škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites Adaptasyon Yazılımı ve Servis Ücreti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracımı 75.000 km bakımını yaptırdım bakımı sırasında geri viteste hafif sarsılma ve normal vitese attığım da bazı zamanlarda gazı 1-2 saniye sonra algılıyor dedim,

bakımını yaptıktan sonra servis beni aradı dediğiniz sorunlar vitesten oluyor yazılımla düzelir dedi atın yazılım dedim 250 TL istediler neden dedim sonuçta güncel bir yazılım aracım servis bakımlı bunu yapın dediğim de yok dediler,

2 sorum var bu yazılım için servisin bu ücreti istemesi doğrumu sonuçta araç hep servis bakımlı ve yazılımda firmanın sağladığı bir olay bunu ücretsiz atması gerek diye düşünüyorum,

Diğer sorun ise gerçekten böyle bir sorun yazılım ile düzelir mi daha önce buna benzer bir durum başınıza geldimi arkadaşlar,

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ara sira bahsettiginiz durumu yasiyorum.

Geri vitesten, D konumuna getiriyor ve gaza basiyorum devir yukseliyor ama arac hareket etmiyor 1/2 saniye sonra atiliyor (bahsettiginiz durum sanirsam buna benzer)

Sebebini bilmiyorum hicte servise sormadim. Sorun teskil eder mi ileride bunu da bilmiyorum

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;651340
Ara sira bahsettiginiz durumu yasiyorum.

Geri vitesten, D konumuna getiriyor ve gaza basiyorum devir yukseliyor ama arac hareket etmiyor 1/2 saniye sonra atiliyor (bahsettiginiz durum sanirsam buna benzer)

Sebebini bilmiyorum hicte servise sormadim. Sorun teskil eder mi ileride bunu da bilmiyorum

Evet üstat aynı sorun bazen R ye aldığım da titreyerek gidiyor,

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
R'den D'ye veya tam tersini, tam duraksamadan mı vites geçiriyorsunuz?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazen R'ye benim de geçmiyor hatta öne kaçıyor araç. ama titreme olayı farklı kavramadandır o. iyi niyetten kavrama değişimi talep edin titreme varsa. zaten yazılımı da güncellerler.
ha yok illa versiyon güncelliycez derlerse, aracın mevcut versiyonunu yazılı olarak isteyin, skoda'ya bir mail atın bakalım varmıymış daha günceli.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651344
R'den D'ye veya tam tersini, tam duraksamadan mı vites geçiriyorsunuz?

Tam aksine tam durdugu zaman vites gecisi yapiyorum.

Alıntı yapılan: elliyedi;651346
bazen R'ye benim de geçmiyor hatta öne kaçıyor araç. ama titreme olayı farklı kavramadandır o. iyi niyetten kavrama değişimi talep edin titreme varsa. zaten yazılımı da güncellerler.
ha yok illa versiyon güncelliycez derlerse, aracın mevcut versiyonunu yazılı olarak isteyin, skoda'ya bir mail atın bakalım varmıymış daha günceli.

Servise ne zaman elletmek gerek biliyor musunuz? Isin icinden cikilmaz bir hal aldiginda, iyice rahatsiz oldugunuzda.

Ureticisi biz olmadigimiz icin ufak sorunlar ellemede buyuyebilir.

Sahsen ben boyle dusunuyorum

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe;651338
Merhaba arkadaşlar aracımı 75.000 km bakımını yaptırdım bakımı sırasında geri viteste hafif sarsılma ve normal vitese attığım da bazı zamanlarda gazı 1-2 saniye sonra algılıyor dedim,

bakımını yaptıktan sonra servis beni aradı dediğiniz sorunlar vitesten oluyor yazılımla düzelir dedi atın yazılım dedim 250 TL istediler neden dedim sonuçta güncel bir yazılım aracım servis bakımlı bunu yapın dediğim de yok dediler,

2 sorum var bu yazılım için servisin bu ücreti istemesi doğrumu sonuçta araç hep servis bakımlı ve yazılımda firmanın sağladığı bir olay bunu ücretsiz atması gerek diye düşünüyorum,

Diğer sorun ise gerçekten böyle bir sorun yazılım ile düzelir mi daha önce buna benzer bir durum başınıza geldimi arkadaşlar,

Vitesi sıfırlayın.
Akü - kutup basını sokup bir sure 10 15 sn kadar beklenmeli ya da DSG sıfırlama dıye birsey var gaz pedalı ve kontak ile senkronize yapılan.
Bu Konu Başlığında Bulabilirsin.

Boşa 250 tl verme önce bunu bir yap sonra duruma bakarsın hala daha problemlerin devam ediyor ise tekrar yazarsın.
Kolay gelsin.

Çevrimdışı cemocan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
özürdilerim yanlış konu kısmına yazdım
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2019, 10:12:12 Gönderen: cemocan »