škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabianın direksiyonunda hafif sertleşme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdullah_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2004 fabia choice benzinli 54 bin km deki aracımın direksiyonu eskiye göre hafif sertlik hissediyorum 2 gündür.....  şu ana kadar direksiyon arıza ışıgı felanda hiç yanmadı aküm 1 yıllık direksiyon yagını kontrol ettim kapagın ucunda ölçüm yeri var max min diye benimki min işareti seviyesinde o nedenle hafif sertleşme olabilirmi herkese selamlar.
2005 skoda fabia anbiante

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon pompasını bır kontrol ettır kaçak vs varmı baksınlar...

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;296191
Lastik basınçlarını kontrol etmekte de fayda var.

:+1:

Kesinlikle. Lastik basınçlarına mutlaka bakın, havaları düştüyse sertliği direk etkiliyor. Hidrolik yağı azalması sertlik yapmaz, seviyesi sınırlar içindeyse sorun yok. Lastik havalarıda tamsa o zaman bir cihaza bağlanıp bakılır, pompa'da sorun olsa genelde ses ile kendini belli ediyor o sorunda.

06lkn66

• Ziyaretçi
komşumuzun 2006 fabiasında keçe yırtılıp yağı boşaltmıştı damla damla aktığı halde beş dakka içinde direksiyon dönmemeye başladı yağdan değildir muhtemelen lastik basıncındandır pompa sorunlarındada direksiyonu tam çevirirken uğultu sesi gelir diye biliyorum

Çevrimdışı abdullah_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
direksiyon yagını ilave ettim ancak hafif sertlik devam ediyor hatta araç kendi halinde çalışırken  camı indirip direksiyonu saga sola çevirdim direksiyon dönerken motor etkileniyor hafif zorlanıyor  başka ne dersiniz arkadaşlar herkese selamlar...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekerleri çevirirken motor rölantisinde dalgalanma olur normaldir, aynı şekilde farlarda da olur, açıksa farlar kısılır açılır ama giderken bunlar olmaz devir olduğu için.

Bluedays

• Ziyaretçi
Farlarda kırpma oluyorsa, açı sensöründendir. Akünün 1 yıllık olması sağlam olması anlamına gelmiyor. Akünün üzerindeki bağlantıları kontrol etmelisin. Bağlantılarda oksitlenme var ise bu soruna yol açabiliyor. Son olarak sigortaları kontrol edeceksin. Bundada sorun yok ise pompanda sorun var. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı abdullah_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün çok güvendigim özel servis olan sametözışık gittim bilgisayar baglantısında hata çıkmadı ustanın elle kontrolündede kesinlikle sorun yok dedi  ... heralde lastikler yenilenince yol tutuşu arttıgı için ben çok azda olsa farklılıktan etkilenip bişey var zannettim