škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

520i vs superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.20i ve superb arasında kalınmaz. Kalınıyorsa bir yanlışlık vardır:)Yakıt tüketimine gelince şehir içi 10 lt nin altını görmek zor.

Çevrimdışı Ahmet Can Topal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;613446
5.20i ve superb arasında kalınmaz. Kalınıyorsa bir yanlışlık vardır:)Yakıt tüketimine gelince şehir içi 10 lt nin altını görmek zor.

arada kalmak değil şuan superb kullanıyoruz gayet memnunuz 5 serisi ne geçmenin artısı eksisini merak ettim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam yilda 13k km yol yapiyorsaniz ve yakitin hesabini yapiyorsaniz, yanlis anlamayin da bmw sizin icin bir beden buyuk.

Hani isterseniz borusani arayip periyodik bakinin kac euro oldugunu sorub bi. Yakit gozunuze degiyorsa periyodik bakim kalp krizi, agir bakim Allah korusun inme ile sonuclanabilir :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bmw alma imkani varsa hic dusunmeyin .ama bu imkan icinde Dogukan in dedigi unsurlari da degerlendirin. Sadece parasini verip almakla maalesef olmuyor.

Eger tum buar icin guc varsa bmw ile superb karsilastirilmaz bile. Superb asla kotu degil, bircok farkli ihtiyaca da cvp veriyor. Ancak uzun sureli kullanimda aradaki sinif farkini cok rahat hissediyorsunuz

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ahmet Can Topal;613443
Dediğim gibi yıllık 13000km yapıyoruz 1 yıl 2 ay oldu araç 14000 de çok fazla kullanmıyoruz aracı genellikle işe gidip gelmek için kullanıyoruz.Ailede benzinli önyargısı olduğundan dolayı dizeli seçtik.Demek istediğim yakıt bizi çok fazla üzer mi standart donanım bir 5 den çok daha iyi özelliklere sahip superb aklıma çelen exucutive paket.teşekkürler

Bmw nin artısı tabiki de prestij superb ile BMW 5 arasında kalınmaz düşüncesine katılmıyorum. İkisi de aynı fiyat olsaydı kesinlikle BMW dir hiç tartışılmaz. Ama ne kadar ödeyip ne alıyorum sorusu bence çok önemli. BMW yi satma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Superb inizi biraz zor satabilirsiniz. Benim düşüncem superb her şeyden biraz biraz sunan bir araç. Bu da aracı ne amaçla ve ne düşünceyle kullanacağınız ile ilgili bir durum. Bmw 5 ise her şeyden biraz biraz değil de bazı şeylerden sonuna kadar sunan bir araç. Yakıt olarak 10 litre nin altı zor görünüyor. Km de 50 kuruş civarı düşünün. Yalnız dizelden benzinliye geçince motor sesini adeta unutursunuz diyebilirim. Sessizlik garanti!

Dün saat 18.16 da konya dan kardeşim aradı. BMW 5, Talisman ve Superb in dizel otomatik versiyonlarını arka arkaya test etmiş. Bana söylediği şu: İyi ki superb i satmamışsın. Satsaydın yılın hatasını yapardın!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim vurgulamak istedigim nokta da bu aslinda.

Ancak oyle 1 2 saat hatta 3 4 gunluk suruslerde maalesef fark anlasilmiyor.  3 4 ay iki araci da kullanan birisi aradaki farklari cok daha rahat anliyor. Cunku ufak tefek olumsuzluklar uzun surede daha cok.karsimiza cikiyor.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay arkadaş ne günlere kaldık. Ben 1.5 yıdır superb kullanıyorum. 5.20 tecrübem de azımsanmayacak kadar fazladır. Bütçem elverse superbi anında satar 5.20 ye ya da E 180 e geçerim. Yahu bikere gerek fren sistemi gerek süspansiyon gerek yol tutuşu gerek güvenlik, aklınıza ne gelirse 5.20 on basar süperbe. Önce şaka filan zannettim de yukarıdaki yazıları okuyunca şok oldum doğrusu. Tamam süperb parasına göre güzel araç ama abartmamak lazım. Fanatikliğe gerek yok. Benim araç şu an 130 etse,10-15 biyerden bulsam anında 2011 5.20d comfort paket alırım. Arabayı herkes sürer ama çok az kişi arabadan anlar. Öyle olmasa bu ülkede hyundai bu kadar araba satabilirmiydi.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;613537
Vay arkadaş ne günlere kaldık. Ben 1.5 yıdır superb kullanıyorum. 5.20 tecrübem de azımsanmayacak kadar fazladır. Bütçem elverse superbi anında satar 5.20 ye ya da E 180 e geçerim. Yahu bikere gerek fren sistemi gerek süspansiyon gerek yol tutuşu gerek güvenlik, aklınıza ne gelirse 5.20 on basar süperbe. Önce şaka filan zannettim de yukarıdaki yazıları okuyunca şok oldum doğrusu. Tamam süperb parasına göre güzel araç ama abartmamak lazım. Fanatikliğe gerek yok. Benim araç şu an 130 etse,10-15 biyerden bulsam anında 2011 5.20d comfort paket alırım. Arabayı herkes sürer ama çok az kişi arabadan anlar. Öyle olmasa bu ülkede hyundai bu kadar araba satabilirmiydi.

5.20 için eyvallah da e 180' e katılmıyorum. superb' e gelince, önde olabileceği tek konu fiyat/performans oranıdır. çok fazlasını beklememek abartmamak lazım.a6 lar 5 serisi s60 lar boşuna o paralara satılmıyor
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2017, 05:29:34 Gönderen: egeyildirim »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolgezer ve Ege anlatmak istedigimi daha gzl yaziya dokmussunuz, tesekkurler

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ahmet Can Topal;613293
şuan elimizde 1.6 tdi superb 3 var sahibinden de 2016 model navigasyon harman kardon hayalet gösterge gibi güzel donanımlı 520i ler 200 bin lira civarı sizce bi takas düşünülebilir mi 520i yakıtı nasıl olur ?

Sayın Ahmet Can Bey tartışma bu sürüp gider. Siz kararınızı belki de çoktan verdiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun efendim. Ben BMW 5 ten sonra superb kullanmaya başladım. Yani önce superb sonra BMW kullanmadım. Pek çok otomobil forumunda yazıyorum. Genelde karşılaştığım durum benim gibi pek çok aracı kullanıp da superb e geçenlerin marka fanatikliği yaptığı eleştirisi oldu. Ancak ben kullandığım tüm araçların eksi artı her yönünü her yerde söyledim. İsteyenler mesajlarıma bakabilirler. Daha önceki mesajımda kardeşimin de görüşünü söylememin nedeni otomobil sevdalısı çok genç bir insanın ilk sürüş tecrübesini sizinle paylaşmak istememdi. Halbuki ben ilk sürüşte BMW yi daha çok beğenmiştim. Fakat uzun süreli de tercihim superb! Bmw 5 ile superb arasındaki fiyat makasının bu kadar açık olmasını gerektirecek bir fark yok bence. Superb bu makas açıklığını pek çok yönden kapatamasa bile azaltabilir. Ben de şimdi diyorum ki ben marka fanatiğiysem. Şimdi satıp BMW alırım diyenler de amblem tiryakisidir. Herkesin bir görüşü vardır. Ben Mercedes de audi de BMW de kullandım. Önyargı ile yaklaştığım skoda dan da çok memnunum. Ama illa ki arabaya çok para verelim imkanımız var diyenler için Mercedes ve audi BMW ye göre tercihimdir. Hepsini uzun süre kullandım. Teşekkürler...