škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı Balata

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle selamlar, son zamanlarda rampa yukarı vites düşürüp dip gaz yaptığımda aracın devri gereğinden biraz fazla yükseliyordu, ayağımı kaldırıp tekrar bastığımda düzeliyordu.
Bugün rampa çıkarken biraz gaza yüklendim devir bayağı yükseldi, bir iki deneme daha yaptım durum aynıydı, korka korka 100 km. yolu geldik. Balata arabayı aldığımda (80.000 km.) yukarıda kavrıyordu hiç değişmemiş zaten fabrikanın taktığı balata, araba şu anda 132.000 de. Şimdi bu balata yenilenmek istiyor o belli ama bu şekilde bir süre daha idare eder mi? Birde bu araçların üzerinde ne marka balata olduğunu bilen var mı? Araç 2005 model A5 kasa Octavia 1.6 mpi 102.
Şimdiden cevaplar için teşekkürler :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baski balata idare eder ama nereye kadar. 132 bin olmus zaten. Her gecen gun kotuye gitmekte sadece balata degisimi ile yapilacak isiniz sanzimana volana kadar uzarsa daha kotu. Zaten simdiden yakiti fazla yakip dusuk verim almaya baslamissiniz . Uzerindeki marka ne bilmiyorum. Kolay gelsin

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel bilgi olması açısından yazmak istedim baskı balata 250 TL. işçilik 200 TL +  5 taksit ile olayı çözdük.
Balatayı Sachs marka aldım, üzerinden ise Valeo çıktı. Okuduğum konularda Sacsh ve Luk çıktığı yazıyordu genelde ama bizde neden Valeo çıktı acaba :confused:  Gerçi 132.000 gittiğine göre kaliteli olsa gerek.
Şu anda debriyaj yumuşacık oldu ve artık alttan kavrıyor, bu kadar güzel olacağını bilsem balatanın bitmesini beklemezdim :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın.
O dönemde ihaleyi Valeo kazanmış demek ki diye düşünüyorum.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!