škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Balata sesi ve bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın 2015 1.2 tsı octavia optimal. 47binde aldım bir sonraki yağ bakımına 110 gün civarı yazıyor ekranda. Kaç binde bakın aralığı vardır. Aracım 48bin oldu. Freblerden ses geliyor acaba neden balata mı bitti

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki bakımın kaç km deyken yapıdlığı bilgisi var mı?
Servisler, 1 yıl veya 10bin km'de değişim öneriyor.

Gıcırtı çok şiddetli değilse, VAG grubu için normal olarak düşünülebilir. Gerçi bir çok araba markasında var bu fren gıcırtı olayı.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fahri1907;649647
Aracın 2015 1.2 tsı octavia optimal. 47binde aldım bir sonraki yağ bakımına 110 gün civarı yazıyor ekranda. Kaç binde bakın aralığı vardır. Aracım 48bin oldu. Freblerden ses geliyor acaba neden balata mı bitti
Bakımları her 15 binde bir aralıklı olarak yada KM dolmadıysa yılda bir yapılır, baltayı kendin görebilirsin biten balata diske sürter ses yapar eğer araç servis bakımlıysa balatanın bitmesi zor ihtimal.

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı emrecarkci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Fahri Bey. Aracınızı iyi günlerde kullanın.

Bakım, Octilerde 15 Bin Km'de bir yapılır. Fakat siz de biliyorsunuz ki km veya 1 yıl kuralı mevcut. Aracınız 1 yıl içinde 15 bin km yapmıyor ise yinede aracınızı bakıma sokmalısınız.

Balatalar kullanıma göre yipranmaktadir. Buna göre yıllık 10 Bin km yapan bir aracın balatalarının çok yıpranmış olacağı kanaatinde değilim lakin yine de servise göstermenizde fayda var. Bildiğim kadarıyla yetkili serviste 60 bin bakımında değişiyor balatalar.

Aracın bakım geçmişini biliyor musunuz? 45 bin bakımı nerede ve ne zaman yapılmış?

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balatalar yeni değiştirildiyse, disk yüzeyiyle tamamen alışana kadar bir müddet ses yapar. Balataların arasına toz girdiyse ses de yapar. Biraz kullanın. Geçmiyorsa, balataları kontrol ettirirsiniz. Disk yüzeyine balata düzgün basmıyor da olabilir. Genelde 50-60 bin km'de bir değiştiriliyor ancak bu sizin kullanımınıza göre artabilir veya azalabilir bir değer.

Yeni takılan balatalarda, frene daha basar basmaz tutmaya başlar. Fren pedalı, normal seviyeden daha aşağıdayken frenlemeye başladıysa, balatalar artık değişse iyi olur.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim önerim google play den myškoda app yüklemeniz ve aracınızı kaydetmeniz şayet aracınız servis bakımlı ise orada her servis bilgisi dökümanı karşınıza gelir. Ona görede bakımını yaptırırsınız.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;649670
Benim önerim google play den myškoda app yüklemeniz ve aracınızı kaydetmeniz şayet aracınız servis bakımlı ise orada her servis bilgisi dökümanı karşınıza gelir. Ona görede bakımını yaptırırsınız.

Uygulama sadece bakıma girdiği tarihleri yazıyor içeriklerinde neler yapıldığı yok keşke onlarda yazsaydı en azından neler değişmiş öğrenirdik.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;649671
Uygulama sadece bakıma girdiği tarihleri yazıyor içeriklerinde neler yapıldığı yok keşke onlarda yazsaydı en azından neler değişmiş öğrenirdik.

Bunda haklısınız, ama şunuda yapabiliriz tabiki; yayıncıya talep olarak iletebiliriz bunu, isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci[emoji847]

2020 Karoq 1.6 TDI