škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Her yağmur sonrası gelen koku

toso · 5 · 5129

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toso

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2014 Superb aracımda her yağmur sonrası ıslak yaprak ya da ıslak halı gibi nemli bir koku geliyor.  Taban döşemelerini kontrol ettim fakat araç içinde herhangi bir ıslaklık bulamadım. Bagajda da bir ıslaklık yok. Polen filtresinden gelen bir koku olabilir diye düşündüm ancak bakım sonrası da koku devam etti. Servis elemanları kokuya neden olabilecek bir şey de bulamadıklarını söylediler.

araçtaki koku yağmur yağdı sürece oluyor. ertesi gün koku falan da kalmıyor garip şekilde. böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu acaba?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=9396]toso[/MENTION]

koku nedeni olarak, klima evaporatörünüzde, bakteri/mantar oluşumu mevcut olabilir.

(evaporatör bölgesi dahil) havalandırma kanallarında, komple anti bakteriyel temizlik yaptırdınız mı?

Çevrimdışı toso

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;649400

koku nedeni olarak, klima evaporatörünüzde, bakteri/mantar oluşumu mevcut olabilir.

(evaporatör bölgesi dahil) havalandırma kanallarında, komple anti bakteriyel temizlik yaptırdınız mı?

Hayır yaptırmadım. İlk fırsatta servise soracağım umarım temizlik yapıyorlardır. İlginiz için teşekkürler...

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/

Köpüklü malzeme ile yapılan ve ozon ile yapılan iki tür temel temizleme işlemi mevcuttur.
İkisi de iş görür.

Çevrimdışı toso

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Koku sorunu çözüldü. Sebep bir önceki bakımda sunroof a sürdükleri yağ imiş. Eski yağ temizlenip yeniden yağlanınca koku kalmadı. İlginç...