škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahin260

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
İsmim cüneyt tekirdağ malkara da çalışmaktayım güzel ve seviyeli bir forum olduğunu düşünmekteyim
3. aracım olan fabia 2 (2011 model 1,2 htp) kullanmaktayım araç keyifli ve konforlu şuana kadar bir pişmanlığım olmadı(bundan önce 2006 honda civic,2008 pejo 308 kullandım)sorunlarımla ilgili forumda araştırma yaptım ancak ya gözden kaçırdım yada bu konu yoktu
1) Araç tümseklerden geçerken ( örn: hız yavaşlatmak için yola konulan tümsekler gibi,çukurlarda bu sesi duymuyorum) araçtan plastik sesi olduğunu düşündüğüm bir gıcırtı gelmekte.bazı yerlerde bunun viraj takozun dan olduğunu okudum.arka amortisör tozluklarını hareket ettirdiğimde benzer bir ses vardı.
2 ) frene bastığımda ses yapmakta ancak balatalar ve diskler iyi durumda tutmasında bir sorun yok balata temizleyici sıktığımda ses kesilmişti ancak şimdi yine o sesi duydum.kesin bir çözümü var mı?
3) debriyaj pedalı genel olarak bana biraz sert geldi baskı balatada herhangi bir şey yok vites geçişleri çok harika yumuşak ve çok net debriyaj yayını değiştirerek yada başka bir şekilde yumuşatma şansımız var mı?
4 ) araç 5. viteste 4200 devir (165km/s hız) geçmiyor normal mi?
Teşekkürler
Herkese kazasız sürüşler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-Arka koltuğun sırtlık bağlantılarında gelir genelde mandalı çekip koltukları öna katlayın demir çengele bez bant sarıp bir deneyin muhtemelen kesecektir

2-Balatalarınız bitmese bile sertleşmiş olabilir yada kaliteli bir marka değildir.

3-Skodaların genelinde debriyaj serttir başka bir sıkıntınız yoksa kafanıza takmayın alışmaya çalışın derim

4-1.2 arabadan daha fazlasını beklemeniz abes olur motoru itibari ile şehir içi aracı olduğundan daha fazla bir hız yapmasını beklemeyin :)

Çevrimdışı sahin260

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hızlı cevap için teşekkürler ses olayı oradan olacağı hiç aklıma gelmezdi ben daha çok amortisör aksamından şüphe ediyordum.
pek hız yapmam aracın tepkisini görmek için biraz zorladım çizgisinden hiç sapmadan gitmişti etkilenmiştim.sanırım sınırlayıcı koymuşlar çünkü 4200 devire çok zorlanarak çıkmadı ki zaten max torku ve Hp gücüne o devirlerde ulaşabiliyor.(teknik verilerinde yazan) alt viteslerde hiç bir sorun yok devir çevirmede.punto evo dizel de kullandım 1,3 dizel motora göre fabia nın motoru daha atik geldi bana.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1) Bence arka salincak mi deniyor oraya wd 40 siksaniz faydasi olur eger asagidan geliyorsa. Arka Koltugun alt tarafindan tik tik diye geliyosa arkadasin dedigi gibi koltugu tutan cengelleri bez bantla sarmak ise yariyor bende amortisor sanmistim hatta serviste kaldirip bakilmisti bisey yoktu
2) O frene basinca gelen ses bende de vardi arka kampanalar acilip kompresorle temizlendigi zaman geciyor icinde biriken balata tozu ses yapiyomus
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2015, 00:20:51 Gönderen: fabia_tr »

Çevrimdışı sahin260

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
açıkçası koltuktan olduğunu düşünmüyorum o sesin ancak tavsiyenizi uygulayacağım.
arka kısımda salıncak olmuyor torsiyon çubuğu var bildiğim kadarıyla ön tarafta salıncakları yağlamıştım arkaya da bir bakayım.
kampanalar da açılmışken balataları da değiştirmek lazım aslında

Çevrimdışı ibrahimgocer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fren anında yada ilk kalkış sırasında ön taraftan bir plastik gıcırtısına benzeyen bir sesmi?

Çevrimdışı mrtblgn2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu sorunun aynısı bende var geçen hafta 1 2 kere yaptı şuan yok ama bendeki tek sıkıntı ses önlerden geliyor sağ taraftatan  geliyor

Çevrimdışı ibrahimgocer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
motor altında tam olarak adını hatırlamıyorum ama iki tarafta lastik bir parça var.onlardan geliyormuş ses.serviste hemen hallettiler.basit bir olaymış