škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Keyless go lu araçta kontak düğmesi sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birtek ben mi yaşıyorum önceden biri daha bir konuda bahsetmişti bulamadim ama bu kontak düğmesinde bence sorun var basıyorsun algılamıyor düğmeyi kıracağım sonunda bununla ilgili servise giden ya da çözüm bulabilen var mi?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun düğmede değil. Anahtarda. Muhtemelen anahtarın resetlenmesi gerek. En yakın servise tüm anahtarlarla gidin. Anahtarları araçla tekrar eşleştirsinler. Sorun kalmayacaktır.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;613303
Sorun düğmede değil. Anahtarda. Muhtemelen anahtarın resetlenmesi gerek. En yakın servise tüm anahtarlarla gidin. Anahtarları araçla tekrar eşleştirsinler. Sorun kalmayacaktır.

Evet, büyük ihtimalle kontak basarken araç anahtarı tanımıyor olabilir.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlizca calistiriken degil stop ederken de tam ortasına kuvvetlice basmazsam işlemiyor servisteki bas ustaya sordum getir değişelim dedi sevmiyorum arabayı söktürmeyi ama yapacak bise de yok sanirim

Çevrimdışı muathalit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzer sorun benim başımada gelmişti garantiden düğme değişim yapıldı sorun çözüldü

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de bazen yarım kontakta iken motoru çalıştırmak istediğimde tepki vermiyor, tekrar denediğimde ise kontak kapanıyor. Bunu nadiren yaşadığım için anlık bir algılama problemi olduğunu düşündüm hep. Sanırım bahsi geçen problem kontağın hiç açılmaması.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlgili sorunumu kontagi değiştirerek çözdük simdi dokunmatik gibi oldu cok memnunum bugüne kadar resmen eziyet çekmişim

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trblsl;614403
İlgili sorunumu kontagi değiştirerek çözdük simdi dokunmatik gibi oldu cok memnunum bugüne kadar resmen eziyet çekmişim

Gözünüz aydın. İyi olmuş.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba bu sorun benim de başıma gelmeye başladı. Önceden yoktu.
Servis değişiminde kaç paraya mal olur bu olay?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ömür27;653697
Merhaba bu sorun benim de başıma gelmeye başladı. Önceden yoktu.
Servis değişiminde kaç paraya mal olur bu olay?
300 lira civarında oluyor.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta özel serviste değiştirdim. Parça fiyatı 280 Tl idi. Tanıdık olduğundan işçilik almadı.
Düğme kronik problem. Tamiri de yapılıyormuş ancak kısa zamanda yine eski sorunlu haline dönüyormuş. Aşırı zorlamada konsol kırılıp içeri göçme meydana gelebiliyor ve masraf daha çok artıyor. (Direksiyon konsolu değişecek vb) Bu durumda düğme zorlanmaya başladığında değiştirilirse daha sağlıklı olacaktır.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aynn kronik sorun 65 bin km deyim 2 nci defa degisti.su an 1 yil icinde tekrar ariza yaparsa garanti veriyor.sure dolmadan degistirmeye calisacagiz 3 ncuyu.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mutluhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorun benimde başıma gelmişti serviste garantiden değiştirildi 1 sene olmadan tekrar aynısını yapmaya başladı arabamın garantisi bittiği için 300 lira civarında ücret istedi servis yaptırmadım bilen bir arkadasım düğmeyi söktü ve hafifden hava tuttu içine  sıfır değişmiş gibi 1 kerede algılıyo değişim yapmadan önce temizletmenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu konu bu forumda epeyce tartışıldı. problem ise marş butonunun içinde 4 adet aynı tv kumandalarındaki tuşların butonları gibi 4 adet buton var. klasık her kumanda aletindeki gibi. 4 üde aynı anda basınca devreyı tamamlıyor ve start- stop komutunu verıyor.
kronik sorun az kaliteli veya kalitesiz karbon malzeme. zamanla aynı tv kumandalarındaki gibi kirlenme veya aşınmaya bağlı olarak deforme oluyor.
Temizleyip takarsanız bir süre daha idare eder ama sonra yine sorun olacaktır.
Değiştirdiniz, ama belli bir sureden sonra yine aynı sorun olacak (bilmem kaç sene sonra). aslında aracın bulundugu ortam kosullarına gore. Aracınızın ilk buton değişimi atıyorum araç 4 yaşındayken olduysa, muhtemelen 2. değişim de 8 yaşı civarı olacaktır. Tabi aynı kullanım sıklığı ve ortam koşullarına göre. vs.

Bahsettiğim aşağıdaki butondur. Gördüğünüz üzere beyaz ve maliyeti 2-3 tl'lik silikon parça işte...
Tartısma konusunada: Bu Linkden Ulaşabilirsiniz.

« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 11:02:31 Gönderen: mkoray79 »