škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia çalışma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan;133615
böylece sorunun egr valfi yada herhangi bir mekanik arıza dan oluştmadığını, lpg tesisatından kaynaklandığını öğrenmiş olduk ki bu da iyi haber.

şimdi yapmanız gereken ilk olarak lpg ustanıza gidip kontak birleştirme yaptırmak. araştırmalarıma göre manifold da veya pistonlar civarında lpg kalırsa motor lpg yi yakamıyo ve fakir karışım oluşuyo sonra biraz marş basınca benzin yeterli düzeyde püskürtülmüş oluyo ve lpg nin oluşturduğu fakir karışım ortadan kalkıyo. bu sorunu çözmek içinde genelde vw grubuna özel olan kontak birleştirme yapılıyor. yaptıkları lpg beynine giden iki kabloyu birleştiriyorlar. 5 dk almıyor ve sorunu çözüyor. bu yapmanız gereken birinci işlem. ikincisi ise bunu yaptırdıktan sonra bana göre katkılı otogazlardan uzak durmak. bende konyalıyım. memlekete geldiğimde she..ll den alıyorum ve çok memnunum. katkılı otogaz aldığımda yine aynı sorun baş gösteriyor. o yüzden denemekte fayda var.
inşallah çözüm bulabiliriz.:ok:

hakan bey lpg beynine giden 2 kablo demişiniz bu kablolar hangileri

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133619
hakan bey lpg beynine giden 2 kablo demişiniz bu kablolar hangileri

bunu tam olarak şu kablolar diye söylesem yanlış olur. çünkü her kitin şeması farklı olabilir. bunu en iyi lpg yi taktırdığınız yer bulabilir. ben ankarada taktırmıştım. zaten hep yapıyorlarmış vw grubuna. 5 dk yaptılar. bence sizde lpg taktırdığınız yere sorun. en azından telefonla bilgi alın ki gerekirse başka yere sorarsınız.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan;133622
bunu tam olarak şu kablolar diye söylesem yanlış olur. çünkü her kitin şeması farklı olabilir. bunu en iyi lpg yi taktırdığınız yer bulabilir. ben ankarada taktırmıştım. zaten hep yapıyorlarmış vw grubuna. 5 dk yaptılar. bence sizde lpg taktırdığınız yere sorun. en azından telefonla bilgi alın ki gerekirse başka yere sorarsınız.

kardeşim çok teşekkür ederim.deneyeip sizede bilgisini veririm artık

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133624
kardeşim çok teşekkür ederim.deneyeip sizede bilgisini veririm artık

İnşallah çözüm sağlanır. Sonuçları bekliyorum.:favo1:

hasan

• Ziyaretçi
Araç benzinle çalışıyor Lpg ile alakasının olmadığı kanısındayım.buji falan ne durumda?

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bazen şöyle bir sorunda olabiliyor lpg enjektörlerinin bir veya birkaçında kaçak oluyor yani usta diliyle enjektör işeme yapıyor biriken gaz ve benzin ilk çalıştırmada birbirine karışıyor ve araç boğuluyor bu ihtimali de listenize eklemenizi öneririm

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beş sene önceki konu tekrar çıkmış meydana:)

Sanırım konuyu açan arkadaş 3-4 yıldır forumda değil. Yoksa forumda mı anımsayamadım ?