škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Forumda açılan gereksiz konular...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antalyalogy

• Antalya Aşığı
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.citliyo.com
Sayın yöneticiler ,

Son zamanlarda özellikle detailing konusunun sayemizde yaygınlaşması ile birlikte bu konuya ilgi duyan ve birşeyler öğrenme sevdalısı birçok sevgili arkadaşımız foruma dahil oldu yada forum üyesi idiler ama  bu konuya dahil oldular..

Yalnız önceden sabit başlıklarda veya normal forum konularında hiç arama yapmadan  son derece fazla sayıda buna benzer sorulara cevabı önceden verilmiş konular açılıyor .

Örn;
Başlık;Yeniyim önerileriniz !! (çok genel bir soru cevabı forumun her köşesinde var)
         İlk defa yapıcam nasıl yapıcam? (neyse konu okonuyu ilk defa yapacaklara mutlaka bir konuda öneri gelmiştir önceden)
         Hangi polish i alayım-hangi wax ı alayım ? (sabit  konusu var forumda)
         Çeyiz düzecem , yardım (düzeceğin çeyizin her türlü sabit-sabit olmayan konusu var ama )
         Bu makine nasıl,bu ped nasıl , elle nasıl uygularız vs vs (hepsi daha önceden cevaplandı9
vs. vs.

Önceki postları ve sayfaları okumaya üşeniyoruz , hemen konu açalım soralım diyoruz.

Bu bence gereksiz forum kirliliği demek .Buna benzer konu açan arkadaşlara uyarı yapılıp konularının kitlenmesini rica ediyorum..

Saygılar...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Antalyalogy;98206
Sayın yöneticiler ,

Son zamanlarda özellikle detailing konusunun sayemizde yaygınlaşması ile birlikte bu konuya ilgi duyan ve birşeyler öğrenme sevdalısı birçok sevgili arkadaşımız foruma dahil oldu yada forum üyesi idiler ama bu konuya dahil oldular..

Yalnız önceden sabit başlıklarda veya normal forum konularında hiç arama yapmadan son derece fazla sayıda buna benzer sorulara cevabı önceden verilmiş konular açılıyor .

Örn;
Başlık;Yeniyim önerileriniz !! (çok genel bir soru cevabı forumun her köşesinde var)
İlk defa yapıcam nasıl yapıcam? (neyse konu okonuyu ilk defa yapacaklara mutlaka bir konuda öneri gelmiştir önceden)
Hangi polish i alayım-hangi wax ı alayım ? (sabit konusu var forumda)
Çeyiz düzecem , yardım (düzeceğin çeyizin her türlü sabit-sabit olmayan konusu var ama )
Bu makine nasıl,bu ped nasıl , elle nasıl uygularız vs vs (hepsi daha önceden cevaplandı9
vs. vs.

Önceki postları ve sayfaları okumaya üşeniyoruz , hemen konu açalım soralım diyoruz.

Bu bence gereksiz forum kirliliği demek .Buna benzer konu açan arkadaşlara uyarı yapılıp konularının kitlenmesini rica ediyorum..

Saygılar...

Ufak tefek konularda 1-2 kere pm le irfan abiye ulaştım ona her mesajımda bana raca etmişti konu aç özelden sorma herkes öğrensin diye bu tarz şeyler pek kötü görülmemeli bence bazı forumdakiler forumun daha nasıl kullanacağını dahi bilmiyordur normal görmek lazım link verip yardımcı olunabilir belki o başlıkta özel soruları vs olabilir diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı Antalyalogy

• Antalya Aşığı
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;98213
Ufak tefek konularda 1-2 kere pm le irfan abiye ulaştım ona her mesajımda bana raca etmişti konu aç özelden sorma herkes öğrensin diye bu tarz şeyler pek kötü görülmemeli bence bazı forumdakiler forumun daha nasıl kullanacağını dahi bilmiyordur normal görmek lazım link verip yardımcı olunabilir belki o başlıkta özel soruları vs olabilir diye düşünüyorum :)

Kadir sana katılıyorum ama hakikaten son günlerde abartı şekilde konu açılıyor..
Birazcık araştırma yapılsa mutlaka cevap bulunacak o soruya:ok::ok:

Mesela başkasının konusu içinde bile eğer konular benzeşiyorsa soru sorulup cevap alınabiliyor...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Antalyalogy;98218
Kadir sana katılıyorum ama hakikaten son günlerde abartı şekilde konu açılıyor..
Birazcık araştırma yapılsa mutlaka cevap bulunacak o soruya:ok::ok:

Mesela başkasının konusu içinde bile eğer konular benzeşiyorsa soru sorulup cevap alınabiliyor...
:+1::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda bende Özgür'e katılıyorum. Hep aynı tür sorular ile karşılaşmaya başladık.

Bunun yerine bir sabit başlık açılsa, aramıza yeni katılan arkadaşlar sorularını burdan sorsalar daha iyi olur gibime geliyor. Bu şekilde insanların şevkinide kırmamış oluruuz.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Antalyalogy

• Antalya Aşığı
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur çok haklısın örneğin '' yeni başlayanlar her türlü sorunuz için bu başlık '' gibi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Forumda arama özelliğinin kullanılmasını teşvik edelim, destekleyelim  :ok:

Çevrimdışı AydinM3

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Antalyalogy;98372
Uğur çok haklısın örneğin '' yeni başlayanlar her türlü sorunuz için bu başlık '' gibi

Evet son zamanlarda özellikle bayağa arttı. Bu öneri çok güzel bence :ok:
Aydın ÇAKIR

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;98365
Bu konuda bende Özgür'e katılıyorum. Hep aynı tür sorular ile karşılaşmaya başladık.

Bunun yerine bir sabit başlık açılsa, aramıza yeni katılan arkadaşlar sorularını burdan sorsalar daha iyi olur gibime geliyor. Bu şekilde insanların şevkinide kırmamış oluruuz.

Bu öneriyi destekliyorum. Uygulanırsa, Özgür'ün haklı şikayetine de büyük oranda çare olur gibi geldi bana da.

Alıntı yapılan: Forum Kuralları

14. Konular, ilgili konu başlığı altında açılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler. Başlığı açan üyeye haber verme zorunluğu yoktur.

15. Yeni başlık açmadan önce, daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir.

Bu kuralların daha titizlikle uygulanması gerekir. "Satılık" bölümünde dahi uygulama detayıyla ilgili sorular sorulabiliyor.

* Arama yı daha sık kullanmalıyız.
* Konu açarken anlamlı başlıklar açmalıyız.
* Konu başlığı dışına çıkıp tamamen başka konularda soru sormamalı, sorulursa cevap vermemeliyiz. (Bu tip cevaplar arama yapıldığında da çok zor bulunuyor)

Çevrimdışı cemmess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle