škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi lastigi secmeliyim

erhanS · 62 · 20780

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omer06;111142
goodyear efficentgrip al
opti gripler biryerden sonra ses yapmıyo başlıyo abi salla optiyi bizim tanıdık goodyear bayisi opti alma diyo
direk goodyear efficentgrip al keyfine bak ;)
ama mıchelin primacy hp cok övüyolar;)
2 sinden birisi seç abi bence

Hayallerimi yıktım simdi kardesim :)

suan itibari ile ozaman iki secenege iniyorum biri goodyear efficentgrip digeride yokohama ac01

ikinci secene neden yokohama derseniz ? simdiye kadr hep guzel ovguler yazmıs kullananlar yagmur performansı cok iyiymis ve yokohama bu lastik hakkında omrunun sonuna kadar aynı performansı gosteriyor diye altını ciziyor.

genis jant koruması ve sertlestirilmis orta taban sayesinde balon yapma ihtimali cok azmıs.

bakalım yarın butun goodyaer ve yokohama bayilerini aricam fiyatlar birbirine cok yakın hangisi guzel fiyat verirse onu alıcam.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
er 300 ün tavsiye edilmedigini ilk burda görüm. çıktığı günden beri çogu teste kesinlikle tavsiye edilen lastik olarak bitiriyor testi.

Alıntı yapılan: FF;110991
Biliyorum :)
Japonya nerede? Amerika kıtasında mı :)

uzakdoğu diyince ben kore malları olarak söyluyosunuz diye düşündüm.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 07:44:25 Gönderen: remusmark »

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhanS;111132
ya beyler aklımdaki sıralamayı soyluyorum simcik sıkı durun
gonlumde olan goodyear Optigrip ( ama pahalı meret ) 177TL
dunlop 145 tl

yani gonlumdeki lastikler 708tl ucuz olan dunlop ise 508 tl arada 200 mil oynuyor.

177 x 4 = 708, 145 x 4 = 580, yani aradaki fark 200 değil 128 TL, kayıtlara doğru geçsin diye söylüyom. :hanz:

Bi depo benzin fiyatı bile değil, 128 TL yi ver, gönlünden geçeni al bence :)

Ben de Nokian peşindeyim ama 205/55/16 nokian bulamıyorum Ankara'da, bulamazsam efficientgrip alıcam.

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;111183
177 x 4 = 708, 145 x 4 = 580, yani aradaki fark 200 değil 128 TL, kayıtlara doğru geçsin diye söylüyom. :hanz:

Bi depo benzin fiyatı bile değil, 128 TL yi ver, gönlünden geçeni al bence :)

Ben de Nokian peşindeyim ama 205/55/16 nokian bulamıyorum Ankara'da, bulamazsam efficientgrip alıcam.

Kafanın nekadar gidik oldugunun yazılı ornegi oldu iste buda :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;111074
Bridgestone ER300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Tamam yol tutuşu kuru zeminde iyi fakat gerisi için Michelin:ok:

Bizim aracın üzerinde ER300 geldi,bakalım ne akdar idare edebilicez.
1 yıl kaar idare edelim,Micheline geçiçez sanırım...

er300 gül gibi lastik valla bizim puntoda içeriye gram ses almıyor sizin passatta alması ilginçç

Alıntı yapılan: remusmark;111157
er 300 ün tavsiye edilmedigini ilk burda görüm. çıktığı günden beri çogu teste kesinlikle tavsiye edilen lastik olarak bitiriyor testi.

:+1:

Alıntı yapılan: SEAHAWK;111109
Senin de Firestone lastiklerin olsa sen de öğrenirdin.:D Mecburen araştırmak zorunda kalıyorsun bunları.:++:

aynen abi ne gıcık lastik bazen bıçak sokasım geliyor lastiklere:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Michelin yumuşak, sessiz ama TR yollarında çok balon şikayeti var forumlarda...

Çevrimdışı filatron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Michelin kullanıyoruz iki arabada Doblomdaki Michelin energy saver Ford daki Michelin pilot primacy ikisindende gayet memnunuz her hangi bir balonlama yapmadı yaklaşık 20.000 bin kilometre kullanıldı daha lastikler ilk günkü kıvamında duruyor tabikidi Ankara şehiriçi trafiğinde kullanıldı her ikiside.
2007 Fiat Doblo 1.3 Multijet 75hp & 2007 Ford Focus S-Max Titanium 2.0 TDCI 140hp

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eskiden bende michelin energy kullanmıstım balon sorunum yoktu aslında ama son aldıgım goodyear excellance da balon olmustu.

suan 3 lastik arasında gidip geliyorum hangisini uygun bulursam o takılacak

yokohama ac01 ki baya aklıma yatmaya basladı, michelinlerden birazdaha sert balon vs sorunları yok, kimseden kotu bri yanını okuadım ve yokohoma lastigin son gunune kadar aynı performansı sergileyecegini iddaediyor :)

ikinci sırayıda goodyear optigirip ve efficentgrip alıyor.

efficentgrip ok yuvarlanma olayı guzel ama yagmurda ve kuruda ne denli iyi genel bri bilgi yok.

optigirip ise kendi iddalarına gore super lastik :) britek bri arkadasımız zamanla ses yapıyor dedi okadar.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhanS;111329
Eskiden bende michelin energy kullanmıstım balon sorunum yoktu aslında ama son aldıgım goodyear excellance da balon olmustu.

suan 3 lastik arasında gidip geliyorum hangisini uygun bulursam o takılacak

yokohama ac01 ki baya aklıma yatmaya basladı, michelinlerden birazdaha sert balon vs sorunları yok, kimseden kotu bri yanını okuadım ve yokohoma lastigin son gunune kadar aynı performansı sergileyecegini iddaediyor :)

ikinci sırayıda goodyear optigirip ve efficentgrip alıyor.

efficentgrip ok yuvarlanma olayı guzel ama yagmurda ve kuruda ne denli iyi genel bri bilgi yok.

optigirip ise kendi iddalarına gore super lastik :) britek bri arkadasımız zamanla ses yapıyor dedi okadar.

Yokohama hakkındaki mevcut görüşleri ve verileri forumda arama yaparak bulabilirsiniz.:)

Optigrip'i ise gözünüzde fazla büyütmemenizi öneririm. Çok yönlü bir lastik değil. Islak zeminde başarılı. Hatta asıl başarısı ıslak zemin performansını çok uzun süre koruması. Yani diş derinliği azalıp 3 mm seviyesine inerken bile aynı diş derinliğine sahip diğer lastiklere göre daha başarılı bir ıslak zemin performansı sunuyor. Ama bunun gene de tercih sebebi olup olmayacağı tartışılır. Şahsen aracımız için düşünmüyorum bile.:)

Efficientgrip'in önceliği düşük sürtünme direnci, belirttiğim üzere. Yol tutuşundan çok başarılı performans beklemeyin. Islak zeminde frenlemede çok iyi olmadığı test sonuçlarıyla ortada. Ama gene de ortalamabir performans sunuyor, tercih edilebilir. (ekonomi özelliği tartışılmaz. karşılaştırıldığı lastiğe göre %10'u bulabilen bir avantajı var. tabii her lastikle kıyaslandığında bu kadar başarılı olmaz. normal lastiklerden de sürtünme direnci düşük olanlar var)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı erhanS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;111674
Yokohama hakkındaki mevcut görüşleri ve verileri forumda arama yaparak bulabilirsiniz.:)

Optigrip'i ise gözünüzde fazla büyütmemenizi öneririm. Çok yönlü bir lastik değil. Islak zeminde başarılı. Hatta asıl başarısı ıslak zemin performansını çok uzun süre koruması. Yani diş derinliği azalıp 3 mm seviyesine inerken bile aynı diş derinliğine sahip diğer lastiklere göre daha başarılı bir ıslak zemin performansı sunuyor. Ama bunun gene de tercih sebebi olup olmayacağı tartışılır. Şahsen aracımız için düşünmüyorum bile.:)

