škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 2 led ambiyans

GNC75 · 19 · 6684

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu 3 lü ledimiz silikon kaplı. ben iç ambiyansa uyması için yeşil renk tercih ettim

far anahtarına elimizle içeri doğru bastırıyoruz yaklaşık 0.5 mm içeri doğru giriyor elimizi çekmeden sıfır konumundan park moduna çeviriyoruz.. anahtar 0 konumuyla park konumunun tam ortasında duruyor..bu konumda zaten far anahtarının ışıkları yanıyor. sonra elimizle anahtarı dışarı alıyoruz

arkada bi sürü kablo var . donanıma bağlı olarak (örneğin ön sis farı olan araçlarda ) daha fazla kablo olabilir

anahtarın altında üç tane kablo cıkıyor. bu kabloların rengi araç donanımına göre farklı olabilir. bu 3 lü kabloyu diğerlerinden ayıran özellik diğer kablolardan daha kalın olması. işin püf noktası bu. biz ortadaki kabloyu kullanmıcaz.
burda kırmızı siyah kabloya artı kutbumuzu,,,siyah beyaz kobloya eksi kutbu bağlıyoruz.ben bu işlemi yaparken hiçbir kobloyu kesmedim.sadece falçatayla sıyırıp bağlantıyı yaptım.delme, vidalama yok. geri dönüşümü kolay

FİNAL....sadece 3 led kullanmama rağmen ışık çok parlaktı ve arabanın bel altını çok aydınlatıyordu ve gece sürüşlerde yansımalar sıkıntı yaratacaktı. ben üstüne 4 kat beyaz bant geçtim..sonuç bu resimde parlak dursada bantdan sonra iç aydınlatmayla uyumlu oldu..

Çevrimdışı bulent45

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güzel olmuş elinize sağlık :+1: ledi nerden temin ettiniz acaba?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel, ayak aydınlatması için kapılardan sinyal alınıp yapılabilir.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulent45;385685
güzel olmuş elinize sağlık :+1: ledi nerden temin ettiniz acaba?

bauhaus..1 mt led şerit silikonlu 18 tl

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçekten güzel olmuş. eline sağlık, keşke ayak altı lambalarıda bu renkte yapsalarmış çok şahane olurmuş.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;385703
gerçekten güzel olmuş. eline sağlık, keşke ayak altı lambalarıda bu renkte yapsalarmış çok şahane olurmuş.

ayak altı lambalarına led bağlamak çok kolay.. ben bagajda uyguladım.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2012, 16:03:06 Gönderen: GNC75 »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ellerine sağlık geçen gün aklıma böyle birşey yapmak gelmişti. Sen benden önce uyguladın ee banada yapmak kaldı. Ellerine sağlık bana çok yardımcı olmuş oldun ve diğer yapmak isteyen arkadaşlarımızada

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güzel çalışma ben benzeri ayak aydınlatmada yapmıştım

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hic aklımda yoktu ama paylasımdan sonra bende yapmaya karar verdim emeğine sağlık on nömre olmuş

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fakat şöyle bi sıkıntı var ledler kontak açıkken yanıyor,far anahtarı park konumunda da ledler yanmaya devam ediyor,ama farları yakınca otomatikman sönüyor yaz olduğu için pek far ihtiyacı olmadığından bende bunu yeni farkettim. bu durumda kabloyu söküp far yükseklik anahtarına bağlamayı düşünüyorum.biraz geç oldu ama..sorry..............

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ah birazcık elektronikten anlasam.. Benim arka sis farı için anahtar var fakat arkada sis farı yok.. Acaba oradan hat çeksek de taban aydınlatması yapsak olur mu? Ya da taban ve sizin yaptığınız gibi.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkada sis farı olmayan araba hiç duymadım..olması lazım emin misin..yoksa bile bu işlemi oto elektrikcide yaptırmak daha sağlıklı olur kanımca.. sen bi arka ampülleri kontrol et..olmaması imkansız zorunlu..

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GNC75;388324
arkada sis farı olmayan araba hiç duymadım..olması lazım emin misin..yoksa bile bu işlemi oto elektrikcide yaptırmak daha sağlıklı olur kanımca.. sen bi arka ampülleri kontrol et..olmaması imkansız zorunlu..

Valla ben arabayı aldığımda kışın dağa çıkarken sis farını açtım, göstergede de sis lambasının ışığı yandı ama bir ara inip baktım, far yanmıyor. İyice bakınca içinde ampul olmadığını gördüm, kedi gözü koymuşlar oraya. Zaten bir tek sağ tamponda var.

Çevrimdışı mekanszkral58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler hocam elektrik alırken hangisinden aldığımızın bir önemi varmı kablonun yanması falan  gibi durumlar olabilir mi