biişey diyemicem ben halen cd çalar kullanıyorum 7 senelik kenwood.

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
biraz araştırma yaptımda morel elate serisini kaldırabilecek ve tam anlamı ile çalıştırabilecek anfiler aşşagıdakiler
http://dogubankshop.com.tr/?urun-detay_148_AUDIO_SYSTEM_F4_600_OTO_ANFi_.html

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurseyhan;93445
biraz araştırma yaptımda morel elate serisini kaldırabilecek ve tam anlamı ile çalıştırabilecek anfiler aşşagıdakiler
http://dogubankshop.com.tr/?urun-detay_148_AUDIO_SYSTEM_F4_600_OTO_ANFi_.html

abi naptn ya bu anfi 800 tlye yakın :hanz: morel başkalarından da duydum güzel ses veriyor diye. 1 haftadır gece gündz araştırıyorum sistemleri. şu anda aklımı çelen çok fena bir jant var bakalım kafayı yemeden neye karar verecem.:rock1::rock1:

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hoparlör montaj ederken orjinal hoparlörünüzü kestirmeyin bunlar sökülmez deyip kesiyor bazı montajcılar alt kısmına mdf veya kontradan çember yaptırın çok saglam oluyor . çember ve izolasyon konusunda yardımcı olabilirim elimden geldigince ben kendi aracımın müzik sistemini kendim kurdum .http://www.caraudioturkey.com/forum/uyelerimizin-sistemleri/tamamlanan-sistemin-montaj-fotograflari-t27656.0.html
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2010, 22:35:32 Gönderen: aaaylmaz »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aaaylmaz;94221
hoparlör montaj ederken orjinal hoparlörünüzü kestirmeyin bunlar sökülmez deyip kesiyor bazı montajcılar alt kısmına mdf veya kontradan çember yaptırın çok saglam oluyor . çember ve izolasyon konusunda yardımcı olabilirim elimden geldigince ben kendi aracımın müzik sistemini kendim kurdum .http://www.caraudioturkey.com/forum/uyelerimizin-sistemleri/tamamlanan-sistemin-montaj-fotograflari-t27656.0.html

abi zaten dynamat kesinlikle yaptırırım. kendiniz kurduğunuza göre baya bir bilgi var compenant ve anfi için ne önerirsiniz önler 165 arkalar 130mm

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim kompentler audio system çok memnunum arkalar cerwın wega .audio systemlere nekadar çok yükllendiisem birşey olmadı tizleri çok iyi ses temiz tavsiye edebilirim cerwin wega  audio systemden pahalı oldugu halde okadar iyi deyil.ikinci seçenek kicker güzel ve arka kapıda tivitır için bi yer kesmene gerek kalmaz tivitırı ızgarasına takılıyo .izalasyon içinde würth dynamat tan hesaplı oluyor bir paketi 4 kapı ve bagaja yetiyor.opellerin kapı izolasyonu zayıf sadece naylon var wolkswagenler gibi deyil yani.
[SIGPIC][/SIGPIC]