škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ESP Işığı ve Fan İlişkisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar, aracın ESP ışığı her uzun yola çıktığımda 15-20 kilometre sonra yanmaya başlıyor. Bunun sebebini çözemedim ağırlıkla falan ilgisi yok, iki kişi yola çıktık yine yandı. Stop edip tekrar çalıştırıyorum ama yine yanıyor, dahada ilginci gaz alınca sönüyor bir müddet sonra tekrar yanıyor sırf denemek için tekrar gaz aldım yine söndü fakat sonra tekrar yandı :)
İlginçlikler bitmiyor tabi bu ESP ışığı yanmaya başlayınca motor fanı çalışmaya başlıyor ve durmaksızın çalışıyor.
Geçen uzun yola çıktım eve döndüğümde ışık yanıyordu zaten ama sabah arabaya bindiğimde hala yandığını gördüm fanda boş durmuyor çalışıyordu tabi 4-5 km gidip stop ettim ve tekrar bindiğimde sönmüştü artık yeni bir uzun yola kadar yanmaz :)
Fikri olan :)
Konuyla alakası yok ama Fatih abi (@fmaka) konuyu görürsen eğer özel mesaj kutun dolmuş abi teşekkür edemedim buradan teşekkürlerimi sunuyorum :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg cine bi ugrasan . Programda bi hata varmi baktirsan,
Bide  malum kis kosullari, korozyondan dolayi kisa devrede olabilir. Sigorta kutularina ic ve dis baktirsan.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet abi fikirler için teşekkür ediyorum. Nereye götüreceğimi, kime göstereceğimi ve hatta ne diyeceğimi bilemedim. Lpg ci ile başlayalım o zaman.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün üzerinde büyük sigortaların bulunduğu kutu var onu bir kontrol et.Genelde sigorta atınca yada kutu ısıdan zarar görüp kısa devre yapınca bu tarz sorunlar oluşabiliyor.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;562733
Akünün üzerinde büyük sigortaların bulunduğu kutu var onu bir kontrol et.Genelde sigorta atınca yada kutu ısıdan zarar görüp kısa devre yapınca bu tarz sorunlar oluşabiliyor.

Yarın bakayım kardeşim, teşekkürler.