škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camın otomatik kalkmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sağ ön kapının camı anahtarı iki kademe kaldırınca otomatik olarak kapanmıyor. Biraz kalkıyor sanki bişeye takılmış gibi yapıp tekrar aşağı iniyor. Sebebi ne olabilir yada nasıl düzelir

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dugmeyi tam basali tutarak bir iki defa tam kaldirip indirin. Duzelmesi lazim.
Cam kapandigi esnada kontak anahtarini cikarinca cam geri iniyor genelde. Bunuda hafizaya almis gibi tekrar ediyor niye yapiyor bende bilmiyorum.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektrikli camlar çalışmıyor
Eğer araç aküsü sökülmüş ve tekrar bağlanmış ise, tam yukarı ve tam aşağı hareket
otomatiği çalışmaz. Sistemin mutlaka devreye sokulması gerekir. Bu fonksiyon,
aşağıdaki gibi tekrar oluşturulur:
● Kontağı açınız,
● İlgili düğmenin üst kenarından hafifçe çekiniz ve cam kapanana kadar tutunuz,
● düğmeyi serbest bırakınız,
● ilgili düğmeyi yeniden yaklaşık 3 saniye yukarı doğru çekiniz.

Çevrimdışı Assistant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim camda da benzer sorun vardı. Gıcırtı ile birlikte cam kapanırken bir anda aşağı inmeye başlıyordu. Cam otomatiğindeki makara temizlenip yağlandı. Sorun giderildi. 50 TL ödedim.

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede bu sorun var tamirci arkadaş motor vs gibi parçalardan olmadığını bu tarz bir sorunun toz gibi nedenlerle sıkışma olup geri gibdiğini söylemişti temizle dediğimde kapı döşemesinin altı presli olduğunu bidalı olmadığını görünce hiç elletmedim presi çürütüp sökmem lağzım bilmem ne dedi birsürü iş çıkaracaktı başıma bende kalsın dedim ama aynı sağ ön cam olması enteresan geldi.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ ön cam da benim de sorun vardı. Sanırım cam krikosu arızalı imiş. Bu yüzden camı kaldırmaya gücü yetmiyormuş. Dediğiniz gibi vidalı değil, şu ucu vida olmayan şeylerden takılı (adı aklıma gelmedi) ancak tamamını söküp içerisindeki motorun yerini çıkma bi cam krikosu taktı idareten. Biraz ağır kalkıyor ancak düzeldi. Ne kadar sıkıştığını hatırlamıyorum ancak el emeği isteyen bir iş olduğunu gördüm.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım bu model octavialarda kronik bi sorun bu. Aynısı ben de de var. Özellikle sıcak havalarda yapıyor. Bana serviste motoru değişecek dediler. Öyle duruyor bakalım.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun motorla alakası yok arkadaslar 2011 octaviamda aynı sorun vardı babam oto elektrikçidir 45 senelik esnaf.. iş yerimizin arkasındaki bu işin ehli ustaya söktürdük dediğiniz gibi vida yok perçimli onları da söktüler mecburen motor sağlam hertürlü bakım yapıldı çatlak bi parça vardı aklıma gelmiyo ismi o değişti sonuç yine aynı .. sebebi de yaz ayıydı uzun seyahatten sonra oldu benim aracta .. cama toz vs giren parçaların camı çıkarken sıkıştırması .. araçta bu durumu cam kapanırken yolcunun başı, kolu, parmağı vs bişe sıkıştı diye algılayıp olası yaralanmayı önlemeye yönelik koruma moduna geçmesiymiş.. zamanla düzeldi kendi kendine butona iki defa sert basınca hafızaya alır falan demişti usta ama ara ara yapmıyor değil yinede

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu problemin sadece ön sağ camda ortaya çıkması, bazen çalışıp bazen çalışmaması ilginç. Toz falan hikayesine de çok itibar etmiyorum. Toz olsa diğer camlarda da olması lazımdı.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
düğmeye uzun basılı tutup kapanmaması probleminde geçmişte bir arkadaş öneride bulunmuştu. kontak açık araç çalışmazken 30 saniye cam kapatma düğmesini çekili tutunca düzeliyordu sanırım 4 cam içinde aynısını yapmak gerekiyordu tek tek. elektronik olarak bir şeyleri resetlediğindne bahsetmişti. tam hatırlayamadım konuyu bulursam gönderirim. mekanik bir arıza değilse ilk bu yöntem denenmeli.

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim sağ ön cam çok rahat hafif bir tek basışla açılıp kapanırken sol sürücü tarafı çok sert basışla o da en üst veya tam açık konumdayken çalışıyor. Serviste de söylemiştim ve dedikleri gibi kodlama (basık tutarak vs.) ile çözüleceğini söylediler ama durum aynı. Octavia'larda genel bir problem olabilir.