škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyatör jaluzisi ayar motoru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba
Serviste radyatör jaluzisi arizasi cikti. Bu tamponun alt tarafindan gorunen kisim. Orada peteklerde mevcut acilip kapaniyor.
Bu radyator onundeki petekler yuksek hizda motor isininca aciliyor soguyunca kapaniyorlar. Fakat bende kapanmiyor ne sogukken ne sicakken.
Aracim 180 km hizda takili kaliyor mazotta veya hicbir filtrede sorun olmadigi halde. Osmaniye servisinin bana soyledigi aracin 180 de takili kalmasinin nedeni bu orada sensorler var ariza oradan kaynaklaniyir dediler. Bunun icin tamponun sokulmesi gerek dediler. Baska hicbirseyden sorun olmadigini soyledir cihazdada bisey cikmadi bunun haricinde.
Ama yaptirmayin dedim  skoda adanaya gittim yine ayni sekilde durumu izah ettim. Adamlar resmen dalga geciyor osmaniye servisiyle. Adamlara bakin diyorum cihazda sikintinin bu oldugu goruluyor. Hayir o petekler o radyatör aracin hizini kesmez dediler bana.  Tamamda sorun ne diyorum cozemiyoruz diyorlar. Delirmek uzereyim adamakilli bir servis yokmu bu ulkede ya.
Bu radyator sorunu acaba hizi kesermi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13961]Rache[/MENTION]

Petekle alakası yok zaten açık kalıyormuş kapalı olsa hadi rüzgarı kesiyor denirdi. Aracınızın km si düşükse ondan olabilir çünkü benimde 170 geçmiyordu, oraya kadar sabit yükselip ondan sonra 1 km bile yükselmiyordu şimdi sıkıntı yok. Bence sizin durum da aynı zamanla düzelir güvenlik amaçlı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O petekler motor sogukken kapaniyor. Motor aicakken aciliyormus ve diger skoda superb lerede baktim.vazilarinda kapali oldugunu gordum benim aracin motoru sogukken 2 gun calistirmadigim halde ayni acik. Ve bilgisayara bagladiklarinda o ariza cikiyor. Ve benim aracim superb3 tdi 180 km bu arac icin normal bir hiz bana gore. Ama 180 de kalmasi basli basina bir sorun ve yakin zamanda sikayet edecem bu konuyu almanya ya vereceyim onlarla ugrassinlar. 3 aydan beri ayni sorun var duzelmedi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oyle ya da boyle o izgaralar nasilsa degisecek. Bi once ondan baslayin. Muhtemelen farklidir 180i gecmemesinin sebebi ama akilda kalmasin yinede. Cikartin aradan sonra bakilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu hortlayacak ama merakimdqn soruyorum her skoda superb de varmı bu kapaklar.ben baktım göremedim.neden merak ettimderseniz dün bi bmv gördüm otoparkta ön ızgarası komple kapalıdır sordum kendi kendine açıldığını söylediler motor ısısı ve aerodinamik e etkisi varmış bizdeki ona benzer galiba ama ben göremedim

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2017 ve sonrası superblerde kapak kullanmamışlar. 2015 ve 2016 modellerde kapak mevcut

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorun çıkaran parçadan kurtulmuşlar. aslında bmwdeki mantık bizimki de.