škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima kaçağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
2015 model skoda superb2 aracımda klima soğutmadığı için servise götürdüm. Servis gaz basılması gerektiğini ve 350 tl ücrwt çıkacağını söyledi. Bende kabul etmedim ve servisten çıktım. Otopratiğe aracımı götürdüm. Cihaza bağladı gazın bittiğini söyledi ve bu model araçta gazın bitmesi normal değil dedi.  Cihazda gaz kaçağı olduğunu onayladı.
Şimdi aracın garantisi devam etmekte. Bu durum garantiye girer mi? Eğer giriyorsa servis neden benden ücret talep etti. Sizden yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Disarda klimaya gaz basilmasi ve kontrolu 50-80 tl civarinda. Kacak var ise bunuda tespit ediyorlar. Genelde kompresor ve dis petekten kacak olur, dis petege tas gelmis ve delinmis olabilir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti devam ediyorsa servis neden ücret istedi, garantisi var demediniz mi?

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;637710
Disarda klimaya gaz basilmasi ve kontrolu 50-80 tl civarinda. Kacak var ise bunuda tespit ediyorlar. Genelde kompresor ve dis petekten kacak olur, dis petege tas gelmis ve delinmis olabilir.

Kaçak dışarıda tespit edildi zaten. Ama garantim var. Servisin ücret istemesi garibime gitti.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637712
Garanti devam ediyorsa servis neden ücret istedi, garantisi var demediniz mi?

Garantisi olduğunu biliyorlar. Bende bilmiyorum neden ücret istediklerini pazartesi günü başka servisi arayıp oraya soracağım artık.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;637742
Peki kacak neredeymis.[/Q
Şuanda sadece kaçak olduğunu testip ettirdim. Kaçağın nerede olduğunu ise ayrıca test ediyorlar. O da farklı bir işlem.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasinsen;637747
Alıntı yapılan: mdindas;637742
Peki kacak neredeymis.[/Q
Şuanda sadece kaçak olduğunu testip ettirdim. Kaçağın nerede olduğunu ise ayrıca test ediyorlar. O da farklı bir işlem.

eğer kaçak radyatörde ise gareanti dışı derler önden bi taş veya cisim radyatörü deldiyse garantiye sokmazlar.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;637757
Alıntı yapılan: yasinsen;637747

eğer kaçak radyatörde ise gareanti dışı derler önden bi taş veya cisim radyatörü deldiyse garantiye sokmazlar.

Servisle konuştum. Kaçağın nerede olduğunu tespit edeceklermiş. Ona göre garantiye girer yada girmez diyeceklermiş. Bakalım olmadı dışarıda yaptırırım. Serviste araba bütün gün kalacakmış. Dışarıda daha kısa sürede ve hata bizden kaynaklı ise daha ucuza mal ederim.