škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Maxidot ekrani sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Aracimin 15 bin km bakimini yaptirdiktan sonra  maxidot ekranindaki verilerin  araba stop ettikten sonra günler geçsede sifirlanmadigini farkettim.Dolayisiyla artik bolero ekrani ile paralel gitmemeye basladi.Manuel olarak sifirlaniyor sorun yok...
Benim yapabilecegim bir ayar var mi? Basina boyle bir durum gelen arkadas var mi yardimlarinizı rica ederim.Daha önce boyle bir konu acılmismiydi bulamadim kusura bakmayin o yüzden
Bu arada aracim 2016 Octavia TDI DSG Style
Saygilar

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam maxi dot ekranda 3 çeşit veri veriyor. direksiyonun sağ tarafındaki tekerleğe tıklayarak veriler arasında geçiş yapabilirsiniz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp f.;630765
hocam maxi dot ekranda 3 çeşit veri veriyor. direksiyonun sağ tarafındaki tekerleğe tıklayarak veriler arasında geçiş yapabilirsiniz

Tesekkurler bolerodan maxi dot da hangi verilerin gosterilecegini cikartma yada ekleme yapabiliyorsunuz yani 3 veride oluyor 6-7 de size kalmis....ama benim sorunum o degil...arabayi stop ettikten sonra veriler sifirlanmiyor...mesela ortalama yakit...
syg

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serkan1980;630781
Tesekkurler bolerodan maxi dot da hangi verilerin gosterilecegini cikartma yada ekleme yapabiliyorsunuz yani 3 veride oluyor 6-7 de size kalmis....ama benim sorunum o degil...arabayi stop ettikten sonra veriler sifirlanmiyor...mesela ortalama yakit...
syg
hocam ikimiz farkli şeylerden bahsediyoruz. sizin anlattığınız doğru ama ben onu kastetmiyorum.
yakıt tüketim verisi maxi dottan 3 farkli şekilde görülebiliyor.
1. başlangıçtan itibaren yani arabayi her çalıştırdığınızda tüketimi baştan hesaplar. 2. yakıt aldıktan sonra kümülatif olarak hesaplar
3. sizin yol bilgisayarını sifirladiginizdan itibarenki toplam kümülatif degeri verir.

bunlar arasında geçiş yapmak için ekranda yakıt tüketimi yazarken direksiyondaki sag tarafta bulunan tekerleğe fareye tıklar gibi tıklamak lazim.

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp f.;630782
hocam ikimiz farkli şeylerden bahsediyoruz. sizin anlattığınız doğru ama ben onu kastetmiyorum.
yakıt tüketim verisi maxi dottan 3 farkli şekilde görülebiliyor.
1. başlangıçtan itibaren yani arabayi her çalıştırdığınızda tüketimi baştan hesaplar. 2. yakıt aldıktan sonra kümülatif olarak hesaplar
3. sizin yol bilgisayarını sifirladiginizdan itibarenki toplam kümülatif degeri verir.

bunlar arasında geçiş yapmak için ekranda yakıt tüketimi yazarken direksiyondaki sag tarafta bulunan tekerleğe fareye tıklar gibi tıklamak lazim.

Tesekkurler yardimlariniz icin fakat ben anlatamadim galiba...15 bin km dir kullaniyorum arabayi... maxidot ve bolero daki verilere ulasabiliyorum aralarinda gecis yapabiliyorum,veri ekleyip cikarabiliyorum manuel sifirlayabiliyorum da...benim sorunum arabayi stop ettikten 2-3 saat sonra maxidot daki veriler sifirlaniyordu...bakımdan sonra arabayi calistirdigimda eski veriler kalmaya basladi...mesela maxidot da gosterilen ortalama yakit ile boleroda gosterilen baslangictan itibaren degeri farkli olmaya basladi...bolero sifirliyor onda sorun yok
syg

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serkan1980;630788
Tesekkurler yardimlariniz icin fakat ben anlatamadim galiba...15 bin km dir kullaniyorum arabayi... maxidot ve bolero daki verilere ulasabiliyorum aralarinda gecis yapabiliyorum,veri ekleyip cikarabiliyorum manuel sifirlayabiliyorum da...benim sorunum arabayi stop ettikten 2-3 saat sonra maxidot daki veriler sifirlaniyordu...bakımdan sonra arabayi calistirdigimda eski veriler kalmaya basladi...mesela maxidot da gosterilen ortalama yakit ile boleroda gosterilen baslangictan itibaren degeri farkli olmaya basladi...bolero sifirliyor onda sorun yok
syg
Hocam eskiden bi sorun varmis ozaman. Veriler sifirlanmaz. Anlik ortalama tuketim sifirlanir sadece o da kontagi kapattiktan 2 saat sonra falan sifirlanir. Bunun da bir ayari yok. Vag ile falan bir ayar yapilabilir mi bilmiyorum.