škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabanın Amortisörlerinden Gıcırtı Sesi Gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Aracımda durur halde direksiyonu çeviriyorken veya elimle aracı salladığımda arka amortisörlerden çok iğrenç bir gıcırtı sesi geliyor. Böyle bir sorun daha önce başına gelen veya bir yol gösterebilecek biri var mıdır?

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;612064
Merhaba arkadaşlar;
Aracımda durur halde direksiyonu çeviriyorken veya elimle aracı salladığımda arka amortisörlerden çok iğrenç bir gıcırtı sesi geliyor. Böyle bir sorun daha önce başına gelen veya bir yol gösterebilecek biri var mıdır?
Benim aracımda el freni çekiliyken oluyor o ses hafif yokuş ise ve el frenini çekip  ayak frenini bırakırken duyuyorum..

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gama;612067
Benim aracımda el freni çekiliyken oluyor o ses hafif yokuş ise ve el frenini çekip  ayak frenini bırakırken duyuyorum..

Bende el freni çekili olmasa da oluyor dediğim gibi direksiyon çevirirken duyuyorum bazen sinir bozuyor. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam o soruna audi çözüm bulamadi Skoda ne yapsin. Benim sirket aracim A3 sedan. Araba her geniş kasis geçişinde cakur cukur ses cikariyor. Amortisörlerin belli dönemlerde yaglanmasi gerekiyormuş oyle dedi servisi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisör üst kafaların bilyeleri ile değişmesi problemi çözebilir kafalardaki bilye dağılmış olabilir

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nemli havadan kaynaklaniyo. Normal bir durum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;612119
Amortisör üst kafaların bilyeleri ile değişmesi problemi çözebilir kafalardaki bilye dağılmış olabilir

Aracı geçtiğimiz Ağustos ayında sıfır aldık henüz 7000 km de bu kadar çabuk mu :(

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;612148
Aracı geçtiğimiz Ağustos ayında sıfır aldık henüz 7000 km de bu kadar çabuk mu :(

s.a benim araçta da vardı gıcırtı.
 amortisor patlamıs zannetim dün servis amortisor kolay kolay patlamaz dedi. viraz demir lastiğini değiştirdi arabaının sesi değişti ilk günkü gibi pamuk gibi oldu...burda ikinci sırada https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/SKODA/FABIA/altkategori/viraj-demir-lastigi

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;612314
s.a benim araçta da vardı gıcırtı.
 amortisor patlamıs zannetim dün servis amortisor kolay kolay patlamaz dedi. viraz demir lastiğini değiştirdi arabaının sesi değişti ilk günkü gibi pamuk gibi oldu...burda ikinci sırada https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/SKODA/FABIA/altkategori/viraj-demir-lastigi

Teşekkür ederim en kısa zamanda servise götüreyim o zaman aracı