Efficientgrip'in önceliği düşük sürtünme direnci, belirttiğim üzere. Yol tutuşundan çok başarılı performans beklemeyin. Islak zeminde frenlemede çok iyi olmadığı test sonuçlarıyla ortada. Ama gene de ortalamabir performans sunuyor, tercih edilebilir. (ekonomi özelliği tartışılmaz. karşılaştırıldığı lastiğe göre %10'u bulabilen bir avantajı var. tabii her lastikle kıyaslandığında bu kadar başarılı olmaz. normal lastiklerden de sürtünme direnci düşük olanlar var)

benimde lastikten ilk beklentim zaten ıslak zemindeki performansı, arkadan cekisli bir arac kullandıgımdan, ıslak zemindeki virajlara girerken lastigime guvenmek istiyorum.

Kuru zemin performansları lastiklerin zaten uc asagı bes yukarı aynı, e zaten oyle yanlayalım falan derdi olan insanlar degiliz, kuruda her turlu duruyoruz allaha cok sukur :)

efficentgrip in yuvarlanmadaki performansı beni pek cezbeden yan degil aslında, ona goodyear oldugundan sıcak bakıyorum sadece, ıslak ve kurudaki performansı iyi degilse, dediginiz gibi zaten benim icin klasman dısı kalıyor demektir.

bu baglamda forumda yokohama ac01 arastırılacak ve optigirip ile kıyaslanacak :)

Yardımların icin cok tesekkurler.

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhanS;112319
benimde lastikten ilk beklentim zaten ıslak zemindeki performansı, arkadan cekisli bir arac kullandıgımdan, ıslak zemindeki virajlara girerken lastigime guvenmek istiyorum.

Kuru zemin performansları lastiklerin zaten uc asagı bes yukarı aynı, e zaten oyle yanlayalım falan derdi olan insanlar degiliz, kuruda her turlu duruyoruz allaha cok sukur :)

efficentgrip in yuvarlanmadaki performansı beni pek cezbeden yan degil aslında, ona goodyear oldugundan sıcak bakıyorum sadece, ıslak ve kurudaki performansı iyi degilse, dediginiz gibi zaten benim icin klasman dısı kalıyor demektir.

bu baglamda forumda yokohama ac01 arastırılacak ve optigirip ile kıyaslanacak :)

Yardımların icin cok tesekkurler.
optiyi sallayın :) yine ısrar ediyorum
ben duragrip kulanıyorum testlerde cok iyi cıkmasada bence ıslak yolda performansı iyi
efficient gripte öle çıkacağını umuyorum  :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağmur performansı iyi olan 4 mevsim istiyorsan

Bristone er 300
ucuz olarak yağmurda baya iyi olan ingiliz malı Avon ZV5

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;112376
yağmur performansı iyi olan 4 mevsim istiyorsan

Bristone er 300
ucuz olarak yağmurda baya iyi olan ingiliz malı Avon ZV5

Bridgestone ER 300 ün gürültü durumu nasıldır acaba ?

Bir de, lastiklerin teknik değerlerini kıyaslıyan tabloları nerden bulabiliriz ?

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Goodyear fabrikasında çalışan bir arkadaşım, belirli dönemlerde firmanın geçici işçi çalıştırdığını ve bu dönemlerde üretilen lastiklerin Force teslerinde başarısız oldukları, başarırız lastiklerde tadilat yapılarak düzeltilen lastiklerin piyasaya sunulduğunu söylemişti. Lastik seçimindede Türkiye şartlarına uygun, fiyat performans oranı iyi lastik olarak Yokohomayı tercih ederim.
Yokohama AC01 veya bütçeniz uygunsa Yokohama Advan Sport V103 Mercedes C Class'ta kullanılan OEM lastikdir.

http://www.youtube.com/watch?v=nmo_dkNZIHM

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ernur;112418
Bridgestone ER 300 ün gürültü durumu nasıldır acaba ?

Bir de, lastiklerin teknik değerlerini kıyaslıyan tabloları nerden bulabiliriz ?

ben kendim kullanıyorum hiç de abartıldığı gibi değil gürültüsü.

adac tesleri ver alman lastik tesleti googledan arat her türlü sıralama var kuru ıslak ekonomi eskime falan hepsi var