škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mobil Super 3000 Fabia'ya Uygunluk?!?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Internetten hesapli bulup bu yagi aldim ama bizim araclara uyar mi acaba? 5w 30 tam sentetik ozelliginde ama üzerinde Ford, Jaguar, Land Rover uyumluluk spesifikasyonlari var.
Ürün resmi:
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 20:53:02 Gönderen: SKODAFABİA2 »

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;613170
Ben Fabia 1.4 TDI Aracımda Kullanıyorum

Hocam fotoğrafta görüldüğü uzere onay kodlarinda Vw yer almiyor, sıkıntı olur mu? Sizin kullandiginiz da mi aynisi tipatip?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı Mobil 5-30 FE 3000.Daha önce Mobil1 5-30 Formula ESP Kullanıyordum.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;613226
Aynısı Mobil 5-30 FE 3000.Daha önce Mobil1 5-30 Formula ESP Kullanıyordum.

Yahu diyorlar bu yağ vw grubu araçlara olmaz sadece Ford için aklım karıştı ve vw için yazanlar ise 40-50 tl daha pahalı ama aynı yağ ve aynı ambalaj... Sanki bir pazarlama kazığı gibi geliyor bana bilemedim ne kadar doğru...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2htp motora basin gecin. Ne koyarsaniz koyun hayatinizfa buyuk degisiklikler olmaz :) 10-40 la yillardir calisan 1.2ler biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;613499
Hocam endisem sırf motora zarar gelmesin yönünde yoksa performansı artsin gibi bir beklentim yok ������

Yağın sınıfına bakılırsa tarihi bayağı eski galiba, çünkü şu an en son sınıf SN  üretiliyor almış olduğunuz yağ SL Euro 3 motorlar için geliştirilen bir yağ, üretim tarihini bir kontrol edin en az 10 yıllık bir yağ olabilir.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;613500
Yağın sınıfına bakılırsa tarihi bayağı eski galiba, çünkü şu an en son sınıf SN  üretiliyor almış olduğunuz yağ SL Euro 3 motorlar için geliştirilen bir yağ, üretim tarihini bir kontrol edin en az 10 yıllık bir yağ olabilir.

Yok hocam yeni yağ bu. 2016 Aralık üretimi.
Ben bu yağı değiştirdim castrol aldım. Bu ürün nasıl peki?

[/url]

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün,  Castrol Magnatec yagin Skoda'ya uygun olmadiginidi soyle Castroldestek, edge almaliymisim. Sizin araca edge oluyor dedi.
Magnatec Vw kodlarini artik uzerinde barindirmiyor ve tamamen bir pazarlama stratejisi. Bizi edge kullanmaya mecbur birakiyorlar ama inadina almayacagim
. Gider shell alırım yine de onlarin diretmesiyle edge almam.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12541]SKODAFABİA2[/MENTION]          Almış olduğunuz yağın fiyatı ne kadar.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;613531
[MENTION=12541]SKODAFABİA2[/MENTION]          Almış olduğunuz yağın fiyatı ne kadar.

Mobil 55 tl, Magnatec 65 tl.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;613543
Mobil 55 tl, Magnatec 65 tl.

Yağın fiyatı çok iyi fakat sizin araca ne kadar uygun bilmiyorum çünkü her markanın motor toleransları farklı ve o yüzden her motora göre farklı özellikte yağ üretiyorlar, belki ilk kullanımda sıkıntı yaratmaz ama uzun süreli yada sürekli aynı yağı kullanırsanız belki etkileyebilir. Bence birkaç tl daha verip tavsiye edilen yağı alırsanız daha iyi olur çünkü yağ motorun can damarı ne kadar sağlıklı yağlama olursa motorun ömrü o kadar uzun olur.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;613529
Dün,  Castrol Magnatec yagin Skoda'ya uygun olmadiginidi soyle Castroldestek, edge almaliymisim. Sizin araca edge oluyor dedi.
Magnatec Vw kodlarini artik uzerinde barindirmiyor ve tamamen bir pazarlama stratejisi. Bizi edge kullanmaya mecbur birakiyorlar ama inadina almayacagim
. Gider shell alırım yine de onlarin diretmesiyle edge almam.

Geçenlerde Castrol Magnatec reklamında passat gösteriyorlardı. Madem kutunun arkasında vw yazmıyor o passatın reklamda ne işi var anlamış değilim.  :D

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;613557
Geçenlerde Castrol Magnatec reklamında passat gösteriyorlardı. Madem kutunun arkasında vw yazmıyor o passatın reklamda ne işi var anlamış değilim.  :D

Magnatec ile Vw' nin bir bağı yok hocam su an. 1-2 sene önce yine bulunabiliyordu ama şu anda vw spesifikasyon kodlu magnatec yok.
Birde şunu fark ettim; ayni yağ olsun biri Ford kodlu biri Vw kodlu. Ford kodlu yağ 70 tl ise Vw kodlu yağ 100 tl ama ayni yağ ve yalnizca kodu farkli.
VW nin tuhaf işleri işte sanki önceden böyle bir sey vardi.