škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia çalışma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar

2004 fabia combi aracım son 1 aydır sabahları zor çalışıyor.3. kontak çevirmede çalışıyor.sebebleri neler olabilir.araç lpg'li atiker sıralı sistem.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bence tel sebebi lpg ve lpg ye baglı nedenlerdendir.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mesdi kardeş evet lpg takıldıktan sonra böyle oldu zaten.sizin kadar bilgim ve tecrübem yok ancak  bu sistem sıralı oldugu için ilk kontakta benzinle calısır.yani marşa bastıgında araba benzinle tahrik olurkafamın almadıgıda bu benzinde de aynı sıkıntı var

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ayarların bence gözden geçmesi gerek, benzin pompası bile olabilir

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim octide vardı herzaman olmuyodu ama arada bi kaç kontakta anca çalışıyodu.
lpg dediler benzin pompası dediler antalya çağrı skodaya götürdüm sıcak suyla soğuğu karıştırıyo motor ısınmıyo gibi bişi dediler bi ayar yaptılar 1 aydır tek kontakta çalışıyo.
10 tl verdim:D

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm hemşerim
aynı sıkıntı benimde başıma geldi. hemde lpg taktırdıktaqn iki ay sonra. lpg den mi yoksa başka birşeyden mi oluştuğunu anlamak için aracı stop etmeden 10 dk önce benzine al öyle stop et. eğerki ertesi çalıştırmada düzgün çalışırsa lpg sisteminden kaynaklanıyor demektir. o zaman çözmek daha kolay olacak. çözüm yollarını detaylıca anlatırım. ben o dertten kurtuldum ve şu an çok memmunum. dediğim gibi stop etmeden bi on onbeş dk önce benzine al. bakalım sorun çözülüyor mu ??

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan;133034
slm hemşerim
aynı sıkıntı benimde başıma geldi. hemde lpg taktırdıktaqn iki ay sonra. lpg den mi yoksa başka birşeyden mi oluştuğunu anlamak için aracı stop etmeden 10 dk önce benzine al öyle stop et. eğerki ertesi çalıştırmada düzgün çalışırsa lpg sisteminden kaynaklanıyor demektir. o zaman çözmek daha kolay olacak. çözüm yollarını detaylıca anlatırım. ben o dertten kurtuldum ve şu an çok memmunum. dediğim gibi stop etmeden bi on onbeş dk önce benzine al. bakalım sorun çözülüyor mu ??

a.s. hakan kardeş
birde senin dediğim gibi yapalım bakalım ne olacak.servis egr valfi değişecek diyor 300.00 tl dedi.temizliği olur mu olmaz mı bilmiyom.ama değiştirmeden önce senin dediğin gibi deneyeyim bakalım

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdede bazen oluyordu genelde BP den benzin alınca 2. seferde çalışıyordu o yüzden yakıt aldığınız yere dikkat edin yada LPG kullananlar arada bir benzin alıp deponun dibini çektirmesinler . .

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla bia ara benzin deposu dibi boyladı bitti yani ama az biraz vardı bbenzin ısıgı yanmamıştı epe bi süre benzin almadım acaba bunun bi etkisi olmusmudur

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133147
valla bia ara benzin deposu dibi boyladı bitti yani ama az biraz vardı bbenzin ısıgı yanmamıştı epe bi süre benzin almadım acaba bunun bi etkisi olmusmudur

Olur önce biraz benzin alıp deneyin derim deponun dibini sürekli çektirirseniz pompayada zararı olabilir. .

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133136
.servis egr valfi değişecek diyor 300.00 tl dedi.temizliği olur mu olmaz mı bilmiyom.ama değiştirmeden önce senin dediğin gibi deneyeyim bakalım

bence egr valfini değiştirmeden benim dediğimi bir dene. bana da ilk başta egr valfi olabilir demişlerdi ama 5 kuruş harcamadan çözdüm olayı. senin başına gelen hikayede benimkine çok benziyor. dediğimi deneyip sonucu yazarsan ona göre birşeyler önerebilirim.:ok:

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan;133348
bence egr valfini değiştirmeden benim dediğimi bir dene. bana da ilk başta egr valfi olabilir demişlerdi ama 5 kuruş harcamadan çözdüm olayı. senin başına gelen hikayede benimkine çok benziyor. dediğimi deneyip sonucu yazarsan ona göre birşeyler önerebilirim.:ok:

tamam deneyip bilgisini vereceğim size

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133401
tamam deneyip bilgisini vereceğim size

tamam. umarım çözüm bulabiliriz.:gaz:

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hakan bey
dediklerinizi aynen uyguladım.dün aracaı akşama kadar benzinle kullandım.ve benzide iken kontak kapattım. sabah kontak çevirdiğimde arac hemen çalışdı.sorun cıkarmadı yani tavsiyeniz ne olur ne yapabilirim

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;133569
hakan bey
dediklerinizi aynen uyguladım.dün aracaı akşama kadar benzinle kullandım.ve benzide iken kontak kapattım. sabah kontak çevirdiğimde arac hemen çalışdı.sorun cıkarmadı yani tavsiyeniz ne olur ne yapabilirim

böylece sorunun egr valfi yada herhangi bir mekanik arıza dan oluştmadığını, lpg tesisatından kaynaklandığını öğrenmiş olduk ki bu da iyi haber.  

şimdi yapmanız gereken ilk olarak lpg ustanıza gidip kontak birleştirme yaptırmak. araştırmalarıma göre manifold da veya pistonlar civarında lpg kalırsa  motor lpg yi yakamıyo ve fakir karışım oluşuyo sonra biraz marş basınca  benzin yeterli düzeyde püskürtülmüş oluyo ve lpg nin oluşturduğu fakir  karışım ortadan kalkıyo. bu sorunu çözmek içinde genelde vw grubuna özel olan kontak birleştirme yapılıyor. yaptıkları lpg beynine giden iki kabloyu birleştiriyorlar. 5 dk almıyor ve sorunu çözüyor. bu yapmanız gereken birinci işlem. ikincisi ise bunu yaptırdıktan sonra bana göre katkılı otogazlardan uzak durmak. bende konyalıyım. memlekete geldiğimde she..ll den alıyorum ve çok memnunum. katkılı otogaz aldığımda yine aynı sorun baş gösteriyor. o yüzden denemekte fayda var.

inşallah çözüm bulabiliriz.:ok: