škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Su eksiltme ile ilgili acil yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alitunc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2014 1.6 tdi superb aracım var. Daha önce arabamın egr valfi i iptal ettirdim. Araç 6 aydır bende. Şimdiye kadar hiç su eksiltmemişti. Üç gün önce yolda arıza verdi ve turbo radyatörü patlamış, sanayiye giderken bir de motor suyu eksik uyarısı verdi. Turbo radyatörünü değiştirttim. Suyu da tamamladık ama hergün su eksiltiyor. Görünen hiçbir kaçak yok. Usta kaldırıp baktı, basınç uyguladı depoya sürekli su azaldı ama zerre tespit edilmiyor. Bir de işin garip tarafı araba yolda giderken değil park halinde soğuyana kadar eksiltiyor. Allah aşkına yardım edebilecek var mı

Çevrimdışı Hazyigit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Devirdaim motoru arızalıdır.Aynısı benim başıma geldi.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mutlaka bi kaçak var ancak bu kaçak küçük. su buharlaşarak gidiyor. benimde lpg bağlantısını yaparken hortum kelepçesi fazla sıkılmış ve çatlamış nerden nerden derken 3 sene sonra gözümün önündeki hortumun alt kenarındanmış. hortumu yarım santim kestim kelepçeyi tekrar sıktım su eksilme derdi bitti. seninde devirdaim veya bi hortumun dibinden kaçıyordur. azda olsa renk değişen bir bağlantı varmı iyice bakın.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynısı benim başıma geldi ve 2 gün önce ustama götürdüm.Büyük tamponun yanındaki radyatör delinmiş.Usta önemli parça ve orjinalini alalım takalım dedi. Ön tampon söküldü 700 tl radyatör işçilik 400 ve 100 tl de antifiriz ile düzeldi.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı durum vardı. Eksiltmenin sebebini bulamıyorlardı. Kavrama değişimi için alt muhafaza söküldükten sonra radyatörün ön tamponun alt kenarının üstüne gelen noktada ve boğazında çatlağa rastlandı. Radyatör 375TL 100 işçilik 100 antifiriz ile çözüldü.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;652809
Bende de aynı durum vardı. Eksiltmenin sebebini bulamıyorlardı. Kavrama değişimi için alt muhafaza söküldükten sonra radyatörün ön tamponun alt kenarının üstüne gelen noktada ve boğazında çatlağa rastlandı. Radyatör 375TL 100 işçilik 100 antifiriz ile çözüldü.

Benim ustamın işçiliği çok demekmiş :)Radyatör yan sanayi olsun dedim orjinal alalım dedi. Parçada ki fark sanırım ondan kaynaklı.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de radyatörü orijinal olsun dedim bunu taktı. inşallah orijinaldir.  Benim işçilik şu nedenle düşük. alt taraf zaten sökülmüştü. bir bakıma  ek işçilik gibi 100 TL yazıldı.

[MENTION=14419]a_beyda_06[/MENTION]